يكشنبه 18 خرداد 1399 - 13:9
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

علي الله سليمي

 

رونمايي از کتاب خوابگردها

 

کتاب «خوابگردها» با حضور حجت‌الاسلام والمسلمين روح‌الله حسينيان، رئيس مرکز اسناد انقلاب اسلامي، حجت‌الاسلام والمسلمين حيدر مصلحي، وزير سابق اطلاعات و دکتر تبرائيان، مولف کتاب در فرهنگسراي انديشه رونمايي شد. در اين مراسم حجت‌الاسلام والمسلمين حسينيان گفت: کتاب «خوابگردها» دشمنان نظام جمهوري اسلامي ايران را به آيندگان مي‌شناساند و به نسل جوان مي‌آموزد که دشمنان خارجي نظام جمهوري اسلامي ايران چه‌قدر متعارض برخورد مي‌کردند. بنابراين، اين اثر مي‌تواند راهگشايي براي نسل جوان در مسير قضاوت درباره مردم مظلوم و انقلابي باشد. وي عنوان کرد: چرا سازمان مجاهدين خلق، سازماني که براي مبارزه با استبداد تشکيل شده بود، به اين منجلاب کشيده شد و دست خود را به خون افراد برجسته‌اي مانند شهيد رجايي، شهيد باهنر، شهيد دستغيب، شهيد مدني و امثال آن‌ها رنگين کرد؟

رئيس مرکز اسناد انقلاب اسلامي ادامه داد: چرا سازمان مجاهدين خلق به سازمان مخوفي تبديل شد که افراد را تنها به جرم داشتن محاسن ترور مي‌کرد و در نهايت به صدام که حتي سلطنت‌طلب‌هاي ضدانقلاب از پذيرفتن چنين ننگي خودداري مي‌کردند، پناهنده شد؟

حجت‌الاسلام والمسلمين حسينيان افزود: به خاطر دارم ابتداي انقلاب اسلامي زماني که مي‌خواستند به مسوولان نظام جمهوري اسلامي ايران حمله و عليه آن‌ها تبليغ کنند، شخصيتي مانند آيت‌الله بهشتي را به وابستگي به امپرياليسم متهم کردند. اکنون بيش از سي سال است که مسوولان نظام جمهوري اسلامي ايران در حال جنگ مظلومانه با امپرياليسم هستند اما اکنون شاهديم که مسعود رجوي، رهبر سازمان مجاهدين خلق و همکارانش چگونه در دام امپرياليسم گرفتار شده‌اند!

وي عنوان کرد: شايد از الطاف الهي باشد که سازمان مجاهدين خلق با اين همه ادعا به سرنوشت رسوايي خود و غرب مبتلا شد. علت اين امر نوع مباني فکري و جهان‌بيني آن‌ها بود. اين سازمان با وجود اين‌که به وجود آورندگان نخستين آن‌ها نيت خير داشتند و به شريعت پايبند بودند، اما در تفکر ناب و خالص دچار مشکل بودند. اين مباني فکري اشتباه به فاصله گرفتن آن‌ها از مردم و افتادن در دام امپرياليسم منجر شد.

 حجت‌الاسلام والمسلمين حيدر مصلحي، وزير سابق اطلاعات هم از ديگر سخنرانان اين مراسم بود. وي با بيان اين‌که خوشبختانه اسناد قابل توجهي درباره مقوله دفاع و همکاري‌‌هاي منافقان در عراق با آمريکا و سرويس‌هاي اطلاعاتي وجود دارد، اظهار کرد: از دکتر تبرائيان، مولف کتاب «خوابگردها» که سابقه خوبي در توليد آثار ماندگار به‌ويژه در بخش اسناد دارد، تشکر ويژه مي‌کنم.

وزير سابق اطلاعات اظهار کرد: انتقال تاريخ و آن‌چه انقلاب اسلامي با آن مواجه بود و همچنين خنثي کردن اقدامات تبليغي منافقان از جمله اهداف کتاب «خوابگردها» به شمار مي‌آيند.

وي با بيان اين‌که 17 هزار انسان بي‌گناه در ايران قرباني تروريسم شده‌اند، گفت: اين موضوع که نظام جمهوري اسلامي ايران نخستين قرباني تروريسم است، يک واقعيت تلخ محسوب مي‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمين مصلحي افزود: در بحث ترور دانشمندان هسته‌اي يک نکته مثبت وجود دارد و آن اين است که چتر سرويس‌هاي اطلاعاتي که در کشور به دليل بي‌توجهي مجموعه‌هاي مختلف در دوره‌هاي گذشته پخش شده بود، شناسايي شد.

وزير سابق اطلاعات بيان کرد: منافقان در دوران دفاع مقدس تمام تلاش خود را در اختيار صدام قرار دادند. کتاب «خوابگردها» بخشي از اين جنايات و حتي جناياتي را که منافقان در حق مردم عراق انجام دادند، منعکس کرده است.

خدابنده، عضو پيشين شوراي مرکزي مجاهدين خلق هم در اين مراسم حضور داشت. وي اظهار کرد: در دوران فعاليتم در سازمان مجاهدين خلق شاهد بودم که اين سازمان هزينه‌هاي زيادي براي از ميان بردن هشت سال دفاع مقدس ايران عليه صدام صرف مي‌کرد. کتاب «خوابگردها» اسناد و مدارکي مستندي دربردارد که ربع قرن ارتباط نزديک سازمان مجاهدين خلق با رژيم عراق را ثابت مي‌کند.

وي با بيان اين‌که کتاب «خوابگردها» بارزترين خيانت‌ها در حق بشر و انقلاب اسلامي را به تصوير کشيده است، گفت: فرقه مسعود رجوي ابتدا تلاش کرد به وسيله دروغ نظر مردم را به خود جلب کند اما با شکست مواجه شد. وقتي رجوي از اين منظر به هدف نرسيد به صدام پناه آورد. رجوي وقتي صدام در جنگ با ايران شکست خورد تلاش کرد جانشين خوبي پيدا کند در نتيجه از بازار گرم سوريه استفاده کرد. عضو پيشين شوراي مرکزي مجاهدين خلق با بيان اين‌که رجوي از مدافعان اصلي تحريم عليه ايران است، افزود: معتقدم همواره بايد تاليف کتاب‌هايي مانند «خوابگردها» استمرار داشته باشد زيرا نبايد تاريخ حذف شود بلکه بايد به جهانيان عرضه شود. بنابراين، از دکتر تبرائيان به دليل تاليف اين اثر تشکر مي‌کنم.

 در پايان، حجت‌الاسلام والمسلمين روح‌الله حسينيان، رئيس مرکز اسناد انقلاب اسلامي، حجت‌الاسلام والمسلمين حيدر مصلحي، وزير سابق اطلاعات و دکتر تبرائيان، مولف کتاب از کتاب «خوابگردها» رونمايي کردند.

 

يكشنبه 17 شهريور 1392 - 15:0


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری