شنبه 10 اسفند 1398 - 10:10
پربازديدترين اخبار از استان
يزد
  • هيچ خبري موجود نيست

رئيس سازمان تبليغات اسلامي كشور:

تاكيد بر شناخت زمان در امر تبليغات

در آستانه فرا رسيدن ماه مبارك رمضان همايش «پرچمداران هدايت» با حضور ائمه جمعه و جماعات و مبلغان استان يزد در محل مسجد روضه محمديه يزد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي: در اين همايش كه حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين صدوقي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد حضور داشت، رئيس سازمان تبليغات اسلامي كشور طي سخناني از روحانيون خواست با استفاده از روش‌هاي مناسب جوانان و نوجوانان را با تعاليم ديني و هويت ملي و مذهبي بيشتر آشنا سازد.

وي به اهميت شناخت زمان در امر مهم تبليغ اشاره كرد و گفت: امروز زبان و گويش كفر تغييريافته و خطرناك‌تر از تهديد امنيتي است. حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين دكتر خاموشي در آستانه ماه مبارك رمضان با تاكيد بر برگزاري جلسات گفتمان توسط ائمه جماعات مساجد از آنان خواست خودباوري و تكيه بر خدا را به نسل جوان جامعه الهام كنند.

وي به ضرورت تبليغ بر محوريت قرآن پرداخت و با اشاره به جايگاه مهم تفسير در معرفت ديني و اثرات آن در ماه مبارك رمضان خاطرنشان كرد روحانيون در اين ماه به تفسير و تدبر در قرآن كريم بپردازند و از اين كتاب اسماني براي حل مسائل مختلف استفاده نمايند. رئيس سازمان تبليغات اسلامي كشور به موضوع انرژي هسته‌اي اشاره كرد و افزود: جمهوري اسلامي ايران همواره خواهان صلح و آرامش است و استفاده صلح‌آميز از فن‌آوري هسته‌اي را حق مسلم خود مي‌داند.

وي در پايان با اشاره به اينكه اكنون استكبار جهاني به دنبال تهديد هويتي است گفت: وظيفه مبلغان دني است كه هويت ملي و فكري مردم را حفظ و مردم در جريان اخبار و تهديدات دشمنان قرار دهند.

 حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين تقوي رئيس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه كشور هم در اين همايش در تبيين مسائل ديني و معارف اسلامي در جامعه سهم عمده‌اي داشته است و مردم خط ديني خود را از آنان گرفته‌اند.

وي بازگو كردن نقش نهاد روحانيت را براي مردم يكي از وظايف اصلي روحانيون برشمرد و افزود: تبليغ از روحانيت خدمتگزار، تبليغ از آرمانهاي ملي و اسلامي است.

رئيس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه كشور به امر آموزش و سرمايه‌گذاري در امر تبليغات ديني اشاره كرد و جامعه‌شناسي، نيازشناسي، دشمن‌شناسي، زمان شناسي و شناخت مخاطب را از جمله ابزار مهم تبليغ نام برد و با اشاره به نقش ارتباط، تفاهم و برقراري ارتباط بويژه با جوانان را هنر تبليغ دانست.

حجت‌الاسلام‌ حسيني كوهستاني رئيس سازمان تبليغات اسلامي استان يزد نيز به فرا رسيدن ماه مبارك رمضان اشاره و خاطرنشان كرد: ماه مبارك رمضان ماه تبليغ دين اسلام است و روحانيت در اين زمينه نقش بسزايي دارد. در اين همايش از پانزده نفر از ائمه جماعات نمونه مساجد استان يزد تجليل شد.

 

شنبه 9 مهر 1384 - 5:32
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری