دوشنبه 23 تير 1399 - 0:2
پربازديدترين اخبار از استان
گيلان
  • هيچ خبري موجود نيست

گردهمايي معلمان ديني و قرآن كريم در رشت برگزار شد

گردهمايي معلمان ديني و قرآن كريم به مناسبت گراميداشت هفته معلم و شهادت شهيد مطهري در سالن اجتماعات سازمان تبليغات اسلامي گيلان با حضور چند تن از مسئولان اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومي ما و به نقل از روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي گيلان تحريري نيك صفت نماينده مردم رشت در مجلس شوراي اسلامي در گردهمايي معلمان ديني و قرآن كريم كه در سالن اجتماعات سازمان تبليغات اسلامي گيلان در رشت برگزار شد، با گراميداشت هفته معلم و شهادت شهيد مطهري عنوان كرد: پيامبران، معلمان بشريت‌اند و كساني كه در اين مسير قدم برمي‌‌دارند در واقع راه پيامبران را ادامه مي‌دهند.

وي با اشاره به اينكه ما بايد خدمتگزار معلمان باشيم و به مقام علمي آنان ارج نهيم افزود: عالمان با داشتن نقش هدايت و روشنگري، انسان را از گمراهي و جهالت نجات مي‌دهند و دانش آموزان و جوانان بايد هرچه بيشتر به مقام والاي معلمان اداي احترام كنند.

تحريري نيك صفت همچنين توجه بيشتر مسئولان اجرايي براي حل مسائل و مشكلات معلمان و محققان جامعه و استفاده از يافته‌هاي علمي پژوهشگران را خواستار شد.

مديركل سازمان تبليغات اسلامي گيلان نيز در اين همايش با گراميداشت مقام والاي معلم و شهادت استاد مطهري اظهار داشت: عالي‌ترين و پرمعني‌ترين واژه در فرهنگ اسلامي شهادت است و شهيد در حقيقت شاهد و ناظر زنده تاريخ است زيرا خداوند در قرآن كريم شهيد را زنده و جاودان دانسته و ياد و نام مطهري نيز با توجه به داشتن آثار علمي و تخصصي‌اش براي هميشه در تاريخ زنده خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمين ياري با انتقاد از اينكه در كشور ما، پيرامون شخصيت علمي و فرهنگي شهيد مطهري آن گونه كه بايد كار نشده است افزود: در حال حاضر در جامعه ما شايد اكثر جوانان نام شهيد مطهري را شنيده‌اند اما آثار او را مطالعه نكرده‌اند كه اين امر نيز به ما متوليان فرهنگي برمي‌گردد زيرا ما بايد جوانان و نوجوانان را به شناخت بيشتر كتاب‌هاي علمي و تخصصي آن شهيد بزرگوار سوق دهيم.

لازم به ذكر است در پايان اين همايش نيز به 20 نفر از معلمان برتر ديني و قرآن كريم جوايزي به رسم يادبود اهداء شد.

شنبه 17 ارديبهشت 1384 - 1:1
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری