جمعه 3 بهمن 1399 - 21:55
پربازديدترين اخبار از استان
گلستان
  • هيچ خبري موجود نيست

هم‌انديشي انجمن‌هاي اسلامي استان گلستان

هم‌انديشي انجمن‌هاي اسلامي استان گلستان با حضور حجت الاسلام والمسلمين اشكوري مسئول دفتر مركزي جريان‌شناسي تاريخ معاصر در باشگاه فرهنگيان گرگان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي: حجت الاسلام روحاني‌نيا مديركل محترم سازمان تبليغات اسلامي استان گلستان با حضور در جمع اعضاء انجمن‌هاي اسلامي بيان داشت: ما بايد در كوشش دوباره با بازگشت و مرور روزهاي صدر انقلاب روح پرسشگري، نظارت مستمر، حفظ هويت اسلامي و انقلابي را در ادارات و دستگاه‌هاي دولتي زنده كنيم و با كمك به مديريت ها در جهت بهبود سطح خدمات و حركت در مسير اسلام ناب محمدي صلي‌الله عليه‌وآله رضايت و كرامت مراجعان را بسترسازي كنيم. انجمن‌هاي اسلامي با نگاهي الهي و به قصد تحرك‌بخشي به فعاليت‌هاي ديني مي‌توانند اثرات و بركات مفيدي را در بدنه نظري سه‌گانه ايجاد و محيط اداري را سرشار از طراوت نماز و فرهنگ والاي دين نمايند.

اشكوري در جمع مسئولين انجمن‌هاي اسلامي نقش انجمن‌هاي اسلامي را به عنوان بخشي از نهادهاي اجتماعي درون نظام ياد كرد و بر تغذيه فكري، حمايت و پشتيباني، استمرار جلسات هماهنگي و احياي انجمن‌ها تاكيد كرد.

استاد فلسفه غرب در پاره اي از گفتمان خود نظارت بر مردم سالاري ديني را از كاركرد احزاب برشمرد و افزود: جهت حفظ مردم‌سالاري ديني ملزم به حاكميت مباني فكري بر رفتارهاي سياسي است.

وي افزود: نظام اسلامي به جهت ايجاد، ابقاء و فلسفه حكومت نيازمند مردم و گروه‌هاي اجتماعي است و كاركرد احزاب به عنوان بازوان رهبري سابقون في‌الخيرات است و احزاب ضمن تربيت دولتمردان براي اداره دولت بايد در چارچوب فرهنگ تلاش فكري نمايند.

حجت الاسلام نصرتي امام جمعه كلاله با اشاره به رهنمودات امام(ره) در رابطه با انجمن اسلامي گفت: علي رغم كاركرد خوب تعدادي از انجمن‌هاي اسلامي، انجمن‌ها نتوانسته‌اند كاركرد مورد انتظار داشته باشند. انجمن‌هاي اسلامي مي‌بايست در دامنه ادارات جامعه شكل پيدا كنند و محيط را اسلامي نمايند در حالي كه مديريت‌هاي مختلف جامعه، ضعف انجمن‌هاي اسلامي در تبيين مسائل دين و مسائل سياسي و مشكلات مالي انجمن‌ها منجر به محدوديت كاركرد انجمن‌ها در سطح ادارات و نهادها گرديد، از طرفي ديگر تعارض بين مديريت‌ها و انجمن‌ها و ختم اين تعارضات به نفع مديريت‌ها و انزواي انجمن‌ها كاركرد انجمن‌ها را سرد كرد. بعضي از انجمن‌ها طعمه جريان‌هاي سياسي شدند و با دو قطبي شدن جامعه با عنوان راست و چپ متأسفانه به مواضع سياسي كشيده شدند.

امام جمعه كلاله با تاكيد بر رعايت اخلاق اسلامي انجمن‌ها گفت: انجمن‌هاي اسلامي نبايد در فصول سياسي شكل بگيرند بلكه بايد در مديريت خرد و كلان كشور حضور محوري داشته باشند.

يكشنبه 5 تير 1384 - 5:21
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری