پنجشنبه 12 تير 1399 - 17:54
پربازديدترين اخبار از استان
خراسان شمالي
  • هيچ خبري موجود نيست

سيدنورالله موسوي نيا:

تبليغ رگ حياتي دنياي نوين به شمار مي‌آيد

سيد نورالله موسوي نيا بمناسبت سالروز افتتاح سازمان تبليغات اسلامي (روز تبليغ و اطلاع‌رساني ديني) به خبرنگاران گفت تبليغات رگ حياتي دنياي نوين بشمار مي‌آيد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي استان خراسان شمالي، مديركل تبليغات اسلامي خراسان شمالي عنوان داشت: انتقال اطلاعات و برقراري ارتباط جز به مدد تبليغ و رسانه ميسر نيست. از اينروست كه تبليغ رگ حياتي دنياي نوين به شمار مي‌آيد. دنياي امروز را بدون تبليغات نمي‌توان درنظر آورد. مخاطبان و مردم از پيام‌هاي تبليغات مي‌آموزند كه چه بخورند، چگونه بپوشند، چه كتابي را مطالعه كنند و درباره يك يا چند موضوع خاص ديگر چگونه بيانديشند.

سيدنورالله موسوي‌نيا در ادامه گفت: در عصري كه آكنده از پيام‌هاي تبليغي است پيام‌ها يا تبليغات ديني به ويژه در كشورهايي كه بر دينداري تاكيد مي‌ورزند به وفور ديده مي‌شود. بديهي است كه در دنياي امروز كه فرهنگ‌ها، تمدن‌ها، اديان و تمام اركان هويت‌ساز ملل هدف آماج جهاني شدن قرار گرفته است، براي حفظ اين عناصر و در پي آن صيانت از هويت ملي، بايد از طريق تبليغ كوشيد تا هويت فردي و ملي در امان بماند.

وي تصريح كرد: در اين ميان تبليغ در حوزه دين كه يك ركن اساسي در فرآيند هويت‌سازي يك ملت و جامعه است بايد مورد مداقه و پژوهش قرار گيرد و راه‌كارهاي مناسب براي كارآيي بيشتر آن جستجو شود. كشور ما يك كشور ديني و با حكومت ديني است بر امر تبليغ ديني بسيار تاكيد مي‌ورزد به طوري كه روزي را به اين عنوان نام‌گذاري كرده است.

وي برنامه‌هاي سازمان تبليغات اسلامي خراسان شمالي را به اين مناسبت به شرح ذيل اعلام كرد:

1- گردهمايي روحانيون مستقر و طرح هجرت با حضور آقاي موسوي هوايي معاونت محترم آموزشي و پژوهشي سازمان كشور.
2- ديدار و ملاقات پرسنل و خانواده‌هاي آنها با حجت الاسلام موسوي هوايي معاونت آموزشي و پژوهشي سازمان كشور.
3- گردهمايي روحانيون مستقر و طرح هجرت و ائمه محترم جماعات و جمعه استان با دكتر قديري ابيانه
4- دومين گفتمان ديني با عنوان شخصيت فاطمه الزهرا (س) و حضور او در دفاع از ولايت با حضور استاد سيدمصطفي حسيني از اساتيد مجرب حوزه و دانشگاه قم در مركز استان
5- سومين گفتمان ديني و مشاوره جوانان در شهرستان فاروج با حضور حجه الاسلام شجوني از خطباي تهران

 

يكشنبه 28 خرداد 1385 - 13:22
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری