سه‌شنبه 6 خرداد 1399 - 1:50
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

آرش معظمي

 

تقدير و تکريم از خبرنگاران حوزه ادبيات، فرهنگ و هنر انقلاب اسلامي در حوزه هنري

 

مراسم تجليل از خبرنگاران حوزه ادبيات و فرهنگ و هنر انقلاب اسلامي در حوزه هنري با حضور محسن مومني شريف رئيس حوزه هنري، محمد حمزه‌زاده معاون هنري و حجت الاسلام دعايي برگزار شد.

 

  ايل بيگي: 3 هزار و 500 بار اخبار حوزه هنري در شکل‌هاي مختلف رسانه‌ايي شده است

 در آغاز برنامه حبيب ايل بيگي ضمن تبريک روز خبرنگار و عيد سعيد فطر از زحمات و تلاش‌هاي يک‌ساله اهالي رسانه و پوشش اخبار حوزه هنري تشکر کرد.

 مديرکل روابط عمومي و امور بين الملل حوزه هنري با بيان اين که هدف حوزه هنري از برگزاري اين ويژه برنامه‌ها تکريم و تقدير از دست اندرکاران رسانه‌هايي است که در طول سال با اين نهاد انقلابي همکاري دارند، اظهار کرد: اميدواريم اين همکاري رسانه‌هاي مختلف کشور با حوزه هنري بيش از پيش ادامه داشته باشد.

 اين بيگي با بيان اينکه امسال سومين سال است که ميزبان خبرنگاران هستيم و خوشحالم که در طول اين سال‌ها اين ارتباط ادامه داشته افزود: روابط عمومي و همکارانم در حوزه هنري بسيار تلاش کرده اند تا رضايت خاطر رسانه ها را در برنامه هايي که داشته اند جلب کنند.

 ايل بيگي با تاکيد بر رسانه‌اي شدن اخبار حوزه هنري انقلاب در شکل‌هاي مختلف، بيان کرد: از مرداد سال 91 تا مرداد 92 در بيش از 715 برنامه از رسانه‌ها دعوت به عمل آمده است، آنچه برآيند حضور خبرنگاران در اين برنامه‌ها است آشنايي بيشتر مردم و افکار عمومي با حوزه هنري و انقلاب اسلامي و فعاليت‌هاي اين حوزه بوده که بالغ بر 3 هزار و 500 بار اخبار مختلف حوزه هنري انقلاب در شکل‌هاي مختلف رسانه‌ايي شده است.

 

  مومني: خبرنگاران مي‌توانند نگاه تزئيني و غير اصيل به فرهنگ را تغيير دهند

محسن مومني‌شريف در اين مراسم با تبريك روز خبرنگار و تشكر از حضور اهالي رسانه گفت: ياد اميرحسين فردي و خبرنگاران شهيد را گرامي مي‌داريم و از پيشكسوتان خبر در رسانه و حجت‌الاسلام دعايي كه هميشه دعوت ما را قبول كرده‌اند و در اين مراسم حاضر شدند، تشكر مي‌كنم.

 مومني‌شريف با بيان اينكه سال گذشته ميان خبرنگاران و حوزه هنري انقلاب همكاري خوبي شكل گرفت است، گفت: از نظر ما همه خبرنگاران زحمت كشيده‌اند و در زمينه سينما حاصل اين همكاري ديده شد و به آنچه كه مردم ما از سينما مطالبه مي‌كنند كمك كرد. در سال گذشته فيلم‌هاي محترمي ساخته شد تا بتوانيم با خانواده‌هايمان چند ساعت در سينما حضور پيدا كنيم و شرمنده فرزندانمان نباشيم.

 وي ادامه داد: اين همكاري مي‌تواند مثمر ثمر باشد و نه تنها در حوزه سينما بلكه حوزه‌هاي فراموش شده زيادي هستند كه اگر دوستان به يكديگر كمك نمايند و مسائل اساسي حوزه فرهنگ را احصا كنند و به نكات فراموش شده پرداخته شود، اتفاقات بزرگي در كشور مي‌افتد.

 رييس حوزه هنري خاطر نشان كرد: من نمي‌دانم جايگاه سرويس ادب و هنر در مطبوعات و رسانه كشور ما در كجا قرار دارد اما فكر مي‌كنم اين جايگاه در رتبه بالايي بايد قرار داشته باشد زيرا همه چيز كشور ما فرهنگ ماست و آنچه كه ما در دنيا به آن مي‌نازيم و باعث تمايز ما با ديگر كشورهاست، فرهنگ و ادب و هنر ما است. بزرگان و برنامه‌ريزان كشور هم اين نكته را ديده‌اند و اولين چشم‌انداز جمهوري اسلامي براي پيشرفت همه جانبه با محوريت فرهنگ تدوين شده است.

 مومني با تاكيد بر اينكه بايستي تلقي‌ها از فرهنگ درست شود، گفت: بايد توانايي‌هاي فرهنگ را باور كرده و در همه حوزه‌ها در راس قرار گيرد. اگرنفت ما چندين برابر شود و رابطه ما هم با آمريكا برقرار شود باز هم وضع خوبي نخواهيم داشت اگر حوزه فرهنگي ما درست نشود.

 اين مقام مسئول اضافه كرد: در سال گذشته هنگامي كه مشكلات اقتصادي حادتر گرديد، نخستين جايي كه از بودجه آن كاسته شد، حوزه فرهنگ و هنر بود در صورتي كه اعتبار در حوزه‌هاي عمراني آن طور كه از بودجه فرهنگ كم شد، كاسته نشد چون آن حوزه ها را اصل ودر مقابل نگاه تزييني و غير اصيل به حوزه فرهنگ داشتند كه باعث وارد آمدن ضربه به اين حوزه شد.

 مومني شريف خاطر نشان كرد: اميدوارم اين طرز تلقي عوض شود و اين كار توسط شما خبرنگاران ممكن خواهد شد. در گعده‌هاي خودمان مسائل اصلي فرهنگ و هنر را بررسي كرده و آنها را تبديل به گفتمان نماييم تا شاهد اتفاقاتي باشيم.اين به قدرت جريان سازي و گفتمان سازي خبر و رسانه مربوط مي شود. شايد خيلي از مسائل از نظر مسئولان و مردم مهم نباشد اما مطبوعات و رسانه ها مي توانند آن را مهم جلوه دهند.

 وي مجددا از همكاري خبرنگاران با حوزه هنري انقلاب تشكر كرد و گفت:  اميدوارم كارنامه قابل قبولي در مقابل لطفي كه نسبت به حوزه هنري وجود دارد داشته باشيم و كارهاي نامربوطي انجام نگيرد كه اين هدف ما در اين چند سال اخير بوده است تا بتوانيم از خودمان دفاع كنيم.

  مومني در پايان صحبت هاي خود گفت: از محاسن حوزه هنري اين است كه اغلب مديران حوزه هنري سابقه مطبوعاتي و خبرنگاري دارند.

 

دوستي: حوزه هنري استعدادهاي بسيار خوبي را در شهرستانها پيدا کرده است

 مهران دوستي گوينده راديو در اين مراسم ابراز داشت: حوزه هنري در دوره مديريت مومني شريف ارتباط نزديکي با برنامه کافه راديو در راديو جوان برقرار کرده است، هر زمان تماسي از برنامه کافه راديو با آقاي ايل بيگي گرفته شد، وي ما را مورد لطف خود قرار داد و اين به زماني که وي در جشنواره فيلم فجر مدير روابط عمومي بود که برگزاري آن قابل قياس با اين سالها نيست هم برمي گردد.

دوستي با ذکر اين نکته که حوزه هنري فقط به شهر تهران فکر نمي کند، افزود: حوزه هنري استعدادهاي بسيار خوبي را در شهرستانها پيدا کرده است همانطور که ما در برنامه کافه راديو مي‌گوييم که اين برنامه مختص جوانان بالاتر از ميدان ونک نيست و متعلق به جوانان کشور است و در حقيقت کاري که حوزه هنري انجام مي‌دهد ما در ساختار کوچکتري در برنامه راديويي انجام مي دهيم.

وي به بخش معرفي کتاب در برنامه کافه راديو اشاره کرد و گفت: ما در اين بخش کتاب‌هاي چاپ شده حوزه هنري را معرفي مي‌کنيم که اين آثار از لحاظ چاپ، گرافيک و طراحي مي‌تواند براي ديگر ناشران الگو باشد و اميدوارم در سالهاي آتي حوزه هنري فيلم‌هاي خوبي مانند حوض نقاشي و مزار شريف که ارزشي و مردم دنيا خواستار ديدن آنها هستند را توليد نمايد.

 وي در پايان اضافه کرد: از طرف آقاي صوفي معاونت صداي جمهوري اسلامي و مهندس احمدپور مديريت شبکه راديو جوان به خاطر ارتباط نزديکي که برقرار شده از آقايان مومني و ايل بيگي تشکر مي‌کنند.

 در اين مراسم کليپي از زندگي اميرحسين فردي پخش شد و در ادامه موسيقي زنده اجرا شد.

در پايان اين مراسم «نفيسه اسماعيلي» خبرنگار فرهنگ و ادب خبرگزاري فارس، «احمد افشار» خبرنگار فرهنگي روزنامه همشهري، « مهدي طوسي» مديرکل فرهنگي خبرگزاري تسنيم، «عليرضا بهرامي» مدير گروه فرهنگي خبرگزاري ايسنا، «سينا علي محمدي» دبير سرويس فرهنگي روزنامه جام جم، «ريسمانچي» دبير سرويس فرهنگي باشگاه خبرنگاران جوان، «نغمه دانش» دبير سرويس فرهنگ و هنر خبرگزاري مهر، «کيوان امجديان» دبير گروه هنري خبرگزاري فارس، «ميثم صفاري» سردبير خبر بامدادي و صبحگاهي، «مجيد فلاح» خبرنگار اداره کل اخبار راديو مورد تقدير قرار گرفتند و به رسم يادبود از سوي حوزه هنري به آنها هداياي داده شد.

 

شنبه 26 مرداد 1392 - 8:49


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری