شنبه 21 تير 1399 - 9:11
پربازديدترين اخبار از استان
سمنان
  • هيچ خبري موجود نيست

گردهمايي روحانيون شهرستان شاهرود

گردهمايي روحانيون شهرستان شاهرود با حضور حجت الاسلام فلاح مديركل امور مجلس و استانها و حجت الاسلام انصاري مديركل تشكل‌هاي ديني مركز در سالن اجتماعات سازمان تبليغات اسلامي استان سمنان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي: ابتدا حجت الاسلام علي شكري سرپرست سازمان استان ضمن عرض تسليت شهادت حضرت امام جعفر صادق عليه‌‌السلام به حضار و تبريك هفته بزرگداشت بسيج، در حديثي از پيامبر اكرم صلي‌‌الله عليه‌وآله گفت: دين خدا ياري نمي‌شود مگر توسط فقيهان آن جامعه.

و امام جعفر صادق عليه‌‌السلام نيز در همين راستا دانشگاه علوم فقهي و ديني را جهت تربيت شاگردان و فقيهان دين ايجاد كرد. ايشان استفاده و آشنايي علما و روحانيون از رايانه و اينترنت را يك ضرورت دانست.

در ادامه حجت الاسلام ترابي امام جمعه شهرستان شاهرود در بياناتي روحانيت را رهبران و پرچمداران نهضت‌هاي چند ساله اخير دانست و گفت ارائه ارزش‌ها، بينش‌ها و احكام اسلامي بخش اعظم كار علماست و از ديگر وظايف علما نجات افراد از ورطه هلاكت و نابودي بسوي سعادت و خوشبختي است. و در روايتي از امام موسي بن جعفر عليه‌‌السلام گفت: ارزش كسي كه نگهبان عقايد مردم است معادل هزار، هزار شهيد است. ايشان مردم زمان عصر ظهور را افضل از تمامي مردم اعصار دانست و گفت تمام نشانه‌هايي كه زمينه ظهور آقاست محقق شده است مگر نشانه‌هايي كه متصل به ظهور مي‌باشد.

در پايان حجت الاسلام فلاح مديركل امور مجلس و استانهاي سازمان در سخناني شهادت امام جعفر صادق عليه‌‌السلام، رئيس مذهب فقه جعفري و تشييع را تسليت گفته و بيان داشت: يكي از مسائلي كه علما در گذشته بسيار به آن توجه مي‌كردند ولي در حال حاضر به نوعي غافل و يا فراموش شده است توجه به سيره اهل بيت عليهم‌السلام است. وظيفه روحانيت بعنوان رهبران ديني جامعه آگاهي دادن افراد و خودشان نسبت به سيره اهل بيت عليهم‌السلام است و هر وقت سيره ائمه را با مطالعه ارائه كرديم مي‌توانيم يك انقلاب فرهنگي بپا كنيم. غرب متمدن و متجدد دنبال يك گمشده ارزشمند است و آن يك مكتب نوراني است.

فيدل كاسترو رهبركوبا مي‌گويد: ما در غرب يك چيزي كم داريم و آن مكتب نوراني اسلام است ما بايد معنويت را در جامعه حاكميت بخشيم و اگر خداي نكرده بر اثر سهل‌انگاري معنويت از جامعه رخت بر بندد دچار خسران و زيان بزرگي خواهم شد كه جبران آن مشكل و محال است.

يكشنبه 6 آذر 1384 - 5:1
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری