جمعه 15 اسفند 1399 - 19:8
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان كردستان

 

22گولان در کردستان منتشر شد

 

22 گولان فصلنامه خبري اداره کل تبليغات اسلامي استان کردستان و در بردارنده اخبار اين اداره‌کل در طول فصل بهارv بوده و به همت اين اداره کل منشر شد.

در اين نشريه که سومين شماره آن توسط تبليغات اسلامي کردستان به چاپ رسيده است، اخبار و عملکرد اداره کل تبليغات اسلامي استان از زبان مديرکل و روساي ادارات تابعه استان به چاپ رسيده و در اختيار مخاطبان قرار گرفته است.

اين نشريه در 20 صفحه و در قالب 2000 نسخه چاپ و منتشر شده و بين ادارات فرهنگي و مخاطبين استان کردستان توزيع شده، آنچه که بخشي از اين نشريه به آن پرداخته سخني از سوي مديرکل تبليغات اسلامي استان است ، حجت‌الاسلام مسعود صفي ياري در اين بخش که باعنوان «سخن نخست» و با موضوع «عذر تقصير به پيشگاه قرآن کريم» منتشر شده، بيان کرده است؛ دين اسلام برگرفته از آيات نوراني قرآن کريم است و اين کتاب آسماني مغز و هسته اصلي آموزه‌هاي اسلام را شکل مي‌دهد براين اساس تمامي مسلمانان و همچنين جامعه اسلامي وظيفه دارند که مضامين غني قرآن کريم را شناخته و عطر قرآن را در جاي جاي جامعه پراکنده سازند.

در بخش‌هاي بعدي اين نشريه سخنان رئيس سازمان تبليغات اسلامي با عنوان « پيام انقلاب اسلامي ايران بدون مرز است و تمام جهان را فرا مي‌گيرد» در مراسم افتتاح مجتمع فرهنگي و آموزشي نور شهرستان قروه منتشر شده است. حجت‌الاسلام و المسلمين دکتر خاموشي بيان کرده‌اند آرمان‌هاي امام راحل(ره) و رهنمودهاي مقام معظم رهبري(مدظله‌العالي) باعث صدور انقلاب به تمامي دنيا شد و جهان اسلام را فرا گرفت.

در ادامه نشريه و در صفحات بعد اجراي پروژه‌هاي عمراني و فرهنگي اداره‌کل، سخنراني نماينده ولي فقيه استان کردستان در خصوص فرهنگ اسلامي و قرآني، سخنراني رئيس دارالقرآن کريم کشور، گزارشي از فعاليت‌هاي کانون مداحان استان، هيئات مذهبي، امور مبلغين، فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي منتشر شده است.

هنر انقلاب، هنري عجين شده با روح تعهد ديني هنرمندان ايراني است اين مطلب نيز از جمله ديگر مطالبي است که در اين نشريه و به زبان رئيس حوزه هنري استان کردستان به چاپ رسيده است. در اين بخش امين مرادي هنر انقلاب را سرمنشا تمام تحولات بزرگ اجتماعي و سياسي عنوان کرده‌اند و دوران انقلاب را از ماندگارترين و درخشان ترين دوره هاي هنري در طول دوران کهن سرزمين ايران اسلامي ذکر کرده‌اند.

22 گولان عنوان فصلنامه اداره کل تبليغات اسلامي استان کردستان واژه‌اي است کوردي که در زبان فارسي گولان به معناي ارديبهشت ماه است. 22 گولان درواقع سالروز سفر مقام معظم رهبري به استان کردستان است و اين نشريه به ميمنت حضور معظم‌له در استان کردستان و ماندگاري اين روز تاريخي در اذهان عمومي مردم با اين نام به چاپ رسيده است.

 

چهارشنبه 30 مرداد 1392 - 9:6


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری