صفحه اول سازمان آرشيو جستجو ارتباط با ما  
   

 

يادداشت - سال 1391

 • عيد از ديدگاه آيات و روايات

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(دوشنبه 28 اسفند 1391)واژه «عيد» در اصل از فعل عاد (عود) يعود است و براى آن معانى مختلفى گفته اند: از جمله «خوى گرفته»، «روز فراهم آمدن قوم» و «هر روز كه در آن انجمن يا تذكار فضيلتمند يا حادثه بزرگى باشد.» گويند از آن رو به اين نام خوانده شده است كه هر سال شادى نوينى باز آرد.
 • مختصري از زندگاني حضرت زينب (س‎)

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر(شنبه 26 اسفند 1391)زينب دختر علي (ع) و فاطمه (س) و نوه گرانقدر پيامبر اکرم (ص) است که در زمان برادر زاده خود، امام زين العابدين عليه السلام زن دانشمند، استد ‏نديده و بانوي خردمند بدون آموزگار معرفي شده، و به خاطر هوشمندي فوق العاده و قدرت شگرف مديريت و پاسداري از آرمان هاي مقدس شهيدان ‏کربلا، دانشمندان بزرگ، او را «عقيله بني هاشم» ‎ناميدند‎.
 • سبك زندگي ديني

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان خراسان رضوي(دوشنبه 21 اسفند 1391)با توجه به تاكيد مقام معظم رهبري درجمع پرشور هزاران نفر از دانشجويان ،دانش آموزان و ديگر جوانان خراسان شمالي « سبك زندگي » را براي جامعه امروز ضروري دانسته و اعلام داشتند:
 • به مناسبت روز امور تربيتي و تربيت اسلامي

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اردبيل(سه‌شنبه 8 اسفند 1391)تربيت به معناي پروردن است و با ايجاد دگرگوني به منظور دستيابي به کيفيت مطلوب، حاصل مي شود، و با عينيت بخشيدن به کمالات بالقوه به طور تدريجي به دست مي آيد. اگر پديده اي جاندار و قابل رشد را، از صورت و حالت نامطلوب به سمت کيفيت مطلوب يا بهتر، کمال بخشيديم، مي گوييم او را تربيت کرده ايم،
 • شفيعه روزجزا

  سازمان تبليغات اسلامي(چهارشنبه 2 اسفند 1391)بعد از فاطمه زهرا سلام الله عليها از جهت گستردگى شفاعت،هيچ كس و حد اقل هيچ بانويى به شفيعه محشر، حضرت معصومه ‏دخت موسى بن جعفر سلام الله عليها نمى‏رسد، كه امام به حق ‏ناطق، حضرت جعفر صادق(ع) در اين رابطه مى‏فرمايد: «تدخل بشفاعتها شيعتناالجنه باجمعهم‏»: «با شفاعت او همه شيعيان ما وارد بهشت مى‏شوند.»
 • ولادت خورشيد يازدهم

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان ايلام(دوشنبه 30 بهمن 1391)اغلب تاريخ نويسان معتقدند امام عسکري عليه السلام در سال 232 ق در شهر مدينه چشم به جهان گشود و هنوز چندسالي از عمر مبارکش نمي گذشت که به همراه پدر بزرگوارش امام هادي عليه السلام از مدينه به سامرا تبعيد شد
 • سيره نبوي؛ الگوي زيست مومنانه

  حجت الاسلام عباس اسكندري(يكشنبه 29 بهمن 1391)در شرايطي که امروزه از جمله مهم ترين ضرورت‌ها در جامعه ما، توجه ويژه به مساله اخلاق و تهذيب است، فرصت بسيار خوبي است تا در اين زمينه بيش از پيش بينديشيم و به اتخاذ راهکارهاي عملي به منظور ارتقاي سطح اخلاقي جامعه اقدام كنيم.
 • عامل اصلي پيدايش انقلاب در نگاه امام خميني(قدس سره الشريف)

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان هرمزگان(چهارشنبه 18 بهمن 1391)همان گونه كه در هر انقلاب، مراجعه به آثار رهبر يا رهبران انقلاب و استناد به گفتار و رفتار آنان، بهترين و مطمئن ترين منبع براي شناخت ماهيت انقلاب است
 • ديو چو بيرون رود فرشته در آيد

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(شنبه 14 بهمن 1391)از هنگامي که خورشيد انقلاب اسلامي در آسمان اين سرزمين به رهبري حضرت امام خميني (ره) طلوع کرد ، بعد از چند سال شعاع انديشه هاي ناب و نوراني اين شمس پر فروغ تا قلب زمين و زمان پيش رفت به گونه اي که هيچ نقطه اي از اين کره خاکي نيست که نام خميني کبير و انقلاب اسلامي ايران به رهبري حضرت آيت اله خامنه اي را نشنيده باشد .
 • پيامبر اعظم محمد مصطفي(ص)؛ منادي وحدت و اتحاد مسلمين

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان تهران(دوشنبه 9 بهمن 1391)هفدهم ربيع الاول سالروز طلوع نور ختم نبوت حضرت محمد مصطفي(ص) است.پيامبري که در راه خدا و گسترش دين مقدس اسلام تمام هستي خود را فدا نمود و از پست ترين مردمان امتي يگانه و نمونه ساخت و با تعاليمي بي مانند و جامع ترين و کاملترين و سازنده ترين برنامه انسان ساز هدايت و سعادت و تعالي و تکامل و نيل به بالاترين درجات انسانيت و قرب به آستان مقدس ربوبيت را براي بشريت به ارمغان آورد.
 • وحدت يک تکليف الهي ، ضرورت ملي و اجتماعي است

  حجت الاسلام سيدمحمود مرويان حسيني(شنبه 7 بهمن 1391)شرايط کنوني جهان اسلام، با اميدها و نويدهاي فراواني همراه است و نشانه هاي گوناگوني از بلوغ و رشد يک امت تاريخي را فرا رويمان مي نهد. وحدت بر محور انديشه اسلامي يکي از اين نويدهاست. اين مسأله اساسي در تاريخ انقلاب اسلامي بعنوان اصل بنيادين تفکر و تدبير بنيان گذار فقيد انقلاب مطرح بوده است. ايشان در آغاز حرکت اسلامي،‌که نقطه اتصال به انقلاب اسلامي ايران بود
 • نهم ربيع الاول آغاز امامت حضرت مهدي (ع)

  حجه الاسلام صفر قربانپور(دوشنبه 2 بهمن 1391)يکي از مباحث مرتبط با سالروز شهادت امام حسن عسكري موضوع مهدويت وآغاز امامت دوازدهمين حجت خدا از سلسله ائمه معصومين (ع) که جانشينان رسول خداهستند مي باشد.
 • منشور الهي - سياسي امام يازدهم

  سازمان تبليغات اسلامي(شنبه 30 دی 1391)دعاهاي مأثور از خاندان وحي عليه السلام، همواره به عنوان استراتژي مبارزه بر ضد تمام انواع فسادهاي فرهنگي، اجتماعي، سياسي و... بوده است. دعا در نزد اهل بيت دايرة المعارفي است الهي و گنجي پرمايه و غنيمتي قيمتي که در آن آيات حکمت و شيوه هاي تربيت و آگاهيهاي سياسي و ديدگاههاي فرهنگي را مي توان پيدا کرد.
 • پيام آور عزت و رحمت

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(چهارشنبه 20 دی 1391)سلام بر تو اي فرستاده خوبي ها، اي مهربانترين فرشته خاک. تو از ملکوت آسمان به زمين فرا خوانده شدي تا انسان را با معناي واقعي اش آشنا کني. تو، آفتاب روشن حقيقت بودي در شام تيره زندگي. از مشرق دلها برآمدي و اکنون، آسمان تب دار غروب جانگداز توست.
 • 19 دي؛ آغاز درخشش دوباره نهضت انقلاب

  حجت الاسلام عباس اسكندري(سه‌شنبه 19 دی 1391)واقعه 15 خرداد 42 نقطه عطف انقلاب اسلامي ما به حساب مي‌آيد، به خاطر اينکه قبل از اين جريان جنبش‌هاي مبارزاتي و حرکت‌هاي انقلابي به وجود آمده بود اما اينکه در راس آنها يک شخصيت روحاني و مجتهد جامع الشرايط قرار گرفته و با قدرت معنويت و توجه اسلامي کارش را پيش ببرد
 • كوثر پر فيض، كوثر پر خير

  حجت­الاسلام محمدرضا رحمتي شهرضا(يكشنبه 17 دی 1391)(نگاهي گذرا بر سيره عملي، عرفاني و اخلاقي حضرت آيت الله مجتبي تهراني (رحمه الله)
 • اربعين حسيني؛ رساترين رسالت كربلا

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان چهارمحال و بختياري(چهارشنبه 13 دی 1391)چهل منزل اسارت، چهل منزل غل و زنجير، چهل منزل خطبه خواني با صداي رسا در بغض گلوگير و چهل منزل گريستن بي آنكه كسي صدايي شنيده باشد.
 • بصيرت سياسي از ديدگاه مقام معظم رهبري

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان خراسان شمالي(شنبه 9 دی 1391)«اگر اعلم علما هم باشيد و زمانتان را نشناسيد و ندانيد ترفندهاي استكبار و نيز مشكلات جامعه چيست، نمي‌توانيد براي جامعه اسلامي‌تان مفيد واقع شويد.»
 • صلابت و مدارا در سيره امام کاظم (ع)

  سازمان تبليغات اسلامي(جمعه 1 دی 1391)هفتمين ستاره تابناك امامت و ولايت؛ ابوالحسن موسي بن جعفر(ع) يكشنبه 7صفر 129ه. ق (به روايتي 128ه.ق )در روستاي ابواء (منزلي ميان مكه و مدينه) ديده به جهان گشود. امام موسي كاظم(ع) به دليل كثرت زهد وعبادت به «عبدالصالح» وبه دليل حلم و فروخوردن خشم و صبر بر ناملايمات زمان، به «كاظم» معروف شد. آن حضرت به كنيه هاي «ابوابراهيم» و «ابوعلي» نيزمعروف بوده است.
 • ‏ حضرت رقيه(س) نازدانه امام حسين (ع)

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر(سه‌شنبه 28 آذر 1391)از آنجا که سخن پيرامون وجود دختري با نام رقيه سلام الله عليها براي امام حسين عليه السلام مورد بحث و گفتگو بوده و هست، بر ‏آن شديم تا به ذکر پاره اي از روايات و مستندات مبني بر اينکه امام حسين عليه السلام دختري با نام مبارک حضرت رقيه داشته اند گردآوري ‏نموه و در اختيار علاقمندان به خاندان نبوت قرار دهيم.
 • وحدت حوزه و دانشگاه

  سازمان تبليغات اسلامي(يكشنبه 26 آذر 1391)روز وحدت حوزه و دانشگاه از سويي يادآور مجاهدت‌ها و مبارزات علما و انديشمندان در حوزه‌هاي علميه و محيط‌هاي دانشگاهي است که به مقابله با قدرت‌هاي ظالم برخاستند و از سوي ديگر، انزجار و تنفر دشمنان و بيگانگان از اتحاد مسلمانان به ويژه وحدت قشرهاي آگاه علمي را خاطرنشان مي‌سازد.
 • او که «عبادت» را آبرو بخشيد

  سازمان تبليغات اسلامي(يكشنبه 19 آذر 1391)امام سجاد عليه السلام نه تنها مايه زينت عبادت كنندگان بود و ملقب به «زين العابدين» بلكه با عبادت خود، عبادت را آبرو و با سجده هايش ، سجده را زينت بخشيد و با ادعيه بي مثالش ، دعا را در ذائقه بشر شيرين نمود و با گريه هاي طولانيش جزء پنج گريه كننده عالم قرار گرفت!
 • عاشورا و ولايت پذيري

  حجت الاسلام سيدنورالله موسوي‌نيا(چهارشنبه 8 آذر 1391)عاشورا را بايد مکتبي بزرگ دانست که تمام تاريخ و همه­ي انسان­ها به نوعي شاگرد آن هستند؛ درسهايي که در قالب اين مکتب به نسل ديروز و امروز منتقل مي شود، آنچنان وسيع و گسترده است که ابعاد مختلف زندگي بشر را در بر مي گيرد، که به سادگي قابل تبيين نيست
 • سيري در حيات امام زين العابدين(ع)

  سازمان تبليغات اسلامي(سه‌شنبه 7 آذر 1391)زين العابدين، سيد الساجدين، سجّاد، زكىّ، امين و ذوالثفنات. به خاطر عبادت زياد و سجده‏هاى طولانىِ امام زين العابدين (ع)، پينه‏اى در پيشانى‏اش بسته بود. از اين رو، به وى «ذوالثفنات» لقب دادند.
 • عاشورا: هم حماسه و هم تراژدي

  حجت الاسلام سيدمحمود مرويان حسيني(چهارشنبه 1 آذر 1391)تاريخ اسلام، بويژه تاريخ تشيع،‌آميزه اي است از دو عنصر حماسه و تراژدي؛ اگر اندكي نظاره كنيم كه در 250 سال از دوران امامت يعني از درگشت پيامبر تا غيبت حضرت ولي عصر عجل ا... تعالي فرجه الشريف چه حماسه هاي رشك آميزي خلق شد و چه تراژدي هاي اشك آميزي پديد آمد.
 • آيا امام حسين(ع) حج خود را نيمه كاره گذاشت؟

  حجه الاسلام صفر قربانپور(سه‌شنبه 30 آبان 1391)شميم محرم دلنواز و پرهيجان در راه است، كارواني به مديريت سيد جوانان اهل بهشت از مكه عازم كربلا شده است. كاروانيان ابتدا از مدينه به مكه رفته بودند بنحوي كه روز يكشنبه 28 ماه رجب سال 60 هجري مدينه الرسول را با همه علاقمندي وداع گفتند
 • محرم ماه پيروزي خون بر شمشير

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مازندران(چهارشنبه 24 آبان 1391)محرم راز دل بلاجويان و حرم مصفاي اهل دل است، محرم نقطه پرگار اهل ولايت ، محرم کتاب خون و شهادت، شور و شعور و کتاب عشق و شکوه شقايق شيدايي و کتاب غلبه نور بر ظلمت و جهل و ناداني است.
 • چه کنيم که مردم کتابخوان شوند؟

  سازمان تبليغات اسلامي(يكشنبه 21 آبان 1391)آمارها نشان دهنده اين است که در سرزمين کهن فرهنگ و تمدن با نزديک به پانزده قرن تمدن اسلامي که کتاب عظيم مذهبي اش به «قلم» قسم مي خورد و پيامبر بزرگوارش به علم آموزي حتي در «چين» - دورترين نقطه- سفارش مي کند؛ سرانه کتابخواني ناباورانه بسيار پايين و غير قابل پذيرش است.
 • نظام مستحکم خانواده مذهبي و جنگ نرم امروز

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان كهكيلويه و بويراحمد(شنبه 20 آبان 1391)پس از انقلاب اسلامي و حركت همگاني مردم براي تغيير بنيادين ارزش‌هاي نظام، دشمنان همواره از طريق برنامه‌هاي مختلف سعي در اختلال در نظام برنامه‌هاي كشورمان داشته‌اند. پس از آنكه دشمنان از ادامه رابطه و مصالحه با رهبران نظام جمهوري اسلامي مأيوس شدند،
 • مباهله؛ نفريني که به مصالحه انجاميد

  سازمان تبليغات اسلامي(شنبه 20 آبان 1391)بر اساس نظر همه مفسران و محدثان شيعه و سني، در روز بيست و چهارم ذي الحجة رسول خدا(ص) با نصاراي نجران مباهله کرد و«آيه تطهير» در شأن پيغمبر و اهل بيتش (عليهم السلام) نازل شد و آيه «إنّما وَلِيَّکُمُ اللّهُ» نيز در شأن حضرت اميرالمؤمنين(ع) که در حال رکوع انگشتر خود را به سائل دادند، نازل گرديد.
 • خودباوري را در کودکان و جوانانمان تقويت کنيم

  سازمان تبليغات اسلامي(چهارشنبه 17 آبان 1391)حضرت آيت الله خامنه‌اي از ˈغرب باوريˈ به عنوان يک بيماري و آفت ياد کرده و فرمودند: خودباوري و اعتماد به نفس را در جوانان و کودکانمان تقويت کنيم.
 • غدير؛ چشمه جوشان ولايت و امامت

  حجت الاسلام عباس اسكندري(چهارشنبه 10 آبان 1391)غدير چشمه جوشاني است كه در بازگشت رسول خدا(ص) از حجه الوداع جاري شد و پيوسته در طول تاريخ، تشنگان حق و حقيقت و حريت و آزادي و شرف و انسانيت را سيراب كرده است و با شكافتن سينه زمين و زمان مي‌رود تا زمينه و زمانه را براي تحقق عدالت و نجات بشر از ريا
 • فروغى از دانش امام هادى (ع)

  سازمان تبليغات اسلامي(سه‌شنبه 9 آبان 1391)سال 212 هجرى است و «صريا» غرق نور و شادى است. تقدير دست‏اندركار آفرينش معجزه خلقت است و جهان در انتظار يكى اززيباترين چهره‏هاى ملكوتى بوستان محمدى(ص) شگفتن گل چهارمين‏على(ع) را در جمع خويش جشن گرفته و بر استمرار كوثر فاطمى‏قامت نماز و تكبير بسته است.
 • به مناسبت شهادت محمدحسين فهميده و روز نوجوان و بسيج دانش‌آموزي

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان هرمزگان(دوشنبه 8 آبان 1391)تو شکوفه اي بودي که نشکفته و زير تانک دشمن پرپر شدي، تا راه بر حراميان ببندي و حماسه کربلا را براي هميشه در تاريخ تکرار سازي، تو مي گويي اين عشق نيست؟
 • عيد قربان؛ روز ذبح نفس با تيغ تقوا

  سازمان تبليغات اسلامي(شنبه 6 آبان 1391)عيد قربان كه پس از وقوف در عرفات (مرحله شناخت) و مشعر (محل آگاهي و شعور) و منا (سرزمين آرزوها، رسيدن به عشق) فرا مى رسد، عيد رهايى از تعلقات است. رهايى از هر آنچه غيرخدايى است. در اين روز حج گزار، اسماعيل وجودش را، يعنى هر آنچه بدان دلبستگى دنيوى پيدا كرده قربانى مى كند تا سبكبال شود.
 • عرفه، روز پرواز تا ملکوت

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر(چهارشنبه 3 آبان 1391)عرفه، روز معرفت و شناخت و روز خودشناسي و خداشناسي است‎.‎ عرفه، روز رحمت و مغفرت الهي است. روز بهره گيري از رحمت واسعه الهي است، هر کس به اندازه معرفت و شناختش، بايد ‏دست ‏راز و نياز به سوي حضرت حق بلند کند و مناجات و استغفار نمايد‎.‎
 • امام باقر(ع) پايه‏گذار انقلاب فرهنگي

  سازمان تبليغات اسلامي(دوشنبه 1 آبان 1391)در ميان امامان دوازده‏گانه خاندان نبوّت(ع)، امام باقر(ع) از ويژگيهاي خاصّي برخوردار است. مادرش فاطمه دختر امام حسن(ع) بود، از اين رو او را وارث عظمت پيامبر(ص) از ناحيه پدر و مادر مي‏دانند. در يكي از احاديث معتبر، معروف به «حديث‏لوح»، خداوند در شأن او مي‏فرمايد:
 • ازدواج و شيوه همسرداري در سيره حضرت علي(ع)

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مازندران(سه‌شنبه 25 مهر 1391)يکي از مسائلي که در قرآن و روايات اسلامي بدان سفارش و تأکيد شده امر مقدس ازدواج است که متأسفانه در وضعيت کنوني با ايجاد رسم هاي غلط و تشريفات و تجملات به يک مشکل پيچيده تبديل شده است . اين مشکل پيچيده و جاده صعب العبور براي جوانان زماني هموار مي شود که در عمل واقعاً شيعه و پيرو مولاي متقيان علي عليه السلام باشيم .
 • نمونه هايى از فضايل و سيره فردى ابن الرضا (ع)

  سازمان تبليغات اسلامي(دوشنبه 24 مهر 1391)أبى نصر بزنطى فرموده: نامه امام رضا (ع) را خواندم كه به پسرش امام جواد نوشته بود: به من خبر رسيد كه چون سوار شدى غلامان تو را از در كوچك بيرون مى‏كنند، اين كار از بخل آنهاست، تا كسى از تو خيرى نبيند، تو را به حق خودم قسم مى‏دهم دخول و خروجت فقط از در بزرگ باشد و چون سوار شدى مقدارى پول طلا و نقره همراهت بردار تا هر كه سؤال كند چيزى به او بدهى.
 • دلت، از آفتاب پر است

  سازمان تبليغات اسلامي(دوشنبه 24 مهر 1391)خاطرات تاريکم را قدم مي زنم و به آفتابي فکر مي کنم که روزنه هاي جان و دلت را پر تلألؤ کرده است. از تو مي گويم که راه دراز شهر آينه را يک شبه طي کرده اي.
 • 23ذي القعده؛ روز زيارتي مخصوص امام رضا(ع)

  سازمان تبليغات اسلامي(چهارشنبه 19 مهر 1391)ماه ذي القعده را که در آن ولادت امام رضا(ع) و زيارت مخصوصه ايشان ذکر شده است، مي توان ماه امام رضا(ع) ناميد که بر زيارت آن حضرت از دور و نزديک بسيار سفارش شده است.
 • کتابشهر، فروشگاه­هاي زنجيره­اي کتاب به سبک ايراني

  سازمان تبليغات اسلامي(سه‌شنبه 11 مهر 1391)سفر ما به دنياي جديد هر سوغاتي که داشت اما سرمايه­هاي گرانبهايي را هم از ما گرفت؛ در تاريخ نه چندان دور ايران مي­خوانيم که، قصه گويي بخشي از فرهنگ مردم اين مرز و بوم بوده است و کودکان با حکايت­هاي شيرين بزرگترها سرگرم مي­شدند
 • امام رئوف

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر(چهارشنبه 5 مهر 1391)نام اصلي امام رضا عليه السلام علي بن موسي عليه السلام است لقب يا نام ايشان «رضا» مي باشد علت نامگذاري آن حضرت به چند جهت بوده است در روايات است که : چون آن حضرت مورد رضا و پسند خداوند در آسمان و مورد رضا و پسند رسول خدا صلي الله عليه و آله و امامان عليه السلام در زمين بود ايشان رضا ناميده شده است.
 • هفته دفاع مقدس، اوج عزت و افتخار ايران اسلامي

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان گلستان(شنبه 1 مهر 1391)31 شهريور 1359 با حمله هوايي عراق به چند فرودگاه ايران و تعرض زميني همزمان ارتش بعث به شهرهاي غرب و جنوب ايران، جنگ 8 ساله حكومت صدام حسين عليه ايران آغاز شد. اين جنگ 19 ماه پس از پيروزي انقلاب اسلامي و چند روز پس از آن اتفاق افتاد
 • برترين بانوى خاندان موسوى

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان خراسان شمالي(دوشنبه 27 شهريور 1391)طى سالها تحقيق، كتابها و مقاله هاى متنوعى پيرامون زندگى حضرت فاطمه معصومه(س) نگارش يافته است; اما عموم اين نوشته ها برگرفته ازمطالبى است كه به طور صريح در متون تاريخى و انساب ثبت شده است. اين نوع استفاده از منابع موجب شده تا يافته‌هاى نويسندگان غالبا پيرامون سه محور ثابت(زمان تولد، سفر به قم و رحلت) متمركز شود.
 • امام صادق(ع) و برخي ويژگي هاي مورد انتظار او از شيعيان

  صديقه مقدس پور(سه‌شنبه 21 شهريور 1391)دوران امامت امام جعفرصادق (ع) ششمين پيشواي شيعيان از سال 114 هجري قمري و همزمان با شهادت پدر بزرگوارش حضرت امام محمد باقر (ع) آغاز شد. آن حضرت در سال 148 قمري و در سن 65 سالگي توسط منصور دوانيقي مسموم ، در مدينه منوره به شهادت رسيد و در قبرستان بقيع به خاک سپرده شد .
 • پاسداشت روايت و تصوير اسراي ايراني در پايي جامانده بر راه

  آرش معظمي(چهارشنبه 15 شهريور 1391)به مناسبت تقريظ مقام معظم رهبري بر كتاب «پايي که جاماند»
 • حضرت عبدالعظيم حسني، يادگار امام حسن(ع) در ري

  سازمان تبليغات اسلامي(يكشنبه 12 شهريور 1391)ايران، اين سرزمين پرگهر بر خود مي‌بالد که در دل خود، يادگاراني از نوادگان پيامبر (صلي الله عليه و آله و سلم) و اولاد علي (عليه السلام) دارد که مزارشان، مرکز شيفتگان و زايران کوي ولاست. حريم کبريايي حضرت رضا (عليه السلام) در خراسان،‌ بارگاه ملکوتي حضرت معصومه (سلام الله عليها) در قم، بارگاه قدسي حضرت احمد بن موسي (عليه السلام) (شاهچراغ) در شيراز از جمله اين مقابر پر از عطر معنويت و قرب به آستان اهل بيت (عليهم السلام) است.
 • هفته دولت؛ يادآور پرواز ملكوتي خالص‌ترين خدمتگزاران مردم

  سازمان تبليغات اسلامي(شنبه 4 شهريور 1391)هفته دولت، هفته اقتدار و پيروزى دولتى است که حمايت و پشتيبانى ميليونها تن از ملت خود را همراه دارد. هفته دولت، هفته افتخار و سربلندى دولتى است که تمام همتش؛ خدمت به محرومان جامعه و رفع نياز دردمندان و مستمندان است.
 • اهميت و خصوصيات مسجد طراز اسلامي

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان زنجان(سه‌شنبه 31 مرداد 1391)مقام معظم رهبري در پيامي به نوزدهمين اجلاس سراسري نماز , مسجد را مظهر آميختگي دنيا وآخرت وپيوستگي فرد وجامعه دانستند و تاكيد كردند: مساجد بايد در هر منطقه و محل ، مامن ومحل خير و بركت و مدرس تفسير وحديث ، و منبر معارف اجتماعي وسياسي و كانو موعظه و پرورش اخلاق باشند .
 • عيد فطر جلوه فتح و ظفر

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر(شنبه 28 مرداد 1391)روزهايي را که مشکلات قوم و جمعيتي برطرف مي شود و به پيروزيها و راحتي هاي نخستين باز مي گردند، عيد مي نامند. مانند عيد فطر و قربان به مناسبت اينکه در پرتو اطاعت يک ماهه رمضان يا انجام فريضه بزرگ حج، صفا و پاکي فطري نخستين به روح وجان، باز مي گردد، وآلودگي هايي که بر خلاف فطرت است، ازميان مي رود.
 • روز قدس رستاخيز استکبار ستيزي

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر(چهارشنبه 25 مرداد 1391)ماه رمضان سال 1358 خورشيدي بود که خورشيد درخشان آسمان انقلاب ايران، حضرت امام خميني رحمه الله ، در پيامي سرنوشت ساز، آخرين جمعه ماه رمضان هر سال را به عنوان روز قدس تعيين کردند و آن را روز حيات اسلام ناميدند.
 • رمضان، ماه نزول خير و برکت

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(دوشنبه 23 مرداد 1391)ما درماه رمضان ماه رحمت وماه پرخير و برکت قرار داريم . ماهي که شما هر کاري در اين ماه انجام بدهيد همه اش ثواب دارد . در موقع سحر و افطار براي همه دعا کنيد تا همگي از برکات اين ماه بهره مند بشويم
 • سحر آمد تا علي سفر كند!

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان همدان(چهارشنبه 18 مرداد 1391)كوچه هاي گريان كوفه ، اشكهاي غريبانه كودكان يتيم،كاسه هاي پر از شير، محراب بي ولايت همه از حادثه اي حكايت مي كردند كه تمام تاريخ را در اندوهي ابدي فروبرد. حادثه اي كه ريشه دركينه ديرين غاصبين و مارقين و قاسطين و ناكثين باگوهر وجودي بزرگ عدالتخواه هستي داشت. تا باخيال خام خود ريشه ولايت را بخشكانند.
 • ليلة القدر

  جمال الدين بانج فروزش(سه‌شنبه 17 مرداد 1391)نزول جامع ترين ،كامل ترين و ماندگارترين كتاب الهي بر عظمت و منزلت شب قدر افزوده است قرآن خود مي گويد: «شهر رمضان الذي انزل في القرآن » ماه مبارك رمضان ماهي است كه در آن قرآن نازل شده است.
 • روز خبرنگار، سرود ماندن در مسير بيداري

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان فارس(دوشنبه 16 مرداد 1391)روزخبرنگار، روزي است که قلم، اين مقدس‌ترين عامل سوگند آسماني که قرآن به آن قسم خورده است – نون والقلم ومايسطرون- بار ديگر به مظهر درخششي تبديل شده که حکايتگر زندگي تابناک رهپوياني مي شود که همواره با قلم پيوندي جاودانه بسته اند.
 • كريم اهل بيت

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر(چهارشنبه 11 مرداد 1391)پيشواي دوم جهان تشيع، اوّلين ثمره زندگي مشترک علي(ع) و زهرا(س) ديده به جهان گشود.1 وقتي خبر ولادت امام مجتبي(ع) به گوش گرامي پيامبر اسلام رسيد، شادي و خوشحالي رخسار مبارک آن حضرت را فرا گرفت، و مردم نيز شادي کنان مي آمدند و به محضر مبارک پيامبر(ص) و علي و زهرا(عليهما السلام) تبريک مي گفتند.
 • رمضان، ماه خودسازي

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(سه‌شنبه 10 مرداد 1391)رمضان از بهترين ماه هاي سال است حال و هوايي که در ماه رمضان مشاهده مي شود و بر جامعه حاکم است در ديگر ماه ها به چشم نمي خورد. فضاي معنويت، عبادت، تلاوت قرآن، حس همگرايي، حس همکاري و کمک به محرومين و فقرا و در مجموع توجه به خدا و کلام الهي و نيز شکوفايي عواطف انساني
 • خديجه كبري (س)؛ از برترين زنان برگزيده خدا

  سازمان تبليغات اسلامي(دوشنبه 9 مرداد 1391)سلام بر خديجه کبري (س) ياور و مونس دردها و تنهايي هاي پيامبر صلي الله عليه و آله . سلام بر او که از برترين زنان برگزيده خدا بود. سلام بر عبوديتش، بر اخلاص و صداقتش، بر پاکي و قداستش،
 • مهمان خدا خوش آمدي

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان كردستان(شنبه 31 تير 1391)ماه رمضان ماه مهماني خداست و همه مسلمانان از زن و مرد، پيرو جوان و همه کساني‌ که به سن تکليف رسيده‌اند به اين مهماني بزرگ دعوت مي‌شوند و اينجاست که خدا به بندگان خوب و صالحش خوش‌آمد مي‌گويد.
 • ماه رمضان؛ بهار دعا و مناجات با خدا

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان كردستان(چهارشنبه 28 تير 1391)ماه رمضان ماه خود سازي وتصفيه روح است. خداوند همه اسباب كار را در اين ماه براي روح وروان از آلودگي هاي گناه فراهم نموده و با لطف و رحمت مخصوص خويش همه درها و راه ها را در راستاي تهذيب نفس و صفاي باطن و تکامل معنوي گشوده است
 • نقش مسجد در تحکيم بنيان جامعه ديني و رشد فضايل اخلاقي

  سازمان تبليغات اسلامي(شنبه 24 تير 1391)بي‌ترديد مسجد نقش بسيار حساسي در تحکيم اساس و بنيان جامعه ديني داشته و دارد؛ مکاني که با حضور در آن مي‌توان به قدرت مطلقه خداوند اتکا کرد و با اميد و توکل به او مسير رشد و کمال را طي نمود.
 • هويّت‏بخشى و ايجاد امنيّت اجتماعى از کارکردهاي عفاف و حجاب

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين(سه‌شنبه 20 تير 1391)مقوله پوشش و استتار بدن به عنوان جزء جدايى‏ناپذير حيات انسانى و مصداق اصلى حجاب، امرى كاملاً مشهود و بى‏نياز از تعديل است.براى حجاب كاركردهايى در دو حوزه فردى و اجتماعى، قابل تصوّر است:
 • انتظار فرج مهدي موعود به مثابه مجاهدت در راه خدا

  سيد داوود تديني(سه‌شنبه 13 تير 1391)انتظار فرج يكي از موضوعاتي است كه همواره در بررسي ظهور حضرت مهدي(عج) مطرح است. در گفتار پيامبر و امامان معصوم از انتظار به عنوان يك ارزش عظيم و عملي ارجمند ياد شده است، ارزشي كه بعنوان بهترين عبادت و برترين عمل مطرح شده است همانند ارزش جهاد مجاهدان در راه خدا و همچون پيكار در ركاب رسول خدا(ص).
 • حکايت آن غايب از نظر

  محمدحسين زمانيان(دوشنبه 12 تير 1391)يکي از کارآمدترين ابزارها براي بيان معارف اعتقادي و تربيتي، بيان حکايت و داستان است که ما نيز به مناسبت نيمه شعبان، ميلاد قطب عالم امکان حضرت خاتم الاوصياء، بقيه الله الاعظم امام زمان ارواحنا فداه، چند حکايت پيرامون آن حضرت را از کتاب گرانسنگ «بحارالانوار» تاليف علامه بزرگوار مجلسي (ره) براي شما عزيزان نقل مي­نماييم:
 • نکاتي از حيات و شهادت حضرت علي اکبر(ع)

  سازمان تبليغات اسلامي(يكشنبه 11 تير 1391)حضرت علي‎اکبر(ع) شبيه ترين مردم به پيامبر اکرم(ص) بود و شجاعت و رزمندگي را از جدش امام علي(ع) به ارث برده بود، اهل بيت(ع) هرگاه که دلتنگ پيامبر مي شدند به چهره او مي نگريستند.
 • واقعه هفت تير از زبان رهـبر انقلاب

  سازمان تبليغات اسلامي(چهارشنبه 7 تير 1391)اولين بار شايد روز دوم، سوم بود که من دقيقاً يادم نيست، چون در حال عادي نبودم. جراحي که من را معالجه مي کرد، گفت که حزب جمهوري منفجر شده و عده اي شهيد شده اند. اما اسم مرحوم بهشتي را نبرد.
 • مردي آسماني در محراب دعا

  سازمان تبليغات اسلامي(دوشنبه 5 تير 1391)در خيمه نور صدايي جز نجوا به گوش نمي رسيد، مردي در محراب دعا با بغضي در چشمانش دست به آسمان بلند کرده و حقيقت آواي مناجات را در دل شب بازگو مي کرد، گويي دلش از مردمان زمانش گرفته بود.آري سرنوشت او اين گونه بود تا از کاروان شهادت طلبي جاي بماند و پيام عاشورايي و الهي را به گوش و جان مردم برساند.
 • جستارى درباره کنيه‌ها و لقب‌هاى حضرت عباس(ع)

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان زنجان(يكشنبه 4 تير 1391)در فرهنگ عربى به آن دسته از نامهايى که با پيشوند اَبْ (در مردان) و اُمّ (در زنان) همراه باشد، کنيه مى گويند. سنت گذاشتن نامى در قالب کنيه براى افراد در ميان قبايل عرب، گونه اى بزرگداشت نسبت به فرد به شمار مى آيد.
 • مروري بر سيره اباعبدالله (ع)

  سازمان تبليغات اسلامي(شنبه 3 تير 1391)سيره اخلاقي امام حسين(ع) همچون سيره سياسي و اجتماعي و عاشورايي وي الهام بخش و انسان ساز است. ايشان همان گونه که سرور شهيدان و سرور آزادگان است، سرآمد بزرگواري ها و فضيلت هاي انساني و اسلامي نيز هست.
 • تبليغ در اسلام و مسيحيت و جايگاه سازمان تبليغات اسلامي

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر(سه‌شنبه 30 خرداد 1391)تبليغ نقش بسيار مهم در انتقال و گسترش فکر، عقيده يا گرايش بر عهده دارد و به عنوان موثرترين عامل ساختن فرهنگ جوامع بشمار مي رود. تاريخ پر فراز و نشيب جوامع انساني ، گواهي مي دهد که تبليغ و ارتباط فکري و اعتقادي در هيچ عصر و زماني از جوامع مختلف جدا نبوده است.
 • توحيد؛ مهمترين پيام بعثت

  سازمان تبليغات اسلامي(يكشنبه 28 خرداد 1391)تا سه سال دعوت پيامبر آشکارا نبود، سپس دعوت آشکارا آغاز شد. پيامبر با شعار «قولوا لااله الا الله تفلحوا» بگوييد لااله الا الله(خدايي نيست جز خداي يگانه) تا رستگار شويد! مردم را به توحيد فراخواند و به يکتاپرستي دعوت نمود، و مذاهب گوناگون و جورواجور را منسوخ و باطل شده اعلام کرد.
 • باب الحوائج

  محمد شجاعي(چهارشنبه 24 خرداد 1391)آن کس که ريخت زهر ستم را بکام تو / گويا خبر نداشت ز جاه و مقامِ تو
 • فضائل و كرامات حضرت زينب (س)

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مازندران(سه‌شنبه 16 خرداد 1391)اگر چه سراسر زندگاني پنجاه چند ساله زينب (س) دختر بزرگوار علي (ع) فضائل و ارزشهاي والاي انساني است در عين حال همانطور كه شيوه سيره نگاران است براي فضائل آن بانوي بزرگ هم فصل جداگانه اي مي گشاييم و از خصلتهاي بزرگي كه بيشتر جنبه انساني و معنوي دارد مطلب را پي مي گيريم .
 • آسمان بيکران

  شاعر: محمد شجاعی(چهارشنبه 10 خرداد 1391)به مناسبت 24 سالگرد رحلت امام خميني قدس سره
 • پرهيز از الگوپذيري مقطعي از حضرت امام خميني(ره)

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر(چهارشنبه 10 خرداد 1391)الگو مفهوم گسترده و وسيعي دارد که هم در علوم تربيتي و علوم اجتماعي و هم در روانشناسي کاربرد فراوان دارد. الگو معناي مدل،گونه و هنجار از آن بر مي آيد. و هيچکدام معناي کامل آن را نمي دهد.
 • اعتکاف تمرين انقطاع از غير

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مازندران(دوشنبه 8 خرداد 1391)وجود آدمي، همانند پاره خطي است که از دو سو، تا بي نهايت، قابل امتداد است و انسان مختار، بر سر دو راهي انتخاب، ناگريز از گزينش است. آيا به سوي فلاح برود و يا راه ضلالت را در پيش گيرد؟
 • امام هادي(ع)؛ پرچمدار فرهنگ و انديشه اسلامي

  سازمان تبليغات اسلامي(پنجشنبه 4 خرداد 1391)امام علي بن محمد(ع) معروف به هادي و نقي، دهمين امام شيعيان در سوم رجب و به قولي در 25 جمادي الآخر، در سامرا به شهادت رسيد. درباره تاريخ تولد امام هادي(ع) اتفاق نظري ميان مورخان و سيره نويسان نيست. برخي از آنان ، تاريخ تولد ايشان را نيمه ذي حجه و برخي ديگر دوم رجب و يا پنجم رجب ذکر کرده اند.
 • سلام بر تمام لحظات رجب

  صديقه مقدس پور(سه‌شنبه 2 خرداد 1391)سلام بر لحظه لحظه ماه رجب كه شاهد ذكر ذاكران و شب زنده داران است. سلام بر هلال رجب که آمدنش مژده پايان غم و اندوه است و بدر آن ، ميلاد حيدر کرار و پايانش بشارت رهايي انسان از جهل و ناداني و شکوفايي اخلاق انساني به دست خاتم الانبياء و المرسلين.
 • روابط عمومي الکترونيک

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان فارس(سه‌شنبه 26 ارديبهشت 1391)روابط عمومي الکترونيک به لحاظ مفهومي فرقي با روابط عمومي سنتي ندارد . در روابط عمومي الکترونيک ما از کاغذ استفاده نمي کنيم و شايد وجه تمايز اصلي روابط عمومي الکترونيک و روابط‌‌عمومي سنتي به لحاظ شکلي در همين نکته نهفته باشد؛
 • همه هستي و آفرينش از وجود فاطمه(س) است

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان هرمزگان(چهارشنبه 20 ارديبهشت 1391)هشت سال قبل از هجرت و در پنجمين سال ماموريت بزرگ پيامبر(ص)و نزول مائده‌ي آسماني (دين مقدس اسلام و در روز بيست جمادي‌الثاني بود که خانه رسول خدا نورباران شد و در کنار محور توحيد و کانون يگانه پرستي«کعبه» و در دامن پاک خديجه خورشيد عالمتاب و فرشته‌اي به صورت انسان قدم به دنيا گذاشت
 • درباره كتاب «نورالدين پسر ايران»

  سازمان تبليغات اسلامي(دوشنبه 18 ارديبهشت 1391)به مناسبت انتشار تقريظ رهبر انقلاب بر حاشيه‌ي اين كتاب
 • مادر پسرها

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان فارس(شنبه 16 ارديبهشت 1391)در لابلاي تاريخ تقريباً نشاني از دختر حزام بن خالد بن ربيعه بن عامر نيست مگر پس از شهادت جانگداز فاطمه الزهرا(س). بعد از آنکه از علي(ع) همسر گرانقدرش را گرفتند و وجود مادر مهربان حسنين(ع) و زينبين[نوادگان خردسال رسول اکرم (ص) ] را از آنان دريغ داشتند. علي (ع) به ناچار خواست که همسري را اختيار کند تا آن همسر براي کودکانش مادري نمايد.
 • انتخاب اصلح از نگاه مقام معظم رهبري(مدظله العالي)

  حجت‌الاسلام مسعود صفي ياري(چهارشنبه 13 ارديبهشت 1391)انتخابات وظيفه است، انتخابات يک کار بزرگ و يک اقدام شرعي و يک اقدام خدايي است، بگرديد آدم هاي مناسب براي اين کار مهم پيدا کنيد.
 • شهيد مطهري ، الگوي علم و تقوا

  صديقه مقدس پور(دوشنبه 11 ارديبهشت 1391)در طول تاريخ، همواره انديشمنداني در عرصه فرهنگ و علم خوش درخشيده‌اند و به مثابه مشعلي فروزان مسير زندگي انسان‌ها را روشن ساخته و تلاش كرده اند تا با ارائه فکر و انديشه‌اي نو و خلاق، انسان تشنه حقيقت را در رسيدن به سر منزل مقصود و هدف نهايي رهنمون باشند.
 • فاطمه کيست؟

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(سه‌شنبه 5 ارديبهشت 1391)مي خواهم پروانه شوم تا اندکي از شکوه گل را درک کنم. هر چند قدرت درک حقيقت او را ندارم. راه گلي که در خانه وحي شکفته شد گلي که آينه تمام نماي يک انسان نمونه و ايده ال است. او عشق پدر بود. مادر معصومين، مادر غم‌ها ومصيبت‌ها، مادر فضايل و بزرگواري‌ها، مادر کرامت‌ها، مادر محبت، مادر شجاعت و متانت، مادر عبادت بود.
 • سلام بر كوثر پرپرشده

  سيد داوود تديني(چهارشنبه 30 فروردين 1391)تو در كجاي مدينه آرميده اي؟ اي آرامش مدينه تو را كدام قسمت از خاك يثرب در برگرفته است؟ شبنم اشك را در سوگ شهادتت پاي كدام نهال بايد ريخت؟
 • رابطه فرهنگ و توليد ملي

  حجت‌الاسلام مسعود صفي ياري(دوشنبه 28 فروردين 1391)صرف نظر از پيش زمينه هاي اقتصادي و ضروريات انکارناپذير، توجه تام و کامل به اين شعار و تحقق حداکثري اهداف و ايده هاي مقام معظم رهبري(مدظله العالي) در عرصه هاي اقتصادي به خصوص با توجه به هجمه اقتصادي دشمنان و لزوم حفظ و حراست از سرمايه ها و گسترش و هدايت توليدات داخلي به سمت و سوي کيفيت و رضايتمندي مشتري، بايد تدبيري انديشيد.
 • تحقق توليد ملي با خودباوري و خوداتكايي

  صديقه مقدس پور(سه‌شنبه 22 فروردين 1391)پيام نوروزي رهبر معظم انقلاب و انتخاب نام سال از سوي معظم له ، برخاسته از نگاه عميق و تحليل دقيق ايشان بر اساس ضرورت ها و نيازهاي كلي كشور است.
 • شهيد اهل قلم

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(دوشنبه 21 فروردين 1391)سينه ستبر تاريخ مالامال از خاطرات حيات و ممات مردان مردي است که روحشان فراتر از زمان و عرصه فراخ زمين تنگ تر از قلب سرشار از عشقشان بوده است . عشق به يگانه هستي بخش که اشتياق لقائش آرام از جسم و جان آن ها گرفته و سر سودايي شان را همواره بر آستان داشته اند .
 • 20 فروردين، تجلّي گاه نوآوري

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(شنبه 19 فروردين 1391)اگر در گذشته بحران غذا و يا بحران آب آشاميدني حيات بشر را به خطر مي‌انداخت، امروزه كارشناسان بر اين اعتقادند كه بحران‌آينده كه حيات بشريت را تهديد مي‌كند، بحران انرژي است
 • فاطمه زهرا(س) در كلام وحي

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مازندران(چهارشنبه 16 فروردين 1391)فاطمه، بانويى است چون مريم، پاک و مطهر ـ داراى ارتقاى روحى و معنوي؛ چون بلقيس، با علم و درايت؛ چون زنان معاصر با حضرت موسي، حاضر در تمام لحظات حساس و سرنوشت‌ساز؛ چون هاجر، صبور و با استقامت.
 • زينب عليها السلام، الگوى ماندگار

  سازمان تبليغات اسلامي(سه‌شنبه 8 فروردين 1391)بى‏ترديد يكى از مهم‏ترين عوامل تربيت و پرورش فضيلت‏هاى اخلاقى و نيز تثبيت و انتقال ارزش‏هاى فرهنگى و اعتقادى، استفاده از الگوهاى مناسب است؛ چرا كه الگو و سرمشق به لحاظ برخوردارى از ويژگى‏هاى خاصى مى‏تواند به روند حفظ و انتقال فضايل و آموزه‏هاى تربيتى سرعت ‏بخشيده و به تعميق و ماندگار شدن آن‏ها كمك نمايد.
 • توليد ملي وحمايت از کار و سرمايه ايراني، بايدها ونبايدها

  محمدعلي موظف‌رستمي(شنبه 5 فروردين 1391)يکي از برنامه هاي موفق و هدفمند جمهوري اسلامي ايران که هرساله به طور هوشمندانه در آغاز سال پيشنهاد مي گردد، انتخاب عنوان همراه با تعيين جهت درست و هدف گذاري شده مسير حرکت در طول مي باشد که اين اقدام نيکو توسط عاليترين مرجع تصميم گيري سياستهاي کلي نظام تبيين و تشريح مي گردد.
 • شعار امسال؛ توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني

  سازمان تبليغات اسلامي(سه‌شنبه 1 فروردين 1391)حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت حلول سال 91، مجاهدت اقتصادي و حضور جهادگونه ملت ايران در عرصه هاي اقتصادي را يک ضرورت دانستند...

 

 
سال
1384
1385
1386
1387
1388
1389
1390
1391
1392
1393
1394
1395
1396
1397
1398