صفحه اول سازمان آرشيو جستجو ارتباط با ما  
   

 

يادداشت - سال 1390

 • در «نوروز» چه بايد کرد؟

  سازمان تبليغات اسلامي(شنبه 27 اسفند 1390)اگر بنا باشد هميشه مباحث علمي را بدون اينکه در کنارش تنبّهي براي ما وجود داشته باشد مطرح کنيم، گمان مي‎کنم فايده‎اي نداشته باشد؛ بنابراين، خوب است گاهي براي ايجاد تنبّه مسائلي را مطرح کرده و در آن بينديشيم.
 • جشن تقدير از نعمت‌هاي پروردگار

  حجت الاسلام علي خادمي(دوشنبه 22 اسفند 1390)عيد در لغت از عود گرفته شده است و به معني باز گشت است. از نظر تاريخي عيد نوروز از دوره ساسانيان متداول شده و تنها عيدي است كه از دير باز تاكنون مورد علاقه و استقبال همه مردم بوده است.
 • ماه آسمان ري

  صديقه مقدس پور(شنبه 29 بهمن 1390)حضرت عبدالعظيم (ع) فرزند عبدالله بن علي، از نوادگان حضرت امام حسن مجتبي عليه السلام است و نسبش با چهار واسطه به آن حضرت مي رسد و به همين دليل به حسني شهرت يافته است. (امامزادگان ري ، ج1، ص 78)
 • انقلاب اسلامي ايران استمرار انقلاب رسول‌الله(ص) و زمينه ساز ظهور بقيه الله(عج)

  حجت‌الاسلام مسعود صفي ياري(چهارشنبه 19 بهمن 1390)اسلام منادي وحدت و پيامبر رحمت(ص) محور انسجام و همدلي بين نه تنها مسلمانان كه تمامي انسان‌ها است. پيامبر(ص)رحمت للعالمين است و پيام آور مهر و مودت و آيات نوراني قرآن كريم كه به عنوان بزرگ ترين معجزه از سوي خدا بر پيامبرش نازل شد.
 • اتحاد نعمت الهي براي بشريت

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان گلستان(يكشنبه 16 بهمن 1390)اتحاد و همبستگي و صبر و پايداري رمز موفقيت ملتها و اختلاف و تفرقه و تن پروري و دنيا طلبي موجب شکست و ذلت آنهاست و اين سنت پيوسته الهي در ميان جوامع بشري است از همين رو قرآن از اتحاد به عنوان نعمت الهي ياد مي کند و خطاب به مسلمين مي فرمايد:...
 • انقلاب اسلامي، پرتوي از آموزه‌هاي پيامبر(ص)

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قزوين(چهارشنبه 12 بهمن 1390)از مهمترين رسالتهاي پيامبران الهي مبارزه با جهل ، شرک و خرافه و قيام دربرابر ظلم، بي عدالتي و تجاوز به حقوق بشر بود، پيامبر اسلام نيز به عنوان آخرين و برترين پيامبر، لحظه اي از نجات بشر از شياطين ناداني و تبعيض و ستم غافل نبود . او با مطرح کردن انسانيت، عدالت و عقلانيت ، بشر را به بهترين راهها هدايت کرد .
 • غريب سامرا

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(سه‌شنبه 11 بهمن 1390)پيشوايان معصوم مظهر زيباى ارزشهاى متعالى انسان و تجلى آيات قرآنى در حيات اجتماعى و سياسى خويشند. صفات متضاد در اقيانوس وجودشان به هم پيوند خورده و منظره دل‏انگيزى از انسان كامل را فرا روى عاشقان فضيلتها و پاكيها قرار داده است.
 • ماه ربيع الاول؛ بهار ماه ها

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(چهارشنبه 5 بهمن 1390)بهار ماهها ربيع‌الاول است، چراكه آثار رحمت الهى و ذخاير بركات خداوندى در اين ماه پديدار مي شود و انوار جمال الهى بر زمين و زمينيان مي تابد. ولادت رسول اكرم صلى الله عليه و آله كه مثل آن در گيتى اتفاق نيفتاده، در اين ماه بوده است. آرى اشرف مخلوقات و سيد موجودات و نزديكترين خلق به خدا ،سيد الکونين ، عصاره خلقت در چنين روزهايى به دنيا آمد.
 • در سوگ غريب طوس

  سازمان تبليغات اسلامي(دوشنبه 3 بهمن 1390)امام ابوالحسن علي بن موسي الرضا عليه السلام روز يازدهم ماه ذيقعده سال 148 هجري در مدينه طيبه چشم به جهان گشود. امام رضاعليه السلام در سال 183 هجري پس از شهادت امام کاظم عليه السلام در زندان هارون، در سن سي وپنج سالگي بر مسند امامت تکيه زد.
 • مدينه ايمان

  حجت الاسلام سيدنورالله موسوي‌نيا(چهارشنبه 28 دی 1390)اينک، خداي سبحان، پيامبر مهر وعطوفت ورسول عزت آفرين را ميهمان خود کرد. تا بدين طريق نسلي ديگر از بشر معصوم را جلوه گرنمايد. آري، هر چندرابطه وحي، ميان آسمان و زمين، و خدا و بشر قطع شده، ولي حضرت رسول صلي الله عليه و آله هميشه زنده است؛ در اذاني که مؤذّن فرياد برمي آورد؛ در تشهدي که نمازگزار مي خواند؛و در سلام و صلواتي که هر روز مي سرايد.
 • شاه رفت

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(سه‌شنبه 27 دی 1390)شكل گيري و گسترش نهضت اسلامي و هماهنگي قيامهاي مردمي به رهبري امام خميني و كشتار 17 شهريور و برگزاري مراسم چهلم هاي شهدا در شهرهاي مختلف و اعتصاب كارگران شركت ملي نفت، كنترل امنيت كشور را ازدست نيروهاي رژيم و حتي حكومت نظامي خارج نموده و موجب شد كه در زمان كوتاهي پايه هاي اقتدار رژيم 2500 ساله شاهنشاهي سست شده و منجر به فرار شاه گردد.
 • سلام بر اربعين سالار آمر به معروف و ناهي از منکر

  حجت الاسلام سيدنورالله موسوي‌نيا(يكشنبه 25 دی 1390)با چه جملاتي مي توان سلام و درودي بر اربعين سالار آمر به معروف و ناهي از منکر گفت؛ يقيناً زيباتر از سلام آغازين زيارت اربعين نتوان جست. سلام بر ولي و حبيب خاص خدا. سلام و درود بر خليل و گزيده خدا، درود بر برگزيده خدا و فرزند بنده خاصّ خدا، سلام بر حسين مظلوم و شهيد. سلام بر آن اسير غم و اندوه و مصايب سخت عالم.
 • چلّه باورنشيني من

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان فارس(چهارشنبه 21 دی 1390)داغ هفتاد و دو مرد، با جگر اهل حرم چه کرده است؟ همين قدر مي بينم که صفحات تاريخ ميان زوزة بادهاي مصيبت، به چهلّمين تورّق خود مي رسد. اربعين با طوفاني از مرثيه از راه مي رسد. زمين، چهلّمين روز بي حسيني اش را، چهلمّين روز يتيمي اش را و اربعين رسوايي اش را به مويه نشسته است.
 • روزشمار قيام تاريخي 19 دي

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان قم(دوشنبه 19 دی 1390)قيام و نهضت تاريخي 19 دي از نصب يک اعلاميه دست‌نوشته بسيار ساده و کوچک بر روي ديوار يکي از خيابان‌هاي قم آغاز شد. متن اعلاميه اين بود: ارجعي الي ربک ـ با کمال تأسف فرزند برومند بزرگ مرجع عاليقدر حضرت آيت‌الله العظمي خميني دام بقائه جناب حاج آقاي مصطفي دعوت حق را لبيک گفت ـ شب مسجد اعظم
 • امام شايسته

  سازمان تبليغات اسلامي(يكشنبه 11 دی 1390)هر كس به كارى مشغول است. يكى خشت مى‏آورد و ديگرى ديوار مى‏چيند و البته چند روزى است كه تازه واردى نيز به آنها پيوسته است . تازه ‏وارد بالاى نردبان است كه امام كاظم (ع) وارد آنجا مى‏شود . مدتى به اين طرف و آن طرف نگاه مى‏كند و چشمش كه به تازه‏ وارد مى‏افتد، خنده‏اى مهمان لبانش مى‏شود؛ صدا مى‏زند: " بكار قمى، پايين بيا"
 • ميدان بصيرت مردمي

  سازمان تبليغات اسلامي(چهارشنبه 7 دی 1390)سالروز حماسه مردمي و باشکوه 9 دي 88 نزديک است و در اين ميان همچنان ابعاد متعددي از اين حضور مردم وجود دارد که ضرورت دارد به آنها پرداخته شود .يکي از مهمترين ابعاد اين حماسه بزرگ که آن را همچون برگي زرين در تاريخ انقلاب اسلامي ثبت و ضبط کرده است موضوع بصيرت است . به عبارتي اين حضور حضوري کاملا آگاهانه بود.
 • معجزه پاکي

  سازمان تبليغات اسلامي(يكشنبه 4 دی 1390)اين صداي توست، صداي لرزان دختري خطاب به مردي که او را نمي‌شناسد: کيستي؟ به من نزديک نشو؟ تاکنون مردي ... ترس بر وجودت سايه انداخته، قلبت آنقدر تند و تند مي‌زند گويا که مي‌خواهد خود را از قفسه سينه‌ات بيرون اندازد و نبض حياتت را براي هميشه متوقف سازد.
 • پيشينيان درباره شب چله چه مي‌گويند؟

  سازمان تبليغات اسلامي(چهارشنبه 30 آذر 1390)بنا بر باور پيشينيان و نوشته‌هايي كه از متون كهن ايرانيان به يادگار مانده، در پايان اين دراز شب (شب چله)، که اهريمني و گجسته‌اش مي‌دانستند و مي‌دانند، تاريکي شکست مي‌خورد، روشنايي پيروز و خورشيد زاده مي‌شود و روزها رو به بلندي مي‌نهند.
 • نقش امام زين‌العابدين(ع) در ابلاغ پيام كربلا

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان تهران(چهارشنبه 30 آذر 1390)قيام حضرت ابا عبدالله الحسين (عليه السلام) داراي ابعاد گوناگوني بود كه مي توان به خوبي از رفتار و گفتار امام (عليه السّلام) از ابتداي حركتشان از مدينه تا آخرين لحظات عمر شريفشان به آن پي برد. امور متعددي نيز به عنوان عوامل قيام امام حسين (عليه السلام) محسوب مي شوند كه به برخي از آن ها به اختصار اشاره مي شود:
 • شهيد دكتر مفتح، عامل وحدت حوزه و دانشگاه

  صديقه مقدس پور(شنبه 26 آذر 1390)شهيد آيت الله دکتر محمد مفتح، عمر پربركتش را در راه ترويج و تبليغ معارف اسلامي و فرهنگ اهل بيت به کار بست و در سنگرهاي گوناگون، به مبارزه با ظلم و بي عدالتي پرداخت. از جمله ، راه نجات دانشگاه از تهاجم فرهنگي غرب را پيوند با حوزه هاي علميه دانست.
 • عاشورا و تکاليف فراموش شده ما

  حجت‌الاسلام مسعود صفي ياري(شنبه 19 آذر 1390)حادثه عظيم عاشورا و پيامد آن مراسم سوگواري حضرت ابا عبدا... الحسين(ع) و ياران فداکار آن امام همام نقش اساسي و کليدي در صيانت، حراست و استمرار اهداف متعالي اسلام و برافراشته شدن پرچم سرخ تشيع داشته و دارد.
 • امام سجاد(ع) در گذر تاريخ

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان همدان(چهارشنبه 16 آذر 1390)پيشواى چهارم شيعيان عليه السلام بعد ‌از‌ حضور ‌در‌ حماسه افتخار آفرين ‌و‌ عزت بخش عاشوراى حسينى، ‌از‌ لحظه ‌اى‌ ‌كه‌ ‌در‌ غروب عاشورا ‌با‌ شهادت پدر بزرگوار ‌و‌ ساير عزيزانش مواجه گرديد براى ادامه راه آنان، مسئوليت سنگينى ‌را‌ ‌به‌ دوش كشيد .
 • مراسم عزاداري امام حسين(ع)؛ دانشگاه تربيت انسان‌ها

  حجت الاسلام عباس اسكندري(يكشنبه 13 آذر 1390)اهميت محرم و زنده‌نگه داشتن ياد و خاطره واقعه عاشورا و شهداي آن به ويژه حضرت اباعبدالله الحسين(ع) به اين جهت است كه آن واقعه عظيم منجر به حفظ اسلام و ادامه راه نبوت و امامت بود. اگر شما مي‌بينيد ائمه اطهار(ع) و بزرگان دين ...
 • زشت و زيبا در ماجراي عاشورا

  حجت الاسلام نورلله ولي نژاد(شنبه 12 آذر 1390)عاشورا داراي دو چهره زيبا و زشت و در حقيقت، عاشورا از دو زاويه قابل تفسير و تحليل مي باشد. يك چهره عاشورا، زيبايي هاست كه در مسير بين مكه تا كربلا و بيشتر در كربلا جلوه كرد و چهره ديگر آن ، زشت و بسيار و بسيار تلخ كه علاوه بر كربلا، در كوفه و شام نيز به ظهور و بروز رسيد...
 • محرم نداي حسين شهيد است و بس

  عليرضا حسيني(شنبه 5 آذر 1390)محرم امسال هم مانند سال‌هاي پيش با عزاداري‌ها و صداي سنج و طبل و مرثيه آغاز شد. ناله‌ها، ضجه‌ها و يادآوري فاجعه مظلوميت حسين(ع)، فرزندان او و يارانش داغ شيعه را تازه كرد. اما به راستي هدف خون اباعبدالله(ع) و يارانش چه بود؟ مگر نه اين بود كه آزادگي را به شيعيان بياموزد.
 • بسيج؛ ماندگارترين يادگار امام خميني(ره)

  عليرضا سجادي‌فر(چهارشنبه 2 آذر 1390)بسيج ماندگارترين يادگار بنيانگذار انقلاب اسلامي و ميراث پربركت امام خميني (ره) است و تشكيل بسيج با پيام نوراني آن پير سفركرده بدون ترديد از معجزات الهي و الهامات غيبي بوده است.
 • مباهله؛ اثبات نبوت و ارجحيت اهل بيت (ع)

  حجت الاسلام سيدنورالله موسوي‌نيا(دوشنبه 30 آبان 1390)واژه ي مباهله از ريشه‌ي «بهل» و در لغت به معناي رها كردن است؛ اما در قرآن کريم و در زبان عربي اصطلاحاً به معني «طلب عذاب» بکار ميرود. اين واژه در قرآن کريم به معناي لعن و نفرين يکديگر بکار رفته و به همين خاطر نيز عالمان دين ابتهال را به «لعن» معنا کرده‌اند.
 • روز مباهله، روز پيروزي حق برباطل

  حجه الاسلام علي شكري(يكشنبه 29 آبان 1390)روز بيست و چهارم ماه ذي الحجه سال دهم هجرت، روز مباهله پيامبر عظيم الشان اسلام حضرت محمد(ص) با مسيحيان است. در اين روز، عظمت و شکوه اسلام بر کساني که حاضر به پذيرش دين مبين اسلام نبودند، هويدا و آشکار شد.
 • غدير خم، قطعه‌اي از بهشت

  محمدعلي موظف‌رستمي(يكشنبه 22 آبان 1390)سخن از غدير است، واقعه‌اي به وسعت تاريخ، كه خود تاريخ‌ساز است، غدير خلاصه و عصاره تمام نبوت و حاصل و نتيجه چندين سال تلاش و مجاهدت نبي‌مكرم اسلام(ص) درانجام رسالت خطير و عظيم است.
 • گوشه اى از كرامت‌ها و شگفتى‌هاى امام هادى(ع)

  سازمان تبليغات اسلامي(شنبه 21 آبان 1390)امامان معصوم عليهم السلام به جهت مقام عصمت و امامت ، از ارتباط ويژه با خداى متعال و جهان غيب برخوردار بوده اند و مانند پيامبران الهى معجزات و كراماتى داشته اند كه مؤيّد مقام امامت و ارتباط آنان با خدا مى بود. نمونه هايى از علم و قدرت الهى آن بزرگواران در موارد مناسب - باذن الله - بروز و ظهور مى كرد، و موجب ...
 • مقام ثبات، يقين و كمال

  حجه الاسلام علي دشتكي(يكشنبه 15 آبان 1390)ابراهيم (ع) به اتفاق همسرش ساره و كنيزش هاجر از مصر به سوي فلسطين كوچ كرده و اغنام خود را نيز به همراه برد ساره تا آن روز فرزندي نياورده بود و سنين عمرش به حدي رسيده بود كه ديگر از آوردن فرزند مأيوس بود ...
 • امام شکافنده علوم

  سازمان تبليغات اسلامي(چهارشنبه 11 آبان 1390)امام باقرعليه السلام ، علاوه بر «شاکر» و «هادي» به ويژه به « باقر» به معناي شکافنده ملقب است ، و جابرن يزيد جعفي در توضيح لقب اخير گويد : آن حضرت علم را شکافت و رموز و دقائق آن را روشن ساخت .
 • پيوند دو درياي نور

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان همدان(شنبه 7 آبان 1390)در خصوص پيوند ازدواج دو درياي نور در مدينه منوره يعني ازدواج دختر پيغمبر خدا (ص) با اميرالمؤمنين علي (ع) كه در سال دوم هجري بعد از جنگ بدر واقع شد ، پيامبر (ص) در پاسخ خواستگاران كه چرا زهرا را به آنها تزويج نكردي و به علي (ع) تزويج نمودي ، فرمود :
 • درياي فضايل امام جواد(ع) بي کرانه است

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان كردستان(چهارشنبه 4 آبان 1390)امامت هديه اي الهي براي همه آحاد امت است تا به مدد آن در صراط مستقيم قرار گيرند. امام جواد ضامن اجراي احکام قرآن، مشعل هدايت در شب هاي تيره و فروغ يقين افروز در پيچ و خم‌هاي شک واضطراب است...
 • دحو الارض چه روزي است؟

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان فارس(يكشنبه 1 آبان 1390)امروز اول آبان ماه مصادف با 25 ماه ذي القعده روز دحو الارض است. دحو الارض را چنين معرفي مي کنند: روزي که زمين از زيرکعبه کشيده و گسترانيده شد. روزي است که خداوند با نظر به کره زمين به جهان خاکي حيات بخشيد.
 • کعبه، محور وحدت مسلمانان

  عليرضا حسيني(سه‌شنبه 26 مهر 1390)علاوه بر فراگيري رسالت پيامبر اکرم (صلّي الله عليه وآله وسلّم) براي تودۀ انسانها در همۀ اعصار و امصار، در آموزه­هاي دين اسلام نيز مرکزيت جهاني و جاوداني قرار داده شده است، چه اين که انسانهاي معتقد به ديني جهاني و پيرو پيامبري همگاني و هميشگي، بايد داراي مرکزي همگاني و ثابت و تغييرناپذير نيز باشند تا از دور و نزديک در کنار آن گرد هم آيند و ...
 • فضيلت و آثار زيارت امام رضا(ع)

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان كهكيلويه و بويراحمد(شنبه 16 مهر 1390)حضرت رضا(عليه‌السلام) از كامل‏ترين مومنان، صديقان، مجاهدان، صالحان، شهيدان، هاديان امت وهشتمين معصوم و فرزند رسول خدا و اميرمومنان(عليهم‌السلام) است و هر كدام ا ز خصلتهاي ياد شده سبب مي‏شود زيارت ايشان از پاداش و آثار خاصي برخوردار باشد، كه در اين نوشته از توضيح آنها صرف نظر مي‏شود...
 • درسايه سار كرامت كريمان

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سيستان وبلوچستان(سه‌شنبه 12 مهر 1390)سخن ازكرامت است وكريماني از خاندان مطهر وحي، سخن از كريمي است كه مثل آباء واجداد طاهرينش تما م هستي خويش رادر كف اخلاص گذاشت ويكجا تقديم محضر دوست نمود، سخن از آقاي آقايان، سيد السادات، شمس الشموس، مولايمان، ولي نعمتمان حضرت علي ابن موسي الرضا (سلام الله عليه) است.
 • سلام بر كريمه اهل بيت

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مازندران(چهارشنبه 6 مهر 1390)نام شريف آن بزرگوار فاطمه و مشهورترين لقب آن حضرت، معصومه است. پدر بزرگوارش امام هفتم شيعيان حضرت موسى بن جعفر(ع) و مادر مكرمه اش حضرت نجمه خاتون(س) است . آن بانو مادر امام هشتم نيز هست. لذا حضرت معصومه(س) با حضرت رضا(ع) از يك مادر هستند.
 • دفاع مقدس همچنان ادامه دارد

  حجت‌الاسلام مسعود صفي ياري(سه‌شنبه 5 مهر 1390)پس از هشت سال جنگ تحميلي که هيچ دستاوردي براي دشمن نداشت امروز جنگي بزرگتر با ميداني پيچيده‌تر و سنگين‌تر با عنوان تهاجم فرهنگي در برابر مردم ما وجود دارد و از آنجاست که بايد گفت دفاع مقدس همچنان ادامه دارد.
 • دفاع مقدس زمينه‌ساز بيداري اسلامي

  حجت الاسلام عباس اسكندري(يكشنبه 3 مهر 1390)ملت بزرگ ايران اسلامي با قامتي به بلنداي ابديت در هشت سال دفاع مقدس آرزوي ديرينه همه خداباوران، عدالتخواهان و ظلم ستيزان تاريخ را برآورده ساخت و به تلافي رنج همه رنج كشيدگان تاريخ، پوزه مستكبران و ظلم پيشگان معاصر را به خاك ماليد.
 • سلسله جنبان فقه جعفري

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سيستان وبلوچستان(شنبه 2 مهر 1390)زندگاني بابركت امام صادق سلام الله عليه، همچون آباء واجداد گرامش به ماننددريائي ژرف وعميق است كه غواصاني بسيار متبحرولايق بايددرآن غواصي كنند
 • هشت سال حماسه و ايثار

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(چهارشنبه 30 شهريور 1390)دوران هشت ساله دفاع مقدس به فرموده مقام معظم رهبري ( اوج افتخارات ملت ايران است) لذا براي حفظ و انتقال ارزش هاي دفاع مقدس و فرهنگ ايثار و شهادت به نسل آينده بايستي اين فرهنگ با جديت در برنامه ريزي فرهنگي ، اجتماعي، و اقتصادي کشورمد نظر قرار گيرد.
 • شاعري که به او الهام شد

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(يكشنبه 27 شهريور 1390)به بهانه 27 شهريور روز بزرگداشت شهريار و روز شعر و ادب فارسي
 • سيدالکريم

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(سه‌شنبه 22 شهريور 1390)پانزدهم شوال سالروز رحلت حضرت عبدالعظيم حسني (ع) مي باشد عبدالعظيم عليه السّلام فرزند عبدالله بن علي، از نوادگان حضرت امام حسن مجتبي عليه السّلام است و نسبش با چهار واسطه به آن حضرت مي‌رسد . پدرش عبدالله نام داشت و مادرش فاطمه دختر عقبه بن قيس .
 • به بهانه روز سينما

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان فارس(سه‌شنبه 22 شهريور 1390)بيست و يک شهريور روز سينماست؛ همان هنر هفتم که تقريبا صد سال پيش با هزار و يک اميد داخل اين سرزمين بحران زده فرهنگي آن زمان شد و همواره با تلاش و تراوشات ذهني و ذوقي عده اي هنرمند و هنر دوست سعي کرد که پيشقراول فرهنگ و پيشرفتهاي حاصله در جامعه باشد. اما آيا براستي سينما چنين بوده است؟
 • سخني از سر درد با روحانيون عزيز

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان خراسان جنوبي(شنبه 12 شهريور 1390)خداوند متعال را از صميم قلب سپاسگزاريم که به برکت انقلاب اسلامي، پرچم بيداري اسلامي در سراسر دنيا افراشته شده و دغدغه ها و مطالبات ديني مردم مسلمان صحنه آزمون سياستمداران دنياي اسلام قرار گرفته است.جاي بسي خوشوقتي است که روحانيت سرافراز و حوزه هاي علميه، به جايگاه والاي فرهنگي خويش دست يافته و هر چه پيش تر مي رويم...
 • عيد فطر هديه الهي

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(سه‌شنبه 8 شهريور 1390)ماه رمضان با همه عظمت و کرامت و فضاي انباشته از رحمتش سپري شد و مردم مسلمان در سراسر عالم در اين ماه به برکت روزۀ روزها و توسل و دعا و ذکر و تلاوت قرآن، دلها و جانهاي خود را نوراني تر و به خدا نزديک تر کردند.
 • دولت شاهد

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(دوشنبه 7 شهريور 1390)هر ساله با فرا رسيدن هشتم شهريور، مردم ايران، صحيفه خونين خوبي ها و مظلوميت دو تن از بهترين فرزندان وطن را مرور مي کنند. آري، هشتم شهريور، سالروز شهادت مظلومانه شهيدان، رجايي و باهنر است که روز مبارزه با تروريسم ناميده شده است...
 • روز قدس، روز اسلام

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(پنجشنبه 3 شهريور 1390)قدس، نخستين قبله و حرم دوم مسلمانان جهان است که سرزمين اصلي ميليون ها آواره ي مسلمان فلسطيني است. سرزمين فلسطين، از جمله بيت المقدس، از سال 1948 ميلادي به اشتغال صهيونيست ها در آمد، ...
 • دولت امانت الهي

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(چهارشنبه 2 شهريور 1390)در زندگي اجتماعي، وجود قانون که حدود و وظايف اجتماعي افراد را تعيين کند، امري ضروري است. از سويي، قانون بدون پشتوانه اجرايي، تأثير ندارد. از اين رو، لازم است فرد يا گروهي بر اجراي قانون نظارت کنند و با به کارگيري ابزارهاي لازم، زمينه اجراي آن را فراهم آورند. اين امر همان حکومت و رهبري جامعه است که در طول تاريخ، با اشکال ساده و پيچيده در ميان بشر معمول بوده است.
 • فزت و ربّ الکعبه

  فاطمه كمايي(يكشنبه 30 مرداد 1390)راه، طولاني و پيچ در پيچ است. سنگريزه هاي جادّه پاي مسافر را ملتهب و متورّم کرده اند. جايي نبوده که درّنده اي به سمت او حمله نکرده باشد؛ خاشاکي نبوده که پاي مجروح او را نيازرده باشد؛ زهري نبوده که بر او نخورانيده باشند.
 • شهيد رمضان

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(يكشنبه 30 مرداد 1390)امام علي بن ابي طالب عليه السلام در سي عام الفيل (23 سال قبل از هجرت) از مادري به نام فاطمه بنت اسد در داخل کعبه، ديده به جهان گشود. پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله که از هشت ساله گي در کفالت حضرت ابي طالب عليه السلام و همسرش فاطمه بنت اسد عليها السلام بود، از نخستين روزهاي زنده گي حضرت علي عليه السلام با او مانوس بود و او را چون فرزندي گرامي، در آغوش محبت خود پروراند.
 • شب قدر، فرخنده شب

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(چهارشنبه 26 مرداد 1390)شب قدر شبى است که در آن قرآن بر پيامبر عظيم الشأن اسلام نازل شده است و فضيلت عبادت در اين شب از تمام شبها بيشتر است. در اين شب مقدرات يک سال انسان معين مى گردد. از با فضيلت ترين اعمال در چنين شبى «احياء» مى باشد که به معناى پاس داشتن يک شب تا صبح است.
 • کريم آل طاها

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(يكشنبه 23 مرداد 1390)امام حسن(ع) فرزند اميرمؤمنان على بن ابيطالب و مادرش مهتر زنان فاطمه زهرا دختر پيامبر خدا (ص) است. امام حسن(ع) در شب نيمه ماه رمضان سال سوّم هجرت در مدينه تولد يافت. وى نخستين پسرى بود كه خداوند متعال به خانواده على و فاطمه عنايت كرد.
 • صدف کوثر

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(چهارشنبه 19 مرداد 1390)حضرت خديجه(س)، مقامي است در بهشت که از سوي خداوند به ايشان وعده داده شده است. پيامبراکرم(ص) نيز بارها اين مسأله را به خديجه بشارت مي ‏داد و مي ‏فرمود: «در بهشت، خانه‏اي داري که در آن رنج و سختي نمي ‏بيني.» امام صادق(ع) نيز مي ‏فرمايد: هنگامي که خديجه وفات يافت، فاطمه خردسال بي ‏تابي مي‏ کرد و گرد پدرش مي‏ گشت و سراغ مادر را از او مي ‏گرفت.
 • خبرنگاران، آشنايان غريب

  سيدحرمت‌الله موسوي مقدم(يكشنبه 16 مرداد 1390)به انگيزه 17 مرداد روز خبرنگار؛ در غوغاي عالم، از آغاز تا انجام، افرادي از جنس مردم، با اراده متفاوت وجود دارند كه رداي نان به لقايش مي‌بخشند و نداي نام را بر صداي انسانيت ترجيح مي‌دهند، من را فداي ما مي‌كنند و خويش را تقديم هم‌كيش مي‌نمايند تا صداي حق را بر ناي تاريخ جاري و ساري كنند.
 • مهماني خدا

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان فارس(سه‌شنبه 11 مرداد 1390)ميهماني عجيبي است، حال و هوايش با همه ميهماني ها فرق دارد. آداب و رسومش هم متفاوت است. ميهمان که دعوت مي کني برايش خوردني ها آماده مي کني اما اينجا که مي آيي بايد گرسنه و تشنه باشي، بجاي بوي غذا بوي عطر و گلاب همه جا آکنده است و شميم قرآن همه جا را بهاري کرده است.
 • استقبال از بهار قرآن

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(يكشنبه 9 مرداد 1390)ماه رمضان نهمين ماه از ماههاي قمري و بهترين ماه سال است. واژه رمضان از ريشه «رمض» و به معني شدت تابش خورشيد بر سنگريزه است. مي‌گويند چون به هنگام نامگذاري ماه هاي عربي،اين ماه در فصل گرماي تابستان قرار داشت، ماه «رمضان» ناميده شد، ولي از سوي ديگر، «رمضان» از اسماء الهي است.
 • غبارروبي و پاکيزگي مساجد

  حجت‌الاسلام مسعود صفي ياري(چهارشنبه 5 مرداد 1390)به بهانه دهه غبارروبي مساجد
 • رمضان ماه مهماني خدا

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان همدان(دوشنبه 3 مرداد 1390)پس از طي شدن دو ماه پرخير و برک رجب المرجب و شعبان المعظم، ماه خدا از راه مي رسد، ماهي که عبد به دنبال معبود و عاشق به دنبال معشوق مي گردد. ماه باز شدن درهاي رحمت الهي به سوي بندگان الهي و ماه ميهماني حضرت حق.
 • انتظار گامي است در راستاي ستم‌سوزي و مظلوم‌نوازي

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان كردستان(دوشنبه 27 تير 1390)در آيات و احاديث براي برخي اعمال جايگاه خاصي قائل شده ايم مثال نماز ستون دين است، امر به معروف و نهي از منکر مايه قوام بقيه احکام و غيره. در اين ميان انتظار فرج افضل اعمال شمرده شده است. چرا انتظار چنين جايگاهي دارد؟
 • جوانان و انتظار

  محمدحسين زمانيان(پنجشنبه 23 تير 1390)بي شك جوانان از مهم ترين سرمايه هاي يك جامعه به شمار مي آيند، چون فطرت و طبيعت پاك جوانان همواره با هيجان و پويايي همراه است. پيشرفت و تعالي هر جامعه در گرو پيشرفت جوانان آن است، در تمام جوامع بشري، جوانان، سمبل نشاط و بالندگي هستند و با تحولات اجتماعي و فرهنگي جامعه خود رابطه مستقيم دارند از اينرو جوانان پيوسته مورد عنايت ويژه فرستادگان الهي و مصلحان بوده اند.
 • مهدي موعود «عج» از تبار اميرمؤمنان علي (ع)

  سيد داوود تديني(چهارشنبه 22 تير 1390)در بينش اسلامي جهان آفرينش هيچگاه بدون حجت الهي نبوده و نخواهد بود و هميشه و در همه حال نمايندهاي از جانب حضرت حق جلّ وَ علي که همانا قطب جهان آفرينش است وجود داشته و تا جهان باقي است، وجود خواهد داشت و اگر جهان بدون حجت بماند روز ديگر جهاني نخواهد بود و نظم و نظام عالم امکان بهم خواهد خورد، چنان که در حديث آمده است:
 • جواني شبيه پيامبر(ص)

  جمال الدين بانج فروزش(چهارشنبه 22 تير 1390)در کتاب شريف"نفس المهوم"آمده که در رابطه با ولادت حضرت علي اکبر (ع) اختلاف عظيمي است. بنا به روايتي حضرت علي اکبر (ع) در يازدهم شعبان سال 43 هجري قمري در مدينه منوره ديده به جهان گشود اما در کتاب"عيون الصبري"آمده که آن حضرت متولد سال 33 هجري قمري بود که در واقعه کربلا بيست و هفت سال داشت و ابن شهر آشوب در کتاب مناقب نوشته...
 • جوان از ديدگاه قرآن و عترت

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان هرمزگان(سه‌شنبه 21 تير 1390)جواني فصل شورانگيز زندگي و مظهر نشاط و سازندگي است. روح لطيف و قلب ظريف جوان جلوۀ زيباي آفرينش و صحيفه مصفاي هستي است. شور زندگي وآهنگ سازندگي در نگاه روشن واميدوار جوان متجلي است . اگر شور واحساس جواني با شعور عميق ديني وسلاح تواناي ايمان الهي تجهيز شود، سعادت نسل جوان وسلامت جامعه تضمين خواهد شد.
 • انتخاب پوشش و راهکارهاي آن

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(دوشنبه 20 تير 1390)بر اساس پژوهش‏ها، از آغاز پيدايش انسان، هر يك از زن و مرد كوشيده است تا پوشش مناسب خود را تهيه كند . آدمى نخست‏با برگ درختان، سپس با پوست‏حيوانات و بعدها با دست‏بافت‏هاى خود، خويش را پوشاند يكى از امتيازات انسان، در مقايسه با موجودات ديگر، تهيه پوشش مناسب براى اندام خويش است .
 • انسان و اميد به آينده

  حجت الاسلام داود كميجاني(يكشنبه 19 تير 1390)تاريخ بشريت پر از حوادث دردناک و تلخ بوده است، وقايعي از قبيل حوادث هولناک طبيعي، جنگهاي جهاني، فقر و ظلمهاي گسترده و فراگير و ...، هر يک از اين وقايع ميتوانست حيات انساني را در روي اين کره خاکي در تاريکي نااميدي به تباهي بکشد و از بين ببرد؛
 • امام سجاد (ع)؛ بنده کامل پروردگار

  سازمان تبليغات اسلامي(چهارشنبه 15 تير 1390)همه نشانه‏هايى را كه براى بندگان كامل پروردگار «عباد الرحمن» معين شده در على بن الحسين (ع) آشكار است. او در چنان دوره تاريك براى جويندگان انسانيت به حقيقت چراغى روشن بود. با رفتار و گفتار خود سيرت فراموش شده جد و پدر و خاندان رسالت را زنده كرد و مردمى كه سالها با عصر نبوت فاصله داشتند نمونه تربيت اسلامى را به چشم خود ديدند...
 • پرچمدار حماسه کربلا

  سازمان تبليغات اسلامي(سه‌شنبه 14 تير 1390)حماسه کربلا، بيانگرعشق و شهادت و شهامت اصحابي است که دنياي مادي را رها کردند و با معشوق خويش پيمان بستند که امام زمان و مرادشان را تنها نگذارند و او را ياري دهند . آنان درس ايثار وايمان و شهادت را براي آيندگان به وديعه گذاشتند و خاک مزارشان تا ابد توتياي چشم هر انسان آزاده و وارسته اي است.
 • ولادت عشق

  سازمان تبليغات اسلامي(دوشنبه 13 تير 1390)از تو ما را حديثي در سينه هست و غمي جانکاه بر دل، که شوق انگيزترين حوادث، غرورآفرين‌ترين وقايع، شادي‌آورترين اتفاقات، شيرين‌ترين گفتارها و نغزترين رفتارها توان اين که خنده اي بر لبان ما بنشاند در خود نمي بيند.
 • خدا محمد (ص) را برگزيد...

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(چهارشنبه 8 تير 1390)در غار حراء نشسته بود. چشمان را به افق‌هاى دور دوخته بود و با خود مى‌انديشيد. صحرا، تن آفتاب‌سوخته خود را، انگار در خُنكاى بيرنگ غروب، مى‌شست.
 • امام موسي كاظم(ع)، اسوه صلابت و ظلم ستيزي

  سازمان تبليغات اسلامي(دوشنبه 6 تير 1390)امامان معصوم عليهم‏السلام در طول زندگي پربار خويش براي احقاق حق و رهبري امت، از هيچ کوششي فروگذار نکرده‏اند. در اين راستا، همه مشکلات و گرفتاريها را به جان خريده و تحمل کرده‏اند.
 • رسالت تبليغي مبلغين ديني

  حجه الاسلام صفر قربانپور(سه‌شنبه 31 خرداد 1390)اهميت تبليغ و رسالت مبلغين ديني آنگاه جلوه گري خواهد نمود كه توجه داشته باشيم به اين موضوع كه در دنيا، اسلام به عنوان يك مكتب مطابق فطرت بشر و تامين كننده سعادت انسان در دنياي مادي و سراي آخرت عالي ترين دستور العمل را داراست و توانسته در عالم حماسه جاويد و ماندگار انسان سازي را ايجاد كند.
 • زينب(س)؛ پيام آور عاشورا

  صديقه مقدس پور(شنبه 28 خرداد 1390)اي افتخار جهانيان و اي زينت پدر، اميرمؤمنان علي (ع) که خود افتخار عالم و آدم است ، به تو فخر مي ورزد و تو به راستي مايه فخر و مباهات پدري. چرا که شجاعت و صلابت، مهرباني و لطافت، صبر و پايداري ، فصاحت و بلاغت و کمال و بزرگي او را در آيينه قلبت به تصوير كشيده شده...
 • مولود کعبه

  سازمان تبليغات اسلامي(چهارشنبه 25 خرداد 1390)بنا به نوشته مورخين ولادت على عليه السلام در روز جمعه 13 رجب در سال سى‏ام عام الفيل (1) بطرز عجيب و بي‎سابقه‏اى در درون كعبه يعنى خانه خدا به وقوع پيوست، محقق دانشمند حجة الاسلام نيّر گويد:
 • ايام البيض

  جمال الدين بانج فروزش(سه‌شنبه 24 خرداد 1390)«ايام» جمع يوم به معناي روز و «بيض» جمع «ابيض» به معناي سفيد و درخشان است كه به روزهاي سيزدهم، چهاردهم و پانزدهم هر ماه قمري گفته مي شودو به عقيده مسلمانان ايام البيض ماه هاي رجب،‌شعبان و رمضان داراي فضيلت بسيار مي باشد كه در شريعت و فقه اسلام بر اقامت سه روز در مسجد جامع براي عبادت خدا و تهذيب نفس اطلاق مي گردد.
 • در انتظار جواد آل محمد (ع)

  سازمان تبليغات اسلامي(يكشنبه 22 خرداد 1390)تولد مبارك امام جواد(عليه‌السلام) نه تنها پايان‌بخش دلهره‌هاي شيعيان و افشاي نيت فرصت‌طلبان و سودجوياني چون فرقه واقفيه بود، بلكه آغاز فصل نويني از تاريخ ائمه اطهار عليهم السلام است. شيخ طوسي از احمد بن محمدعياش در كتاب انوار البهيه 10 رجب سال 195 هجري را روز ولادت حضرت دانسته است.
 • اعتكاف دريچه اي رو به آسمان

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان سمنان(شنبه 21 خرداد 1390)دين انسان ساز اسلام، فكر جدايي از زندگي دنيا، گوشه نشيني و كناره گيري از مردم و رهبانيت را باطل و ناپسند اعلام كرده است اما اعتكاف را به عنوان فرصتي براي بازگشت به خويش و خداي خويش قرار داده تا كساني كه از هياهو و جنجال هاي زندگي مادي خسته مي شوند، بتوانند چند صباحي با خالق خود خلوت كنند و...
 • رجب المرجب

  جمال الدين بانج فروزش(چهارشنبه 18 خرداد 1390)ماه رجب هفتمين ماه از ماه هاي قمري و از ماه هاي حرام است كه به معني نهري است در بهشت كه از عسل شيرين تر و از شير سفيدتر است و هركس در اين ماه روزه بگيرد، از آن نهر آب مي نوشد. و نيز به معني «رجب الاصب» ماه ريزش و نزول رحمت خداوند بر مردم مي باشد...
 • اين الرجبيون ؟

  حجت‌الاسلام مسعود صفي ياري(سه‌شنبه 17 خرداد 1390)ماه مبارک رجب، عيد اولياء الهى، بهار راز و نياز و عبادت، موسم خضوع و خشوع به درگاه الهى، موعد حضور و خواستن، و زمان قرار صالحان با معشوقشان حق تعالى است.
 • خورشيد هدايت

  سازمان تبليغات اسلامي(دوشنبه 16 خرداد 1390)امام ابوالحسن علي النقي الهادي عليه السلام در نيمه ذي حجه سال 212 هجري، در اطراف مدينه، در محلي موسوم به «صَريّا» چشم به جهان گشود. امام هادي عليه السلام در سال 220 هجري، در هشت سالگي، بعد از شهادت پدر بزرگوارش امام جواد عليه السلام به امامت رسيد.
 • امام خميني(ره) کيست؟

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(سه‌شنبه 10 خرداد 1390)روزگاري که شاهان در سرزمين ايران به دنبال افسانه هاي هزار ويک شب اسرار هزار ساله مي نوشتند مردي در اين سرزمين ظهور كرد که "کشف الاسرار" را نوشت وچون آنان ملک ايران را ارث آبا واجدادي خود مي پنداشتند حاشيه بر رساله ارث زد تا نقطه عطف باشد براي آنانکه باده عشق را نمي شناختند و سبوي عشق را مي شکستند.
 • دختري از نسل خورشيد

  حجت‌الاسلام مسعود صفي ياري(دوشنبه 2 خرداد 1390)فاطمه ناموس عشق و کوثر بيکران حق است. دختري از نسل خورشيد که آفرينش، حيات خويش را وامدار اين شاهکار خلفت ميداند . بانوي آيينه و آب که مهرش، عرش را زندگي بخشيده و قهرش جهان هستي را در هم مي ريزد . همان انسان برتري که رضا و خشم پرودگار بسته به رضا و خشم او دارد .
 • مادر پسرها

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان فارس(سه‌شنبه 27 ارديبهشت 1390)به مناسبت 13 جمادي الثاني سالروز وفات ام البنين
 • جايگاه روابط عمومي وضرورت آن درسازمان ها

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان گيلان(دوشنبه 26 ارديبهشت 1390)امروزه يکي از تعاريف پذيرفته شده و مورد توافق درباره روابط عمومي اين است كه«روابط عمومي مديريت ارتباطات بين سازمان و گروههاي اجتماعي مرتبط است» بر اين اساس، روابط عمومي ، ميانجي بين سازمان و گروههاي اجتماعي ( داخلي و بيروني)است.
 • قرائت‌گاه كتاب

  محمدعلي موظف‌رستمي(چهارشنبه 21 ارديبهشت 1390)برگزاري سالانه نمايشگاه كتاب يكي از سنت‌هاي بسيار خوب و حسنه‌اي است كه هر سال در ماه ارديبهشت برگزارمي‌گردد. اهميّت و جايگاه كتاب در مباني و آموزه‌هاي ديني ما آن‌قدر والا و رفيع است كه نيازي به قلم‌فرسايي و اطاله كلام در اين خصوص نمي‌باشد.
 • بسترهاي تحقق جهاد اقتصادي

  حجت الاسلام نعمت الله سرلكيان(دوشنبه 19 ارديبهشت 1390)نامگذاري سال 1390 از سوي مقام معظم رهبري به نام« جهاد اقتصادي» با توجه به شرايط کنوني جمهوري اسلامي ايران چه از نظر خارجي و چه از لحاظ داخلي، برخواسته از تصميم هوشمندانه، تدبيري عالمانه وانديشه حکيمانه مي باشد؛
 • فاطمه كلمه طيبه

  محمدعلي موظف‌رستمي(يكشنبه 18 ارديبهشت 1390)اگر نگاهي به مجموعه عبارات، واژه ها، اسماء و يا جملات نغزي که در باره حضرت زهرا (س) از ابتداي ميلاد ميمون ومبارک ايشان تا به حال که توسط عالمان، انديشمندان و مبلغان ديني بيان شده است، نظري توأم با تعمّق و تأمّل داشته باشيم، درخواهيم يافت که کلمه"فاطمه" يکي از گرانسنگ ترين و پر معناترين کلمه اي است که تا کنون در باره شخصيتي نام گذاري شده است.
 • فاطمه زهرا(س)؛ قله‌نشين قاف عفت

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان فارس(چهارشنبه 14 ارديبهشت 1390)شخصيت بي‌مثال فاطمه زهرا(س) آنچنان عالي و متعالي است كه نه تنها شيعيان، بلكه غيرشيعيان شيفته و بي‌قرار اويند. جاذبه محبت او به قدري است كه آنان را نيز وادار به نوشتن، سخن‌گفتن و كرنش در برابر خويش نموده‌است. به‌طوري كه برخي از آنها كتابهاي مستقل و جداگانه‌اي در دفاع از وي و تبيين زندگاني پربار او نگاشته‌اند.
 • مطهري کيست ؟

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان(يكشنبه 11 ارديبهشت 1390)مطهري يک انسان کامل بود که در راه شناخت خود وخالق خود حرکت کرد وبا الگو گرفتن از سيره نبوي وسيره ائمه اطهار در زندگي خود تماشاگه راز بزرگان دين شد وبا گفتارهاي معنوي آنها روح حماسه حسيني را در خود پرورش داد و ...
 • نگاهي به سفرهاي استاني هيئت دولت از دريچه فرهنگي

  حجت‌الاسلام مسعود صفي ياري(چهارشنبه 31 فروردين 1390)سفرهاي استاني هيئت دولت که ابتکار بسيار جالب و موثري از سوي جناب آقاي دکتر محمود احمدي نژاد رياست محترم جمهوري اسلامي ايران بود دستاوردهاي قابل توجهي در عرصه هاي مختلف به دنبال داشته است اما آنچه ...
 • بانوي بانوان، فاطمه زهرا(س)

  روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان فارس(شنبه 27 فروردين 1390)فاطمه پاره تن من است ، هرکس اورا بيازارد مرا آزرده و هرکس اورا خشمگين سازد ، مرا خشمگين ساخته است.
 • جهاد اقتصادي و سرماية انساني

  داود ميرزايي مقدم(سه‌شنبه 23 فروردين 1390)امروزه بدنبال تحولات روزافزون جهان و تقدم و تأخر منابع کمياب، هر قدر مي‌گذرد، تمدن‌ها و حکومت‌ها علي‌رغم پيشرفت در تکنولوژي، بيشتر به اهميت نيروي انساني در مديريت امور مربوط به انسانها، توليد سرمايه و پيشرفت اقتصادي پي مي‌برند. قصد من از نگارش اين خطوط مروري بر «اهميت نيروي انساني در اقتصاد و به ويژه در جهاد و انقلاب اقتصادي» است.
 • ميلاد اسوه صبر و عفاف

  صديقه مقدس پور(جمعه 19 فروردين 1390)زينب(س) سنگ صبور اسيراني مي شود كه شاهد شهادت عزيزان خود با لب تشنه در نينوا بودند . او در سايه ايمان و تقوا به پرستاري و دلجويي از اين قافله درد كشيده پرداخت و همزمان به عنوان مبلغ دين از حريم امامت دفاع كرد.
 • نكاتي در باب جهاد اقتصادي

  صديقه مقدس پور(يكشنبه 14 فروردين 1390)سال 1390 از سوي رهبر معظم انقلاب «مدظله‌العالي» جهاد اقتصادي نام گرفته است. در اين خصوص نكاتي را در باب جهاد اقتصادي يادآور مي شويم.
 • 12 فروردين ، روز انتخاب

  سازمان تبليغات اسلامي(چهارشنبه 10 فروردين 1390)نهال انقلاب اسلامي كه با نثار خون بهترين فرزندان ايران رشد كرده بود، سرانجام در 22 بهمن 1357 به بار نشست، و با پيروزي انقلاب اسلامي و تشكيل دولت موقت از سوي امام خميني« قدس سره» زمينه ي مهمترين همه پرسي تاريخ ايران زمين جهت تعيين نوع حكومت در ايران فراهم شد.
 • جهاد اقتصادي در اقتصاد فرهنگ

  عليرضا حسيني(چهارشنبه 3 فروردين 1390)سال 1390، نخستين سال از دهة نود شمسي، در حالي آغاز شده است که جهان و بخصوص خاورميانه دچار تحولات بنيادي شده و مرحلة جديدي در تاريخ آن رقم خورده است که بي‌گمان با هوشياري مردم مسلمان منطقه، موجب ترقّي و استقلال و پيشرفت کشورهاي مسلمان و رفع نفوذ و سلطة بيگانگان خواهد شد.

 

 
سال
1384
1385
1386
1387
1388
1389
1390
1391
1392
1393
1394
1395
1396
1397
1398
1399