جمعه 3 بهمن 1399 - 22:40
پربازديدترين اخبار از استان
تهران
  • هيچ خبري موجود نيست

گزارشي كوتاه از برگزاري جشنواره سراسري «كتيبه سبز» مسابقات نشريه ديواري ويژه مساجد

مسابقات نشريه ديواري ويژه مساجد با عنوان«كتيبه سبز» در بهمن‌ماه سال‌جاري با حضور 70‌گروه برگزيده مرحله استاني شامل 335 نفر از خواهران و برادران شركت‌كننده در اين رقابت‌ها، در مشهدالرضا برگزار گرديد.

در مراسم پاياني اين جشنواره هيئت داوران آثار 6گروه خواهر و برادر از ميان 70‌گروه راه‌يافته به مرحله كشوري را به عنوان گروه‌ها و نفرات برتر و ممتاز انتخاب و معرفي نموده و لوح تقدير و جوائزي نفيس توسط حجت‌الاسلام و المسلمين موسي‌پور معاون امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي به آنان اعطا شد. گروه‌ها و نفرات برگزيده اين مرحله به ترتيب از اول تا سوم به شرح ذيل اعلام گرديد.

گروه‌هاي برگزيده برادران:

1- رتبه اول- استان همدان

- احسان روستايي - احسان حمزه‌اي - علي زاهدي‌فر - محسن انصاري - محمدرضا گنجي - علي روزبهاني ملايري

2- رتبه دوم- استان يزد

- محمدعلي رنجبر - محمدجواد نجمي - سيدرضا حاجي بزرگ

3- رتبه سوم- استان كردستان

- بهروز محمدي - ادريس محمدي - ناصر كافي ابراهيمي - سامان ابراهيمي

گروه‌هاي برگزيده خواهران:

1- رتبه اول- استان تهران

- مليحه ملكي - سميه خسروي - الهام جليلي

2- رتبه دوم- استان فارس

- نيلوفر ابراهيمي - مدينه ستوده - زهرا مقصد

3- رتبه سوم- استان قم

- زهرا گرامي - كلثوم اخلاقي - نرگس اخلاقي - مرضيه گرامي

خاطر نشان مي‌سازد، پيش از قرائت بيانيه هيئت داوران، حجت‌الاسلام و المسلمين موسي‌پور، پيرامون اهميت حضور جوانان و نوجوانان در مسجد و فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري در مساجد سخن گفت و از كليه شركت‌كنندگان در اين جشنواره تقدير و تشكر به عمل آورد.

در مراسم افتتاحيه اين جشنواره حجت الاسلام و المسلمين سيدآبادي، رئيس سازمان تبليغات اسلامي استان خراسان رضوي، سخناني پيرامون بحران معنويت در عصر حاضر و روي آوردن به فطرت الهي و انساني و مبارزه با شرك و كفر جهاني با الهام از بيانات و سيره عملي حضرت امام خميني(ره) ارائه نمود. در ادامه رستمي دبير جشنواره گزارش و ارزيابي مختصري از روند برگزاري اين جشنواره ارائه داده و گفت: پيش‌بيني اوليه ما براي شركت‌كنندگان اين جشنواره 6 يا 7 هزار نفر بود كه با استقبال بي‌نظير نوجوانان و جوانان عزيز مسجدي و دانش‌آموزان علاقه‌مند مدارس اين تعداد به 15000 نفر ارتقاء يافت.

وي اين استقبال را عامل و زمينه‌اي مساعد براي برگزاري چنين برنامه‌اي در سال‌هاي آينده دانست. در ادامه برنامه مراسم مولودي‌خواني روز عيد غدير خم و اجراي سرود و تواشيح و برگزاري كلاس آموزش نشريه ديواري و شيوه نگارش به اجرا در آمد. سپس با حضور مسئولين امور مساجد دفاتر استاني، چهارمين گردهمايي برگزار گرديدكه طي آن كارشناسان امور مساجد سازمان به پرسش‌هاي مطرح شده توسط مسئولان امور مساجد دفاتر استاني پاسخ دادند و برنامه‌هاي آتي دفتر امور مبلغين و مساجد به سمع حاضرين رسيد. همچنين در دو روز برگزاري اين جشنواره برنامه‌هايي شامل: شركت در نمازجمعه، بازديد از موزه آستان قدس رضوي و مولودي خواني و اهداء جوائز به نفرات برگزيده كشوري و استان‌هاي نمونه، برگزار گرديد. در پايان مراسم هداياي ويژه‌اي از سوي رياست سازمان تبليغات اسلامي به شركت‌كنندگان در جشنواره اهدا گرديد.

لازم به ذكر است در مرحله كشوري اين جشنواره تعداد 129 خواهر و 123 برادر در قالب 70 گروه كاري و 60 نفر مربي خواهر و برادر و 5 داور شركت داشتند و چهار استان به ترتيب ذيل به عنوان استان‌هاي برتر در اجراي اين طرح معرفي شده و مورد تقدير قرار گرفتند:

1-استان همدان 2-استان فارس 3-استان كهكيلويه و بويراحمد 4-استان خراسان شمالي(تقدير ويژه)

لازم به ذكر است مرحله استاني جشنواره«كتيبه سبز» با حضور بيش از 15000 نفر از جوانان و نوجوانان مسجدي و مدارس از 30 استان كشور در قالب 2583 گروه كاري خواهران و برادران (تعداد 1692 گروه شهري و 891 گروه روستايي) از اول آبان تا دهم آذرماه سال‌جاري برگزار شد و طي آن دفاتر استاني تعداد 150 اثر از گروه‌هاي كاري فوق را به دبيرخانه مركزي جشنواره ارسال نمودند كه از ميان آنها تعداد 70 گروه به مرحله كشوري راه پيدا كردند.

يكشنبه 28 فروردين 1384 - 12:17
*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری