دوشنبه 29 دی 1399 - 1:39
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

يادداشت

 

سازمان تبليغات اسلامي

 

هفته دولت، هفته مردان خدمتگزار

 

مولاي متقيان حضرت علي (ع) مي فرمايند: ارزشمندترين مردم كسي است كه با داشتن رفعت و مقام، فروتني كند و با بزرگواري و ارجمندي، كوچكي نمايد. 

هفته اول شهريورماه كه مصادف با شهادت شهيدان رجايي و باهنر و به نامه هفته دولت نامگذاري شده است، همواره بهانه خوبي براي ارائه دستاوردها و عملكرد مجموعه دولت به مردم بوده است. 

اين هفته زمان مناسبي براي معرفي عملكرد يكساله دستگاههاي دولتي و مقايسه آن با عملكرد سالهاي گذشته به منظور ارتقاء سطح كيفي و كمي اينگونه فعاليت هاست.

همچنين در اين هفته مجموعه دولت با نگاهي اجمالي به ساز و كارهاي خود به شناسايي راههاي بهينه سازي رفتار سازماني خود مي پردازند و با تعيين مديران و كاركنان نمونه و تقويت انگيزه ها براي كار بهتر بر اساس وجدان كاري بدنه عملكردي خود را تقويت مي كنند.

از سويي ديگر اين هفته تجليل از شهدايي است كه در اوج اقتدار سياسي و اقبال اجتماعي ،صفات بارز انساني خود شامل تواضع ،عشق به مردم و كار و خدمت براي آنان، پرهيز از فرادستي و نخوت، كسوت خدمتگزاري را از دست ندادند و لحظه لحظه عمر نه چندان طولاني ولي عريض خود را در راه اسلام و انقلاب به زيباترين وجه به كار گرفته و مورد استفاده قرار دادند.

رجايي و باهنر، دو شهيد ارزنده و بزرگوار عرصه دولت ، نمونه هاي بارز خادمين امين مردم و مسئولين وفادار به ملت و دولت هستند كه خالصانه خود و علم و آگاهي خود را وقف مردم نمودند.

دولت به عنوان خدمتگزار مردم وظيفه دارد با اتكاء به سرمايه هاي انساني و ساير منابع در جهت تامين رفاه و امنيت عمومي گام بردارد و تلاش كند تا كشور مسير رشد و تعالي را به پيمايد.

مقام معظم رهبري درباره هفته دولت مي فرمايد: « هفته دولت ، فرصت مغتنمي است تا مردم با نتايج تلاش هاي بخشي از مجموعه نظام اسلامي بيشتر آشنا شوند و دروغ بودن محور اصلي تبليغات دشمنان اسلام مبني بر ناکارآيي و ناتواني نظام اسلامي، آشکارتر گردد.» ايشان هفته دولت را به تعبيري، «هفته مجموعه حاکميت نظام» مي داند و مي فرمايد: هفته دولت، يک فرصت مغتنم ديگري هم هست براي نقد و اصلاح عملکردها به شکل صحيح.» خوش بختانه رهبر بصير و فرزانه انقلاب با اتکا به تجربه هاي ارزشمند اجرايي و تيزبيني خاص خويش، کوشيده است با نظارت دقيق بر عملکرد دولت مردان و نماياندن نقاط قوّت و ضعف آنها، با بيان هشدارها، رهنمودها و راه کارها، دولت را براي رسيدن به اهداف چشم اندازي روشن و اميدبخش ياري رساند.

ايشان همواره با طرح خواسته هايي چون مبارزه دولت مردان با مثلث شوم فقر و فساد و تبعيض و طرح هاي ديگر، به تبيين سياست هاي صحيح نظام پرداخته است.

اين هفته مجالي است تا ابعاد زندگي اين شهداي عزيز براي مردم بيشتر شناخته شود و از خدمات آنان تجليل به عمل آيد. بي شك ترسيم نمايي دقيق از زندگي و دولت شهيدان رجايي و باهنر، مي تواند الگوي خدمتگزاران مردم باشدتا در زندگي فردي و سياسي خود به آنان، تأسي نمايند.

گراميداشت ياد و خاطره شهداي دولت به ويژه شهيدان رجايي و باهنر، هفته دولت، فرصت مغتنمي است تا مردم با نتايج تلاش‏هاي بخشي از مجموعه نظام اسلامي بيشتر آشنا شوند و دروغ بودن محور اصلي تبليغات دشمنان اسلام مبني بر ناکارآيي و ناتواني نظام اسلامي، آشکارتر گردد.

همين رفتار و عمل اسلامي و انساني باعث گرديد كه دشمنان انقلاب وجود آن دو را تاب نياورند و طومار عشقشان را در خون بپيچند.

 

شنبه 2 شهريور 1392 - 11:44


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری