سه‌شنبه 12 فروردين 1399 - 11:59
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان جنوبي
  • هيچ خبري موجود نيست

برگزاري نخستين دوره مسابقات تفسير قرآن كريم طلاب در خراسان جنوبي

همزمان با سراسر كشور نخستين دوره مسابقات تفسير قرآن كريم ويژه طلاب و روحانيون، در خراسان جنوبي برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، مسئول ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبي گفت: اين دوره از مسابقات از سه كتاب تفسيري شامل جلد 27 تفسير نمونه، جلد 11 تفسير نور و جلد 20 تفسيرالميزان اخذ شده است و داوطلبان مي‌توانند بر اساس سطح تحصيلات و مطالعات تفسيري خود يكي از سه كتاب فوق را به همراه كتاب واژه‌هاي نور براي شركت در مسابقه انتخاب كنند.

حجه الاسلام پاك تصريح كرد: آزمون مرحله مقدماتي يازدهم آبان ماه سال جاري در سطح استان‌هاي كشور برگزار مي‌شود و آزمون نهايي با شركت داوطلبان برگزيده سراسر كشور به صورت متمركز و با حضور داوران كشوري برگزار خواهد شد.

وي در تشريح اهداف اين مسابقه گفت: تحكيم جايگاه قرآن كريم و ترويج معارف آن، ترغيب روحانيون در جهت انس بيشتر با اين كتاب آسماني و آشنايي عميق تر با تفسير كتاب الهي و همچنين ارتقاي سطح علمي طلاب در زمينه تفسير و بسترسازي براي گسترش تفسير قرآن كريم در سطوح مختلف از مهمترين اهداف برگزاري اين مسابقه است.

اين مقام مسئول گفت: طلاب استان براي شركت در مسابقه تفسير قرآن كريم مي‌توانند به مدارس حوزه علميه در بيرجند، قاين، زيركوه و زهان كه مورد تاييد حوزه علميه مشهد قرار گرفته‌اند مراجعه و ثبت‌نام كنند.

وي در پايان در تشريح جوايز اين مسابقه گفت: در مرحله مقدماتي مطابق با كتاب انتخاب شده در آزمون، جوايز بين 100 تا 400 هزار ريال متغير بوده و در مرحله نهايي نيز جوايزي همچون كمك هزينه حج عمره، كمك هزينه خريد رايانه و سكه بهار آزادي در نظر گرفته شده است.

 

شنبه 10 تير 1385 - 17:7
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری