سه‌شنبه 7 بهمن 1399 - 9:30
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گفتگو

 

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان همدان

 

تشرفم به دين مبين اسلام به خاطر عشق به حضرت زهرا(س) است

 

"گفتگو با اروينا الاس بانوي مسيحي كه هم اکنون به عنوان يک پزشک مسلمان و شيعه دوازده امامي در شهرستان نهاوند طبابت مي کند."

در بيش از ۳ دهه حضورم در ايران در تمامي انتخابات شرکت کرده ام و دموکراسي واقعي را در ايران ديدم و حضور مردم در انتخابات به من و شوهرم انرژي مثبت مي دهد.

تشرفم به دين مبين اسلام به خاطر عشق به حضرت زهرا(س) و اراده و غيرت مردان و زنان ايراني بود.

اروينا الاس بانوي مسيحي هم اکنون به عنوان يک پزشک مسلمان و شيعه دوازده امامي در شهرستان نهاوند طبابت مي کند، اين بانوي فداکار که از کانادا به فيليپين مهاجرت کرده در دانشگاه با دکتر بسيجي غلامرضا مسعودي آشنا شد و وي شرط ازدواج با او را پذيرش دين مبين اسلام و مذهب شيعه ۱۲ امامي و خدمت در ايران  مطرح کرده بود که خانم اروينا الاس مسعودي آن شرط را پذيرفت و بعدها نام خود را به فاطمه تغيير داد و سهم عظيمي در خدمت به مردم نهاوند در آن دوران دارد، گفتگويي به همت روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي نهاوند با اين بانوي مسلمان شده انجام داده ايم که خواندنش خالي از لطف نيست...

 

لطفا خود را به طور کامل معرفي کرده و گوشه اي از زندگي خود را براي ما و خوانندگان بيان کنيد:

پزشک عمومي اروينا الاس هستم که قبلا دين و مذهب من مسيحيت بود. پس از آشنايي با همسرم دکتر غلامرضا مسعودي در دانشگاه فيليپين به دين مبين اسلام و آيين تشيع مشرف شدم و نام خودم را پس از مطالعه قرآن، نهج البلاغه، صحيفه سجاديه و دهها منبع ديگر فاطمه گذاشتم. من در اصل متولد کشور کانادا هستم وبراي ادامه تحصيل به کشور فيليپين رفتم و در کلاس درس، رفتار آداب اسلامي و اصول اخلاقي دکتر مسعودي تبعه ايراني مرا شيفته خود کرد و همين باعث علاقه من به ايشان و دين اسلام شد. دکتر مسعودي شرط ازدواج با من را پذيرش دين اسلام و آيين شيعه کرد و من نيز قبول کردم.

پس از ازدواج و پايان تحصيلات هردو با مدرک پزشکي عمومي به ايران آمديم و چون در آن سالها ايران تازه انقلاب کرده بود وبعد از آن جنگ تحميلي شروع شده بود و شرايط ايران حساس بود و به پزشک نياز داشت ما ادامه تحصيل در مقطع بالاتر را نداديم و فوري به نهاوند آمديم و در مطب به مداواي مردم پرداختيم.

من اولين پزشک زن در نهاوند بودم و اين باعث خوشحالي مردم مي شد اما بعد از مدتي دکتر مسعودي مرا تنها گذاشت و براي کمک به جبهه هاي غرب و جنوب رفت، واقعا سالهاي سختي بود همراه با دلهره در کشوري غريب تنها و بي کس، باور کنيد اگر مسلمان نبودم و رشادتهاي مردم ايران و بخصوص مردم نهاوند را با چشم خودم نمي ديدم يک لحظه ايران نمي ماندم. اما فداکاري مردان و زنان ايراني ايمانم را قوي تر کرد و تا به امروز در کنار آنها هستم و به همه آنها افتخار مي کنم وخودم را يک ايراني و نهاوندي مي دانم.

در دوراني که دکتر در کنارم نبود و زبان ايراني را بلد نبودم با اشاره درد مريض هايم را تشخيص مي دادم من در پشت جبهه خدمت مي کردم تا ظهر مطب بودم و بعداز ظهرها در خدمت درمانگاه سپاه و بهزيستي وکميته امداد حضرت امام مردم را به صورت رايگان درمان مي کردم، هم اکنون بيش از ۳۰ سال از حضور من و شوهرم در نهاوند مي گذرد همچنان در خدمت مردم و افراد بي بضاعت هستيم و مددجويان بهزيستي وکميته امداد و افراد کم درآمد و معتاد را رايگان ويزيت مي کنيم .

در محل و منزل کلاس قرآن و نهج البلاغه داريم و افتخارمان اين است که بعد از خودمان پسرم حامد در رشته دندانپزشکي ودخترم مژگان در رشته پزشکي به مردم نهاوند خدمت خواهند کرد.

آنها فارغ التحصيل هستند شوهرم بازرس سازمان نظام پزشکي کشور وعضو انجمن خيرين مدرسه ساز نهاوند است، ما حضور در صحنه هاي انقلابي مانند ۲۲بهمن روز قدس ونماز جمعه وساير مناسبت هاي ملي ومذهبي را وظيفه خود مي دانيم.

من به آمريکا واسراييل مي گويم هيچ غلطي نمي کنند و کشور کانادا نيز با اين اقدام بي شرمانه آبروي خودش را در دنيا برد چون ملت ايران قوي و مستحکم هستند.

تنظيم کننده: علي ترکاشوند- اداره کل تبليغات اسلامي همدان

 

چهارشنبه 23 مرداد 1392 - 14:45


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری