يكشنبه 5 بهمن 1399 - 10:2
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

جلسه ستاد برنامه‌ريزي جشن‌هاي عيد سعيد غديرخم

جلسه استاني ستاد برنامه‌ريزي جشن‌هاي عيد سعيد غديرخم در محل دفتر نمايندة ولي فقيه در استان و امام جمعة همدان و با حضور مسئولين و نمايندگان ادارات وسازمان‌هاي مختلف استان تشكيل شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي زاهدان: در ابتداي اين جلسه آيت ا... محمدي نمايندة ولي فقيه در استان و امام جمعة همدان طي سخناني با بيان اين مطلب كه سعادت ابدي بشر به ولايت بستگي دارد. از بي‌اعتنايي و كم‌توجهي كه نسبت به اين روز بزرگ و سرنوشت‌‌ساز مي‌شود انتقاد كرد.

ايشان ولايت را پاسدار دين و روح اسلام خواند و گفت: اگر ولايت نباشد، خبري از توحيد، نبوت، معاد و اصول و فروع دين اسلام نيز نخواهد بود لذا بايد در جهت جبران غفلت چندصدساله بود و توجه جهانيان را به مسئله مهم ولايت جلي كرد. آيت ا... محمدي با اشاره به فضيلت‌هاي روز عيد غديراز مردم خواست دادن افطاري، اطعام، عيادت از بيماران، صلة رحم و ديدار با سادات را دراين رويداد بزرگ تأكيد نمودو مشاركت همه ادارات، سازمان‌ها، تشكل‌هاي مردمي وآحاد مردم را در برنامه‌ها و جشن‌هاي ايام مبارك هفتة ولايت را خواستار شد.

همچنين در اين جلسه حجت‌الاسلام والمسلمين محمودي‌نژاد، مدير كل سازمان تبليغات اسلامي استان طي سخناني به اهميت برنامه‌ريزي هرچه بهتر در جهت بزرگداشت هفتة ولايت تأكيد نمود و با اشاره به فعاليت‌هاي انجام گرفته به منظور جلب مشاركت آحاد جامعه در برنامه‌هاي هفتة ولايت رئوس برنامه‌هاي اين هفته را به شرح ذيل بيان نمود.

1- تشكيل كميته‌هاي سه‌گانه تزئينات، اطلاع‌رساني وتبليغات، مراسمات، مسابقات و اعزام مبلغ.
2- برگزاري جشن بزرگ ولايت در روز عيد غدير در حسينيه حضرت امام خميني(ره) همدان با برنامه‌هاي متنوع و همچنين برپائي جشن‌هاي مشابه در ساير شهرهاي استان.
3- حضور بيش از 100 مبلغ در روستاهاي استان و برگزاري جشن‌ها و اجراي برنامه‌هاي متنوع با مشاركت مردمي
4- تزئين ميادين، خيابانها و ورودي شهرها، مساجد وحسينيه‌ها، مغازه‌ها و بازار با مشاركت شهرداري‌ها، اصناف و هيئات مذهبي
5- تزئين سردر ادارات، سازمانها و همچنين برپايي جشن‌هاي مختلف توسط ادارات
6- شركت فعال هيئات مذهبي و تشكل‌هاي مردمي در برنامه‌ةاي اين هفته.
7- حضور اساتيد حوزه و دانشگاه در مدارس و دانشگاه‌ها جهت سخنراني وپرسش وپاسخ.
8- ارسال پيام‌هاي تبريك براي آحاد جامعه از طرق مختلف
9- برگزاري مسابقات فرهنگي و ورزشي با مشاركت مراكز آموزشي از جمله مسابقه كتابخواني عيد ولايت - مسابقه بزرگ ولايت ويژه فرهنگيان - مسابقه كتابخواني از غدير تا عاشورا و از عاشورا تا 22 بهمن.
10- برگزاري دهها مراسم جشن و سرور توسط هيئات مذهبي در سراسر استان.

سه‌شنبه 27 دی 1384 - 1:2
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری