سه‌شنبه 7 بهمن 1399 - 8:25
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

داود خسروي

 

جشنواره فيلم هاي سينمايي هفته دفاع مقدس در سيما

 

گزارشي از فيلمهايي که در هفته دفاع مقدس از تلويزيون پخش خواهند شد


شبکه يک سيما در هفته دفاع مقدس، 6 فيلم با مضمون دفاع مقدس روانه آنتن مي کند.

به گزارش خبرگزاري فارس فيلم هاي سينمايي «روزهاي زندگي»، «دوئل»، «حمله به اچ 3»، «گلوگاه شيطان»، «کودک و فرشته»، «اخراجي ها» و «اخراجي هاي 2» از 29 شهريور تا 5 مهر از شبکه يک سيما روي آنتن خواهد رفت.

روزهاي زندگي: فيلم سينمايي «روزهاي زندگي» به کارگرداني پرويز شيخ طادي و تهيه کنندگي سعيد سعدي، جمعه 29 شهريور ساعت 14:50 از شبکه يک سيما پخش شد.

داستان فيلم از اين قرار است که: در آخرين روزهاي جنگ تحميلي در يک بيمارستان صحرايي نزديک خط مقدم جبهه، دکتر اميرعلي علوي که سرپرست بيمارستان جنگي را به عهده دارد با تمام تخصص و علاقه و توانش به مداواي مجروحان جنگ مشغول است. همسرش ليلا پرستار و دستيار اوست. دکتر جواني به نام سامان اميني از مرکز براي خدمت در اين بيمارستان اعزام مي شود ، اما او که آدمي ترسو و بي اعتقاد است و به اجبار به اين مأموريت آمده، از همان ابتدا با دکتر علوي و همسرش و سيما پرستار وظيفه شناس بيمارستان درگيري دارد.

با اين حال مدت زيادي نمي گذرد که با پذيرفته شدن قطع نامه 598 به نظر مي رسد جنگ به پايان رسيده ، اما ساعتي پس از اعلام پذيرفتن قطع نامه عراقي ها با بمب افکن و هلي کوپتر و تانک و نيروي پياده حمله سخت و مرگ باري را آغاز مي کنند و اين در حالي است که بيمارستان نيز در سر راه آنهاست. بسياري از مجروحان و کارکنان بيمارستان همراه با رزمندگان به شهادت مي رسند و ...

حميد فرخ نژاد، هنگامه قاضياني و کوروش سليماني در فيلم سينمايي «روزهاي زندگي» از توليدات سال 1390 در ژانر جنگي و حادثه اي بازي کرده اند.

دوئل: فيلم سينمايي «دوئل» با نقش آفريني پرويز پرستويي، هديه تهراني، کامبيز ديرباز و پريوش نظريه محصول سال 1382 در ژانر جنگي و خانوادگي ، شنبه 30 شهريور ماه ساعت 16 از شبکه يک  سيما روي آنتن رفت.

در اين فيلم به کارگرداني احمدرضا درويش و تهيه کنندگي مشترک حسن رجبعلي بنا و تقي عليقلي زاده مي‌بينيم: زينال پس از بازگشت از اسارت خاطرات گذشته اش را مرور مي کند. با شروع جنگ و آغاز حمله عراقي ها، او که به همراه يحيي يک گروه مقاومت محلي را سازماندهي مي کند، همسرش هانيه را در يک موشک باران از دست مي دهد.

پس از حمله بي امان هواپيماها به جمعيت آواره اي که درصدد عزيمت از منطقه جنگي هستند و انفجار قطار و تخريب ايستگاه راه‌آهن، سليمه از زينال قول مي گيرد که همسرش يحيي را سالم به او برگرداند. تعدادي از نيروهاي دولتي که مدعي‌اند مأموريتي محرمانه دارند با هم‌دستي اسکندر تصميم مي‌گيرند گاوصندوق به جامانده در يک واگن باري را از آن خارج کنند. بر اساس صحبت هاي آنان مشخص مي‌شود که داخل گاوصندوق اسناد و مدارک مهمي هست که اهميتي استراتژيک دارد. زينال به جاي يحيي مسئوليت اين اقدام را مي پذيرد و با کمک دوستانش گاوصندوق را پياده و ...

حمله به اچ 3 : فيلم سينماي« حمله به اچ 3 » به کارگرداني شهريار بحراني ، يکشنبه 31 شهريور ماه ساعت 16 از شبکه يک سيما پخش خواهد شد.

در خلاصه فيلم آمده: ستاد نيروهاي هوايي عراق که از ابتداي جنگ با برتري هوايي ايران روبرو شده و قريب الوقوع بودن شکستن حصار آبادان را پيش بيني مي کند، براي حفاظت از هواپيماي استراتژيک، ميگ ميراژ و توپولوف عراقي از گزند بمباران هاي هوايي و مصون ماندن آن ها تا موقع شروع حمله ايران، تصميم مي گيرد آن ها را به سه پايگاه بسيار دور افتاده در نزديکي مرز اردن منتقل کند. در مقابل ستاد نيروهاي هوايي ايران نيز طرح بمباران اين سه پايگاه را که به نام پايگاه هاي اچ - 3 معروفند مطرح مي کند. در پي آن ...

جعفر دهقان، محمد کاسبي و حسين ياري در فيلم سينمايي « حمله به اچ 3» از توليدات سال 1373 حوزه هنري در ژانر جنگي و خانوادگي به ايفاي نقش پرداخته اند.

گلوگاه شيطان: فيلم سينمايي « گلوگاه شيطان » به کارگرداني حميد بهمني و تهيه کنندگي سعيد شرفي کيا ، دوشنبه 1 مهرماه ساعت 16 از شبکه يک سيما روي آنتن مي رود.

«گلوگاه شيطان» با بازي امين زندگاني، پوريا پورسرخ و جمشيد هاشم پور درباره عمليات شناسايي والفجر 8 است و درباره گروهي از غواصان است که براي شناسايي و آماده‌سازي عمليات والفجر 8 اقدام مي‌کنند و به اين نتيجه مي‌رسند که شرايط خطرناک و غير ممکن است. آن‌ها دست به طراحي جديدي مي‌زنند و ...

«کودک و فرشته»: فيلم سينمايي «کودک و فرشته» به تهيه کنندگي حسن کلامي، سه شنبه 2 مهرماه ساعت 16 از شبکه يک سيما پخش مي شود.

در اين فيلم با هنرنمايي افشين هاشمي، سودابه بيضايي و شبنم مقدمي  مي بينيم: در آخرين روز تابستان سال ۱۳۵۹، فرشته و خانواده‌اش آماده مي‌شوند تا در جشن عروسي يکي از اقوام نزديک شرکت کنند ، اما غرش صداي هواپيماهاي جنگنده‌اي که از مرز عبور کرده‌اند موجب مي‌شود که پدر فرشته تصميم بگيرد از خير عروسي خواهرش بگذرد و خانواده‌اش را از مهلکه بدر برد.

فرشته براي آوردن مادر بزرگ از خانه خارج مي‌شود؛ اما ديگر هيچگاه خانواده اش را نمي‌بيند؛ او مدتي بعد با شنيدن خبر زنده بودن برادرش، جستجويي طولاني را براي يافتن او آغاز مي‌کند. فرشته در شهري که حالا توسط دشمن اشغال شده، درگير ماجراهاي بسياري مي‌شود.

مسعود نقاش زاده کارگرداني فيلم سينمايي «کودک و فرشته» توليد سال 1387 در ژانر جنگي و  خانوادگي را بر عهده داشته است.

اخراجي ها: فيلم سينمايي «اخراجي ها» به کارگرداني مسعود ده نمکي و تهيه کنندگي حبيب الله کاسه ساز ، چهارشنبه 3 مهر ماه ساعت 16 از شبکه يک سيما پخش خواهد شد.

داستان فيلم در مورد جواني به نام مجيد است که از خلافکارهاي يکي از محله هاي جنوب شهر است عاشق نرگس دختر آقا ميرزا (يک گيوه‌دوز عارف) مي شود. آقا ميرزا شرط ازدواج آنها را سربه راه شدن مجيد قرار مي‌دهد. مجيد براي رسيدن به نرگس دست به دروغ و کلک مي زند، اما نقشه اش افشا مي شود.

مجيد که حس مي کند يکي از رزمندگان جبهه ايي رقيب اوست با نوچه هاي خود راهي جبهه مي شود. در آنجا اين گروه در مقابل رزمندگان اسلام چون عده ايي اوباش بي سروپا به نظر مي رسند و فرمانده تصميم به اخراج آنها از جبهه مي گيرد و به اين ترتيب گروه آنها به اخراجي ها معروف مي شود. در اين بين ميانجيگري مرتضي که يکي از مقامات پشت جبهه است و حال و هواي بقيه رزمندگان، اخراجي ها را تحت تاثير قرار مي دهد و آنها در يک حمله نيروهاي بعثي از خود رشادت زيادي نشان داده و ...

کامبيز ديرباز، نيوشا ضيغمي، امين حيايي و محمدرضا شريفي نيا از بازيگران اصلي اين فيلم توليد سال1386 در ژانر جنگي و طنز است.

اخراجي ها 2: فيلم سينمايي «اخراجي ها 2» با نقش آفريني حسام نواب صفوي، امين حيايي، محمدرضا شريفي نيا و اکبر عبدي، پنجشنبه 4 مهر ماه ساعت 16 از شبکه يک سيما پخش مي شود.

در خلاصه داستان فيلم آمده: درگيري شديد در منطقه نبرد ادامه دارد، دشمن بيمارستان صحرايي را محاصره مي‌کند و همه اخراجي‌ها به همراه ساير همرزمانشان اسير مي‌شوند. دشمن با اسيرگيري گسترده قصد يک مانور تبليغاتي دارد. همه اسرا به يک اردوگاه اسراي ثبت‌نام نشده منتقل مي‌شوند. خانواده اخراجي‌ها براي زيارت عازم مشهد هستند و به طور ناخواسته درگير يک حادثه تروريستي مي‌شوند.

دشمن با فراخواندن خبرنگاران خارجي و داخلي به اردوگاه و تطميع و تهديد برخي از اسرا و ايجاد چند پارچگي بين آنها، نقشه شومي در سر دارد. تروريست‌ها با دشمن هم‌دست شده‌اند، اما اسرا زير بار فشارهاي دشمن نمي‌روند و دشمن در بين اسرا به دنبال چهره‌هاي شاخص فرمانده و روحاني مي‌گردد. حضور خانواده اخراجي‌ها بين مردم بيگناه و پخش اخبار مرتبط با آنها اسرا را همدل مي‌کند و ...

فيلم سينمايي « اخراجي ها 2 » به کارگرداني مسعود ده نمکي و تهيه کنندگي حبيب الله کاسه ساز در سال 1387 در ژانر جنگي و طنز ساخته شده است.

فيلم تلويزيوني «ژنرال» در شبکه 3: فيلم تلويزيوني «ژنرال» ساخته علي شاه حاتمي كه درباره رشادت رزمندگان در دوران جنگ تحميلي ساخته شده است چهارم مهر ماه از شبكه سه سيما پخش خواهد شد. ژنرال محصول سيمافيلم است.

ژنرال، قصه دو روحاني به نام هاي حميد (شهباني نوري) و كريم (ياسر ولايي) است كه نيت كرده‌اند به جبهه آمده و در گردان شهادت كه گردان خط‌‌شكن است، مشغول به خدمت شوند، اما از آنجايي كه نيروهاي اين گردان تكميل است حاج علي (علي اوسيوند) فرمانده گردان نمي‌تواند آن‌ها را بپذيرد.

از عوامل توليد اين فيلم مي توان به نويسنده و كارگردان علي‌ شاه‌حاتمي، تهيه‌ كننده: سيد جلال چاوشيان، مدير فيلمبرداري: ناصر كاووسي، تدوين بهزاد بهزادپور، صدابردار آرش برومند اشاره كرد.

ميلاد كي مرام، علي اوسيوند، عطاء سلمانيان، محمدرضا شهباني نوري، سجاد شاه حاتمي، ياسر ولايي،ابراهيم شفيعي، مجتبي محسني، حسين علي ميرشاهي، محرم علي آذر آفزا، سامان نيك سرشت بازيگران اين فيلم هستند.

 

يكشنبه 31 شهريور 1392 - 9:59


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری