سه‌شنبه 19 اسفند 1399 - 10:21
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

پاي منبر معرفت

 

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان كردستان

 

دفاع مقدس برگ زريني از تاريخ انقلاب اسلامي

 

تاريخ انقلاب اسلامي ما مشحون از حوادث بزرگ و فراز و فرودهاي استثنايي است و يکي از آنها حماسه هشت سال دفاع مقدس در برابر متجاوزان ددمنش به مرزهاي کشورمان است که برگ زريني در تاريخ انقلاب اسلامي به شمار مي‌رود.

حماسه هشت سال دفاع مقدس فصلي شگفت‌آور و تحسين‌برانگيز در کتاب پرحادثه انقلاب اسلامي است که يکي از زينت‌بخش‌ترين فرازهاي تاريخ کشور ما ايران است که در آينده همواره با عزت، سرافرازي، سربلندي، استغنا و خودباوري همراه خواهد بود.

دفاع شجاعانه و جانبازي‌هاي عاشقانه رزمندگان جبهه‌هاي نور هم فقط براي دفاع از آب و خاک نبود، اگر چه دفاع از آب و خاک نيز يک افتخار است و يک وظيفه بزرگ اما مسئله اساسي و هدف اصلي استکبار از تحميل جنگ، ساقط کردن انقلاب اسلامي بود که تازه نهال نو پاي آن در مزرعه ايران کشت شده بود.

هدف دشمن انهدام جوانه‌هاي تازه شکفته اين نهال نوپاي انقلاب، استقلال، آزادي و استقرار جمهوري اسلامي بود که دشمن تحمل شکوفايي اين جوانه‌ها را نداشت.

تمام روزها و ثانيه‌هاي 2 هزار و 900 روزه دفاع مقدس نشان از مقاومت‌ها، حماسه‌ها و خاطرات مثال‌زدني و به يادماندني است اگر چه اين جنگ خسارات مادي و معنوي زيادي بر ما تحميل و شهيدان عزيز را از گلستان دلاورمردان ايران گلچين کرد، اما دشمنان هم خسارات زيادي ديدند و عذاب الهي نيز در انتظار آنهاست.

جنگ عليه ما در حقيقت، جنگ عليه اعتقادات و آرمان‌هاي ما بود و دفاع مقدس ما، دفاع از ارزش‌ها، آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامي و جنگ نور عليه ظلمت بود. براي همين بود که لحظه لحظه‌هاي دفاع مقدس ما مملو از خاطرات تلخ و شيرين است که از گرانبهاترين و ارزشمندترين ميراث گنجينه‌هاي تاريخ اين ملت به شمار مي‌رود.

دفاع مقدس به رغم سختي‌ها و خسارات فراوانش دستاوردهاي بسيار عظيمي هم داشت و مي‌توان گفت دفاع مقدس تثبيت انقلاب اسلامي و آبياري آن با خون بهترين فرزندان اين آب و خاک و ايجاد علقه و پيوند خونين بين مردم و انقلاب بود که موجب همبستگي، اتحاد و همدلي بين مردم در مبارزه با دشمن شد.

چه ابلحند آنان که انقلاب را تمام شده مي‌دانند و چه ساده‌‌لوح هستند آنان که توطئه و دشمني‌ها با انقلاب را توهم مي‌دانند، چه احمقند آنهايي که براي توطئه‌چيني عليه انقلاب و آرمان‌ها، آب در هاون مي‌کوبند و چه ساده‌انديشي است که احساس کنيم بدون حضور در عرصه‌هاي مختلف و بدون احساس مسئوليت ما، انقلاب راهش را ادامه مي‌دهد.

بازنگري تاريخ دفاع مقدس و مروري بر اين حوادث تاريخ‌ساز، به ويژه براي نسل آينده از جمله مسائل مهمي است که مي‌تواند در اين ايام و براي هميشه تاريخ مورد بحث و گفت‌و‌گو قرار گيرد.

اگر مي‌خواهيم راه و آرمان شهدا همچنان در مسير رشد و تعالي، فراروي ما قرار گيرد، بايد به راه مرام امام اقتدا کنيم و با حبل‌المتين انقلاب، رهبر نستوه و گرانقدرمان، پيمان وفاداري ببنديم و مسئولان کشور را در ايفاي وظايف سنگيني که بر عهده دارند ياري و مساعدت کنيم تا در جوي آرام و همدلي صميمانه بر مشکلات فائق آييم و توطئه‌هاي دشمنان را نقش بر آب کنيم.

 

نويسنده: عدالت ناصري

 

شنبه 6 مهر 1392 - 8:51


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری