صفحه اول سازمان آرشيو جستجو ارتباط با ما  
   

 

يادداشت - سال 1392

 • زواياي پنهان غدير

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قم(يكشنبه 28 مهر 1392)غدير نقطه‌ي عطفي است که نمي‌گذارد موحدان در هر عصر و نسلي گرفتار گسستگي فرهنگي شوند و ميان تمدن مطلوبِ خود و سرمايه‌ي معنوي گذشته شکاف ايجاد شود و تمدن اسلامي از افق انديشه‌ها محو گردد.
 • اخلاق و ايمان

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان چهارمحال و بختياري(شنبه 27 مهر 1392)منظور ما از «ايمان»، امر مبهم و کلي و تفسير نشده اي نيست، لذا مي گوييم ايمان يعني اعتقاد و اطمينان قلبي به خدا و معاد و اقرار زباني به آن ها و عمل کردن به دستورهاي ديني، اين تعريف ايمان همان است که امير مؤمنان علي (ع) فرمود:
 • عرفه روز تمناي وصال با اشك دل

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان كردستان(دوشنبه 22 مهر 1392)زمزمه هاي نيايش بندگان در روزي عظيم همچون روز عرفه از هم اکنون قابل شنيدن است ؛ روزي که خداوند بندگانش را مورد لطف و رحمت بي پايان خويش قرار مي دهد. دعا و عبادت خالصانه رشته اتصال انسان با مبدأ هستي و قدرت لايزال الهي هستند ؛ از اين رو لذا نمي توان گفت که دعا و عبادات، مخصوص ايّام خاص مي باشند؛
 • آيات و نشانه هاى كعبه

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان تهران(شنبه 20 مهر 1392)«همانا اوّلين خانه اى كه براى مردم قرار داده شد، همان است كه در مكّه است. موجب بركت و هدايت براى جهانيان است، در آن نشانه هاى روشن است، مقام ابراهيم. و هركس وارد آن شود ايمن است. و براى خداست بر عهده مردم كه آن خانه را حج كنند، هركس كه قدرت و راهى به سوى آن داشته باشد. و هر كس كفر ورزد (و ناسپاسى كند) خداوند از جهانيان بى نياز است».
 • ازدواج، اهداف و انگيزه ها

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(شنبه 13 مهر 1392)هر چند در امر ازدواج و تشکيل خانواده نيازهاي عاطفي و رواني دخالت دارند اما ازدواج و تشکيل خانواده پيماني مقدس و الهي است که بين زن و شوهر و بر اساس فطرت خدايي صورت مي گيرد. اين مطلب در آيه 21 سوره روم بيان شده است.
 • دنيا، ملاک ارزش گذاري

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان چهارمحال و بختياري(شنبه 6 مهر 1392)در نگاه دنياداران ملاک هر ارزش و اعتبار ميزان برخورداري از بهره هاي مادي و امکانات دنيوي است. از آن جايي که نگاه چنين کساني با استفاده از معيارهاي شناخته شده مادّي صورت مي گيرد، لذا در قضاوت و داوري و در ردّ و قبول و در دوستي و دشمني و در تمام روابط خود، از همين ديدگاه وارد مي شوند، و با چنين برداشتي از زندگي به داوري مي نشينند:
 • آن روزهاي غرورآفرين

  حجت الاسلام عباس اسكندري(چهارشنبه 3 مهر 1392)هفته دفاع مقدس يادآور گذشت مردان مردي است كه با حضور خود در جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل دفتري را گشودند كه همه زيبايي‌هاي عالم كون و مكان را در تمام صفحات اين دفتر با خون سرخ خويش نقاشي كرده و از خود خاطراتي به جا گذاشتند كه تا دنيا دنياست هيچ حافظه‌اي آن را از ياد نخواهد برد؛ شهيداني كه با اقتدا به پيشواي مظلومشان حضرت اباعبدالله الحسين(ع) احياگر مكتب ايثار و شهادت و نيز الگويي براي همه آزادگان جهان شدند.
 • رازداري

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان چهارمحال و بختياري(شنبه 30 شهريور 1392)رازداري هنر انسان هاي با ظرفيت است، کساني که نه تنها رازدار ديگران هستند و صندوقچة دل آنان کانون اسرار خودي و بيگانه است، بلکه در حفظ و پنهان داشتن رازهاي نهاني خويش نيز کاملاً محتاط و عاقلانه رفتار مي کنند.
 • عالم آل محمد(ص)

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان همدان(دوشنبه 25 شهريور 1392)مدينه منوره در يازدهم ذيقعده‌الحرام سال 148 هجري قمري شاهد تولد نوزادپسري ازسلاله پاك پيامبرخاتم حضرت محمد مصطفي(ص) بود، آن نور مبارك را كه نه تنها خانه ولايت و ديدگان پدربزرگوارش حضرت امام موسي كاظم (ع) و مادرگراميش "نجمه" را روشن كرد، بلكه جهان هستي رامنورنمود."علي "خواندند وكنيه اش" ابوالحسن" و مشهورترين لقبش "رضا"شد.
 • حقوق مؤمنان بر يکديگر

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان چهارمحال و بختياري(چهارشنبه 20 شهريور 1392)به سند معتبر منقول است که معلي بن خنيس از حضرت صادق (ع) پرسيد که حق مسلمان بر مسلمان چيست؟ فرمود که هفت حق است که هر يک از آنها واجب است و اگر يکي از آنها را ترک کند، از دوستي و طاعت خدا به در مي رود. پرسيد که آنها چيست؟ فرمود که مي ترسم که بداني و به عمل نياوري و رعايت آنها نکني. آسان ترين آن حقوق آن است که آنچه از براي خود دوست مي داري از براي او دوست داري، آنچه از براي خود نمي خواهي از براي او نخواهي.
 • نگاهي گذرا بر زندگينامه حضرت معصومه (س)

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان زنجان(شنبه 16 شهريور 1392)حضرت فاطمه معصومه (س) در روز اول ذيقعده سال 173 هجري، در شهر مدينه چشم به جهان گشود. اين بانوي بزرگوار از همان آغاز، در محيطي پرورش يافت که پدر و مادر و فرزندان، همه به فضايل اخلاقي آراسته بودند.
 • تجمل و آراستگي به سبک اسلامي

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان تهران(سه‌شنبه 12 شهريور 1392)دين اسلام، دين اعتدال است و استفاده از زينت و زيبايي هاي طبيعت و اسباب و لوازم مناسب و... را نه تنها اجازه داده بلکه به آن توصيه و سفارش نموده است. لذا خداوند در قرآن مي‌فرمايند: «وَابْتَغِ فيمَا آتَاکَ اللَّهُ الدَّارَ الْآخِرَةَ وَلا تَنْسَ نَصِيبَکَ مِنَ الدُّنْيَا وَأَحْسِنْ کَمَا أَحْسَنَ اللَّهُ إِلَيْکَ وَلا تَبْغِ الْفَسَادَ في الْأَرْضِ إِنَّ اللَّهَ لا يُحِبُّ الْمُفْسِدينَ؛ و در آنچه خدا به تو داده، سراي آخرت را بطلب و بهرهات را از دنيا فراموش مکن و همانگونه که خدا به تو نيکي کرده، نيکي کن و هرگز در زمين در جستجوي فساد مباش که خدا مفسدان را دوست ندارد.» (1)
 • احياگر آيين رسول گرامي اسلام

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان زنجان(شنبه 9 شهريور 1392)پدرش 26 ساله بود که او زاده شد . دوازده تا 15 سال بنابر اختلاف از عمر شريفش را درکنار جدش امام سجاد (عليه السلام) و نوزده سال را در کنار پدرش امام باقر (عليه السلام) گذراند. دوران امامت آن امام 34 سال بوده که با اواخر حکومت امويان واوايل حکومت عباسيان مصادف مي باشد که حدود هجده سال آن ( 132-114 ) همزمان با حکومت امويان و شانزده سال آن ( 148-132 ة ) همزمان با حکومت عباسيان بود.
 • هفته دولت، هفته مردان خدمتگزار

  سازمان تبليغات اسلامي(شنبه 2 شهريور 1392)مولاي متقيان حضرت علي (ع) مي فرمايند: ارزشمندترين مردم كسي است كه با داشتن رفعت و مقام، فروتني كند و با بزرگواري و ارجمندي، كوچكي نمايد. هفته اول شهريورماه كه مصادف با شهادت شهيدان رجايي و باهنر و به نام هفته دولت نامگذاري شده است، همواره بهانه خوبي براي ارائه دستاوردها و عملكرد مجموعه دولت به مردم بوده است.
 • مسجد و كاركردهاي اقتصادي آن

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان تهران(دوشنبه 28 مرداد 1392)با هدايت و مديريت پيامبر اكرم (ص) و پس از ساخت اولين مسجد، كاركردهاي اقتصادي اين مكان مقدس با هدف خدمات اقتصادي به مسلمانان نمودار شد.از صدر اسلام،‌ پخش كمك هاي مالي ميان مسلمانان ، گفتگو براي تبادل و خريد بين بازرگانان پس از انجام اعمال عبادي و نگهداري ثروت امت و بيت المال از جمله خدمات اقتصادي مساجد نبوي به عنوان مراكز ارائه خدمات اجتماعي بود.
 • چرا گاهي دعاي ما مستجاب نمي‌شود؟

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين(شنبه 26 مرداد 1392)برخى افراد از رسول خدا صلى الله عليه وآله مى‏ پرسيدند: خدا را چگونه بخوانيم؟ آيا خدا به ما نزديک است که او را آهسته بخوانيم و يا اينکه دور است که با فرياد بخوانيم؟! اين آيه در پاسخ آنان نازل شد.دعا کننده، آنچنان مورد محبّت پروردگار قرار دارد که در اين آيه، هفت مرتبه خداوند تعبير خودم را براى لطف به او به‌کار برده است: اگر بندگان خودم درباره خودم پرسيدند، به آنان بگو:
 • نزول قرآن و تصديقش به كتب آسمانى‏

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان فارس(يكشنبه 20 مرداد 1392)كتاب خداوند كريم (قرآن مجيد) در طول بيست و سه سال تدريجاً در رابطه با اعلام احكام و بيان وظائف و تكاليف مردم در حوادثى كه پيش مى‏آمد نازل شد، اين معنا از فعل نزّل كه از باب تفعيل است استفاده مى‏شود.
 • آداب و رسوم ايرانيان در عيد فطر

  محمد عبدالهادي(چهارشنبه 16 مرداد 1392)عيد فطر يکي از اعياد بزرگ اسلامي است که در روز اول ماه شوال، آن را جشن مي‌گيرند و اين‌گونه، ماه رمضان را بدرقه مي‌کنند. مسلمانان پس از يک ماه روزه و عبادت پروردگار، چشم به راه اين روز بزرگ هستند و با برپايي آيين‌هاي خاص اين روز، به اصطلاح، ماه رمضان را بدرقه مي‌کنند. در اين روز، روزه حرام است و اين روز نماز مخصوصي دارد که اکثر مسلمانان نماز عيد فطر را به جماعت مي‌خوانند.
 • آداب حضور در ضيافت الهي

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان كردستان(شنبه 12 مرداد 1392)در زندگي دنيا اگر روزي، انسان به ميهماني دعوت شود، دعوت شدگان با توجه به مقام و موقعيت صاحب خانه و ميزبان و با درنظر داشتن ميهمانان ديگر، خود را براي شركت در ميهماني، آماده مي كنند. اگر صاحب خانه و ميزبان، شخصيت معتبر اجتماعي داشته باشد، ميهمانان با وقار، هيئت و هيبت خاصي، وارد مجلس شده و در
 • براي شبهاي قدر بهتر برنامه ريزي کنيم

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان زنجان(دوشنبه 7 مرداد 1392)اوج معنويت ماه مبارک رمضان، شبهاى قدر است. ما بايد در طول اين بيست روز لااقل کارى کرده باشيم که در اين ايام و ليالى قدر (نوزدهم، بيست و يکم و بيست و سوم) بتوانيم به صورت يک ميهمان بر سرسفره اين ميزبان وارد شويم. اين روزه گرفتنها، اين- به خيال خودمان- زنجير بر نفس امّاره زدنها، با طبيعت مبارزه کردنها،
 • شب قدر

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان ايلام(شنبه 5 مرداد 1392)در ارتباط با شب قدر آيات و روايات متعددي وارد شده است و از ابعاد مختلف مورد توجه اهل بيت (ع) قرار گرفته و يا بعضاً پرسش هايي در اين زمينه صورت گرفته که ائمه(ع) پاسخ داده اند كه در اين مطلب ما اين عناوين مهم و مورد نياز را يادآوري خواهيم کرد.
 • مجتبي به معني برگزيده و پسنديده مي باشد

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان همدان(دوشنبه 31 تير 1392)امام حسن مجتبي (عليه السلام) نور ديده حضرت اميرالمومنين (عليه السلام) ميوه دل حضرت زهراي مرضيه (سلام الله عليها) و پرورش يافته دامن پاك بهترين بندگان خداوند تبارك و تعالي است. او دومين امام شيعيان اثني عشري و چهارمين نفر از پنج تن آل عبا ست.
 • ماه رمضان و آداب روزه داري

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان زنجان(شنبه 22 تير 1392)ماه مبارک رمضان ارزشمندترين مقطع زماني در طول سال است که خداوند روزه گرفتن را بر مسلمين واجب نموده است و بر اساس احاديث نبوي هر عبادت در اين ماه ثواب هفتصد برابر نسبت به ساير ماه‌ها دارد. اوج اين عظمت را مي‌توان در شب قدر مشاهده نمود که قرآن آن را برتر و بهتر
 • ماه مبارک رمضان و اهميت آن

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان فارس(چهارشنبه 19 تير 1392)رمضان در مکتب پيامبر خدا صلي الله عليه وآله وسلم ماه ضيافت خداست، در اين مهماني بزرگ الهي ميزبان خداوند است و بندگان مومن او مهمان اين دعوت الهي و رياضت و زهد و مجاهده نفساني و تقوا، وسائل پذيرايي آن. و اين سخن از پيام آور مکتب الهي است: «دعيتم الي ضيافة الله» رمضان ماهي است که شما را در آن به سوي ضيافت خدا خوانده اند.
 • رمضان ماه ضيافت نور و رحمت

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان كردستان(شنبه 15 تير 1392)پايان روزهاي باقيمانده شعبان است و به ماهي نزديک مي‌شويم که سرشار از نور و رحمت الهي است، ماه مبارک رمضان ماه ضيافت نور و رحمت. رمضان مي‌آيد، شکوه مي‌آورد، ايمان مي‌بخشد، تقوا مي‌سازد، گناه‌هان را از وجودت برمي‌چيند، خوبي‌ها را به درونت تزريق مي‌کند، آنچه مي‌برد فقط بدي است و آنچه مي‌بخشد خوبي.
 • مسجد نمونه

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان تهران(شنبه 8 تير 1392)مسجد جايگاه نزول برکات و خيرات آسمانى است. تجلى بهشت خدا در زمين و محل همنشيني فرشتگان با اهل آن است. در تاريخ اسلام مساجد همواره مجري و عهده دار نقش هاي مهم عبادي ، سياسي و فرهنگي جامعه اسلامي بوده است. مطالعه در زمينه هر يك اين نقش ها، سيماي «مسجد نمونه» را به ما نشان مي دهد.
 • سيري در لقب خاص امام عصر (عج)

  محمدحسين زمانيان(يكشنبه 2 تير 1392)القاب مشهور امام زمان (عج): مهدي، منتظر، بقيه الله، حجت، خلف صالح، منصور، صاحب الامر، صاحب الزمان، خاتم الاوصياء و قائم مي¬باشد. و معناي القائم، يعني قيام کننده خالص، يعني قيام مي¬کند براي همه چيز (وضع ديني – وضع اجتماعي – وضع اقتصادي و ...) که تمام اين معاني در القائم جمع است. اولين کسي که حضرت مهدي (عج) را ملقب به لقب قائم نموده خداوند تبارک و تعالي است. در روايت معروف از صحيفه حضرت فاطمه (س) که نام پيامبر اکرم(ص) و تمام ائمه و نام پدران و مادران آنها در آن مشخص شده است به لقب قائم براي حضرت صاحب الامر (عج) اشاره شده که عين عبارت کتاب شيخ صدوق اين است:
 • در هواي يار غايب

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر(يكشنبه 2 تير 1392)اويى كه از پس هزار ابر، خورشيد را شرمنده مى‏دارد، اويى كه طوفان به او التماس مى‏كند كه مرا به كشتي ات راه ده، اويى كه معصوم چون اسمش را مي ‏بردند، بلند شده و به احترام دست‏ها را بر سر مى‏نهادند، «هر جا بياد قامت تو قد فراشتيم»، چنانكه وقتى دعبل آن شعرهايش را خواند و از پيامبر و حضرت زهرا و اهل بيت «عليهم السلام» گفت و حضرت رضا «عليه السلام» گوش مى‏دادند و بعضى جاها مي گريستند، اما بمحض آنكه دعبل «الى أن يبعث قائما» را گفت حضرت ايستادند و دو دست مبارك را بر سر گرفتند
 • تبليغ و اطلاع رساني ديني

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان خراسان شمالي(شنبه 1 تير 1392)نخستين ركن موفقيت در تبليغ، وجود ويژه گي هاي برتر در خود پيام است. اگر محتوا و ماهيت پيام، ويژه گي هاي لازم را نداشته باشد، هر چند بقيه عوامل هم موجود باشد، باز تبليغ يك تلاش كور و بي حاصل خواهد بود.
 • علي اکبر (ع)؛ الگوي ايمان و ادب و شجاعت

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان ايلام(چهارشنبه 29 خرداد 1392)يکي از بارزترين نمونه هاي کمال و اسوه هاي پاکي و مردانگي، «علي اکبر»، شهيد بزرگ حماسه ي عاشورا و فرزند با فضيلت سيدالشهدا(ع) است. سزاوار است که از رهگذر آشنايي با شخصيت و ويژگي هاي اين جوان برومند و رشيد و باصلابت، از او درس جوان مردي و مقاومت و ايمان و ادب بياموزيم و نسلي را تربيت کنيم که پوياي راه نوراني آن شهيد باشد.
 • فضيلت‌هاي ماه شعبان

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان هرمزگان(شنبه 25 خرداد 1392)ماه شعبان نيز در شمار شريف‌ترين ايّام سال قرار دارد كه نه تنها خود شريف است، بلكه بستر ولادت وليّ مطلق الهي، حضرت بقيةالله(ع) نيز هست. از اين روست كه در سخنان پيامبر اكرم(ص) و اهل بيت(ع) نيز به وفور به اهميّت اين ماه اشاره شده است.
 • رادمردي از تبار پاکان

  سازمان تبليغات اسلامي(چهارشنبه 22 خرداد 1392)حضرت عـبـاس بـن على بن ابى طالب، برادر امام حسن و امـام حـسـيـن عليهماالسلام در روز چـهـارم ماه شعبان سال 26 هجرى در مدينه منوره ديده به جـهـان گـشـود مى خواندند. كـنـيـه هاى ايشان، ابوالفضل، ابوالقربة، ابـوالقاسم و لقب هايش، سقّاء، علمدار، العـبـد الصـالح، المواسى الصابر ، المـحـتـسـب و به خاطر سيماى جذابش «قمر بنى هاشم» بوده است.
 • ولادتي از جنس اشك

  سازمان تبليغات اسلامي(سه‌شنبه 21 خرداد 1392)با به دنيا آمدن نوزاد در هر خانواده اي موجي از شادي و شعف تمامي اعضاي را فرا مي گيرد و همين هم انتظار مي رود. اما در خانواده پيامبر اسلام صلي الله عليه وآله با ولادت فرزند دوم حضرت فاطمه عليهاالسلام همراه شوق، غمي نيز وجود داشت. کسي که بعدها با قيامش عالمي را مبهوت کرد؛ او کسي نيست جز حسين بن علي بن ابي طالب عليهماالسلام.
 • ديدگاه امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري درباره انتخاب اصلح

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان تهران(شنبه 18 خرداد 1392)خدمت گذاري و مردمي بودن ركن است. حاکم بايد مردمي باشد لذا خودتان را حاکم مردم ندانيد، خدمتگذار بدانيد.
 • " مبعث " پيام آور عدالت و کرامت انساني

  سازمان تبليغات اسلامي(دوشنبه 13 خرداد 1392)آن روز که در غار حرا ندا بر پيامبر (ص)آمد که بخوان؛ رسالت نبوي با پيام خروج انسان از ظلمات و حرکت به سوي نور آغاز شد. بعثت پيامبر اکرم (ص)سرآغاز راهي شد تا انسان از شرک؛ بي عدالتي؛ تبعيض؛ جهل و فساد بيرون آمده و به سوي توحيد؛ معنويت؛ عدالت و کرامت حرکت کند.
 • روزه، آزمون اخلاص

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان زنجان(يكشنبه 5 خرداد 1392)يکي از ويژگي هاي نظام اخلاقي اسلام اين است که نيت را اساس ارزش اخلاقي و رفتاري و منشاء خوبيها و بديها معرفي کرده است. از نظر اسلام در ارزشگذاري کارها فقط حُسن فعلي، يعني خوب بودن و نيک بودن و خير بودن آن کار کافي نيست،
 • شمه‏اى از كمالات معنوى حضرت زينب ‏(سلام الله عليها)

  سازمان تبليغات اسلامي(شنبه 4 خرداد 1392)زينب كبرى سلام الله عليها بانويى سرشار از بينش و بصيرت بود كه با سيره و سخن خود «فرهنگ برهنگى» و «برهنگى فرهنگى» ديروز و امروز را به خوبى مورد تعرّض قرار داد؛ الگويى ماندگار از شخصيت عظيم خويش به يادگار گذارد و معيارهاى حركت ارزشى و ضدارزشى را براى هميشه ترسيم كرد.
 • امام علي عليه السلام، مردي فراتر از شعار

  سازمان تبليغات اسلامي(چهارشنبه 1 خرداد 1392)مولاي متقيان علي عليه السّلام الگوي تمام نماي سيره رفتاري پيامبر عظيم الشأن اسلام صلي الله عليه وآله است. امـام عـلى عـليـه السـّلام تـلاش مـى كـرد تـا چـونـان رسـول خـدا صـلى الله عـليـه و آله بـخـورد و بـيـاشـامـد و زنـدگـى كـنـد.
 • سفره‌اي کريمانه به وسعت دنيا

  ابوالفضل صالح صدر(دوشنبه 30 ارديبهشت 1392)خاندان عصمت و طهارت عليهم ‌السلام همگي در مكتب ربوبي تربيت شده ‌اند و در صفات و مكارم اخلاق به حد اعلاي نبوغ رسيده ‌اند و هر يك از آن‌ها بنا بر مقتضيات عصر خود، يك يا چند صفتي را به عرصه ظهور و بروز رسانده ‌ان
 • فضايل و مناسبت هاي ماه رجب

  صديقه مقدس پور(چهارشنبه 25 ارديبهشت 1392)ماه رجب، آغازگر سه ماه پرفضيلت سال يعني رجب، شعبان و رمضان است که هر سه از مقام والايي در ميان ديگر ماه‏هاي سال‏ برخوردارند.
 • امام علي‌النقي عليه‌السلام، پرچمدار فرهنگ ناب اسلامي

  محمد عبدالهادي(سه‌شنبه 24 ارديبهشت 1392)در دوران امامت امام علي‌النقي عليه‌السلام، جهان اسلام از نظر فرهنگى و كشمكشهاى فكرى و اعتقادى از موقعيت و گستردگى خاصي برخوردار بود و بحثهاى علمى و برخورد افكار و بينشهاى گوناگون با يكديگر نسبت ‏به موضوعات ديگر، داراي جايگاه ويژه ‏اى بود.
 • امام باقر(عليه السلام) شکافنده دانش ها

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر(شنبه 21 ارديبهشت 1392)حضرت ابو جعفر، محمد بن علي عليه السلام در سوم صفر سال 57 هجري قمري در مدينه منوره متولد شد.
 • روز معلم با نام علامه شهيد مرتضي مطهري پيوندي جاويد يافته است

  حجت الاسلام سيدمحمود مرويان حسيني(شنبه 14 ارديبهشت 1392)روز معلم، با نام و ياد انديشه زلال و ناب اسلامي يعني علامه شهيد مرتضي مطهري پيوندي جاويد يافته است. او بزرگ مردي بود با آثار درخشان، پُرجلوه، كارا و برابر نيازها و مقتضيات زمان.
 • معلم شهيد

  جمال الدين بانج فروزش(چهارشنبه 11 ارديبهشت 1392)12 ارديبهشت هر سال به سوگ بزرگ مردي مي‌نشينيم كه چهره اسلام را طهارت بخشيد و «مطهري» نام گرفت. مطهري كه بود و چه ويژگي‌هايي داشت كه او را به اين قدر و منزلت رساند مگر نه اين است كه جوان امروز ما نياز به الگو دارد.
 • در مکتب فاطمي باشيم

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(سه‌شنبه 10 ارديبهشت 1392)چگونه زيستن و معاشرت کردن با همسر و فرزندان و سامان بخشي به امور خانه و زندگي ، که در حيات طيبه ي حضرت زهراء (س) بود ، همراه با مسائلي سياسي و اجتماعي آن حضرت مي تواند بهترين الگو براي زنان مسلمان باشد .
 • روز ملي خليج فارس روز غيرت ملي

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(دوشنبه 9 ارديبهشت 1392)دهم ارديبهشت ماه روز ملي خليج فارس روز غيرت ملي ايرانيان است و يادآور اينکه "چو ايران نباشد، تن من مباد".صفحات تقويم هر ملتي، علاوه بر نشان دادن روزها و گذشت زمان، بيانگر علائق تاريخي، فرهنگي و عقيدتي ملت‌ها مي‌باشد.
 • ام البنين (س) مادر پسران دلير و شجاع

  محمدعلي موظف‌رستمي(سه‌شنبه 3 ارديبهشت 1392)در ادوار تاريخ بشر، همواره افرادي بوده‌اند كه با رفتار، شيوه زندگي و عملكردي كه در طول حياتشان داشته‌اند، نامشان را در صفحه قطور تاريخ ثبت و درج نموده و از اين روي در ميان مردم و نسل‌هاي بعد از جايگاه، احترام و شأن و مرتبت والايي برخوردار شده‌اند و به همين خاطر مردم همواره
 • اول ارديبهشت سالروز درگذشت: "بهار"، "اقبال" ، "سپهري "

  سازمان تبليغات اسلامي(يكشنبه 1 ارديبهشت 1392)نخستين روز ارديبهشت كه با بزرگداشت سعدي در تقويم ثبت است، با سالمرگ سه شاعر معاصر «سهراب سپهري»، «محمدتقي بهار» و «اقبال لاهوري» نيز همراه است.
 • زهراي مرضيه(س) برترين زن جهان

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان فارس(چهارشنبه 21 فروردين 1392)آيات مختلفي در قرآن در شأن اهل بيت(ع) به ويژه حضرت زهرا(س) که از مصاديق بارز عنوان اهل بيت است، وارد شده است که يکي از اين آيات،
 • خون شهيد آويني تضمين‌كننده حيات اجتماعي نظام جمهوري اسلامي است

  سازمان تبليغات اسلامي(چهارشنبه 21 فروردين 1392)مدير عامل سازمان سينمايي سوره با اشاره به ساخت آثاري در راستاي اعتقادات جامعه اسلامي در اين نهاد، خون شهدايي چون آويني را تضمين‌كننده حيات اجتماعي نظام جمهوري اسلامي و تقويت‌كننده تعهد هنرمندان انقلابي دانست.
 • زمينه‌ها و شرايط تحقق شعار حماسه سياسي و حماسه اقتصادي

  آرش معظمي(يكشنبه 18 فروردين 1392)سال 1391، با تمام تجربه‌هايي كه براي ملت ايران به ارمغان آورد، سپري شد. مردم كشور ما در طول يك سال گذشته اتفاقات و تجربيات شيرين و تلخي را پشت سر گذاشتند كه مي‌تواند درس‌ها و عبرت‌هاي آموزنده‌‌اي براي گذار از گردنه‌هاي مختلف را در بوتة تجربه‌هاي ملت به ثبت رسانده باشد.
 • 12 فروردين مظهر تجلّي لطف الهي

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(يكشنبه 11 فروردين 1392)در روز12 فروردين قدرت خداوند تجلّي پيدا کرد، وعده الهي تحقّق يافت و سنّت ثابت الهي در ازاي فداکاري و تحوّل و مبارزه امّتي مسلمان در برابر ستم طاغوت، عملي گرديد. در اين روز خجسته شجره مبارکه انقلاب اسلامي به ثمر نشست.
 • نامت گل هميشه بهار است، فاطمه

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(دوشنبه 5 فروردين 1392)اين بانوي عالمه و بزرگوار همان گونه که نسبت به آموزش احکام و معارف دين اهتمام مي ورزيد، در عين حال در عبادت و تهجد نيز سرآمد همگان بود. نقل است حضـرت زهرا(س) بخشى از شب را به عبادت مشغول مى شـد. نمازهاى شب ايشان آن قدر طـولانى مى شد و بر روى پاهايش مى ايستاد که پايـش ورم مى کرد.

 

 
سال
1384
1385
1386
1387
1388
1389
1390
1391
1392
1393
1394
1395
1396
1397
1398