دوشنبه 13 مرداد 1399 - 17:6
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

همايش تشكل‌هاي ديني در شهرستان رشت

در آستانه ماه محرم، همايش تشكل‌هاي ديني تبليغات اسلامي گيلان با همكاري نيروي انتظامي گيلان در سالن اجتماعات اين اداره كل برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي گيلان: معاون اجتماعي و ارشاد فرماندهي انتظامي گيلان گفت: امام حسين عليه‌السلام بعنوان الگوي جاودانه و حجت بي‌پايان است و با روح جاودانه خودش همه ملت‌ها و مسلمانان و ملت‌هايي كه دنبال فضيلت و آرمان‌هاي مقدس فكر مي‌كنند و مي‌انديشند و جاودانه زندگي مي‌كنند همه اين‌ها ريشه در فرهنگ مكتب امام حسين عليه‌السلام است.
سرهنگ سيرتي با اشاره به نهضت حسيني گفت: حضرت امام حسين عليه‌السلام براي اسلام قيام كرد و هدفش جز زنده نگه داشتن دين و اسلام، هدف ديگري نداشته است.

متذكر شد، شايسته است دستجات و هيأت عزاداري در برگزاري مراسم عزاداري ضمن هماهنگي لازم با نيروي انتظامي استان در برقراري نظم و امينيت دستجات عزاداري و مجالس سيدالشهدا عليه‌السلام را هرچه باشكوه‌تر برگزار كنند.

رئيس اداره تشكل‌هاي ديني تبليغات اسلامي گيلان ضمن برشمردن اهداف برگزاري اين همايش با اشاره به قيام حضرت امام حسين عليه‌السلام و نهضت عاشورا و تلاش دشمنان براي تحريف در نهضت عاشورا به هيأت مذهبي و تشكل‌هاي ديني افزود: اكنون وظيفه همه هيأت مذهبي و تشكل‌هاي ديني است تا با ارائه اسلام واقعي و حقيقي به جامعه زمينه هرگونه خرافات و تحريف اجتماعي را در جامعه از بين ببرند.

حجت الاسلام گلميرزاده همچنين ارتباط بيش از پيش هيأت مذهبي و تشكل‌هاي ديني با تبليغات اسلامي و هدايت صحيح نسل جوان، الگوپذيري و شناساندن آسيب‌ها و معضلات و سازماندهي دستجات و هيأت عزاداري در فرهنگ عزاداري دانست.

يكشنبه 9 بهمن 1384 - 2:6
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری