شنبه 10 اسفند 1398 - 16:25
پربازديدترين اخبار از استان
سيستان و بلوچستان
  • هيچ خبري موجود نيست

اهم برنامه‌هاي انجام شده توسط سازمان تبليغات اسلامي استان سيستان و بلوچستان به مناسبت ايام فرخنده نيمه شعبان

- به مناسبت ولادت با سعادت حضرت وليعصر امام زمان عجل‌الله تعالي فرجه‌الشريف همايش همنامان حضرت مهدي و مادر گراميشان با حضور نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه زاهدان حاج آقا سليماني، مهندس حوري و مهندس مهدي زادگان از ستاد شعبانيه مركز، علما و روحانيون، مسئولين استاني و محلي و 500 نفر از مدعويني كه همنام با حضرت و مادر بزرگوارشان بودند عصر روز دوشنبه 28/6/84 مصادف با چهاردهم شعبان در سالن آمفي تئاتر دانشكده ادبيات زاهدان برگزار گرديد.

در ابتداي مراسم ولي‌نژاد رئيس سازمان تبليغات اسلامي استان ضمن تبريك ايام خجسته نيمه شعبان گزارشي از برنامه‌هاي تدارك ديده شده سازمان در سطح استان به اين مناسبت به اطلاع مدعوين رساندند. در ادامه سليماني نماينده ولي‌فقيه در استان در جمع همنامان حضرت مهدي عجل‌الله تعالي فرجه‌الشريف عنوان كرد: قبل از اين كه صاحب نام را تجليل نمود بايد نامگذاري را تجليل كرد.

لازم به ذكر است در اين مراسم نوراني و معنوي شاعران و مداحان دعوت شده از تهران شاعر: برادر گلدسته، مداح برادر قدوسي و سخنران حجت الاسلام كاشاني با سخنراني، خواند شعر و مولودي به مدح امام زمان عجل‌الله تعالي فرجه‌الشريف پرداخت.

در پايان مراسم به 14 نفر از همنامان حضرت و مادر گراميشان به قيد قرعه هداياي نفيسي اهدا و به هريك از شركت‌كنندگان هدايايي به رسم يادبود تقديم گرديد. و همچنين در شهرهاي زابل و ايرانشهر نيز اين همايش با همين كيفيت و كميت برگزار گرديد.

- به مناسبت فرخنده ميلاد حضرت مهدي عجل‌الله تعالي فرجه‌الشريف ستاد شعبانيه استان سيستان و بلوچستان اقدام به فراخوان مقاله‌اي با موضوع«بهترين راه زمينه‌سازي ظهور حضرت مهدي عجل‌الله تعالي فرجه‌الشريف» نموده كه حدود 30 مقاله ارائه گرديد و از بين مقالات ارائه شده مقاله برتر شناخته شد و به هر كدام يك سكه بهار آزادي به همراه لوح تقدير اهدا گرديد.

- به مناسبت ولادت با بركت حضرت مهدي عجل‌الله تعالي فرجه‌الشريف مراسم جشني با همكاري سازمان تبليغات اسلامي استان سيستان و بلوچستان و هيئت امناء مسجد المهدي درمحل مسجد مذكور درشب ولادت آن امام همام با حضور ميهمانان ارجمندي چون مهندس حوري و مهندس مهدي‌زادگان از ستاد شعبانيه مركز، علما و روحانيون و جمع كثيري از عاشقان و چشم‌انتظاران حضرت برگزار گرديد.

در اين مراسم نوراني حجت الاسلام كاشاني اعزامي از قم به سخنراني پرداخته و مداحان اهل بيت عليهم‌السلام به مديحه‌سرايي پرداختند و در پايان مراسم به 14 نفر از همنامان حضرت و مادر گراميشان به قيد قرعه هداياي نفيسي اهدا گرديد. و همچنين با همكاري سازمان استان و هيئت امناء و مسجد رضوان مراسم جشني برگزار گرديد.

- سازمان تبليغات اسلامي استان اقدام به برپا نمودن 313 پايگاه صلواتي در سطح استان نموده كه با استقبال بسيار خوب اقشار مختلف مردم روبرو گرديده و برپاكنندگان اقدام به توزيع شربت و شيريني به مناسبت ولادت حضرت حجت عجل‌الله تعالي فرجه‌الشريف در بين مردم نمودند.

يكشنبه 3 مهر 1384 - 1:2
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری