يكشنبه 28 دی 1399 - 1:41
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

نظام پيشنهادات

 

سيد داوود تديني
مسئول اطلاع رساني كارگروه نظام پيشنهادها

 

چگونه هدف گذاري کنيم؟ «بخش پاياني»

 

اندکي تأمل و انديشه فرماييد:

«مدير خوب کسي است که براي موقعيت خود نگران نباشد، بلکه بيشتر براي کساني که براي او کار مي‌کنند نگران باشد.»

در دسترس بودن

بسيار مهم است که هدف در دسترس باشد. در غير اين صورت ممکن است افراد شما روحيه‌شان را از دست بدهند. بايد مطمئن باشيد که هدف شما قابل دسترسي است. با اين حال هدف نبايد بيش از اندازه ساده باشد. تعيين هدف در حدي که اشخاص را به تلاش وادار کند به آنها اين امکان را مي‌دهد که در زمينه‌هاي کيفي، عملکرد، بهره‌وري و موفقيت در شرايط بهتري قرار بگيرند. بنابراين به هنگام هدف‌گذاري، سخت‌گيري بيش از اندازه نکنيد.

واقع بينانه بودن

به خاطر داشته باشيد هدف‌هاي شما بايد واقع بينانه باشند تا به کارکنان شما انگيزه تلاش بدهد. واقع بين بودن درباره محيطي که هدف‌ها مشخص شده‌اند، بسيار مفيد است. زيرا شما را وادار مي‌سازد که به موانع و مشکلاتي که ممکن است روي توانايي شما تأثير بگذارد، توجه داشته باشيد. وقتي اين واقعيت به درستي ارزيابي شده باشد مي‌توانيد درباره راه‌هاي رسيدن به آن فکر کنيد.

مبتني بر زمان

تعيين مقياس زماني به شما امکان مي‌دهد که فرآيندهاي کاري خود را مشخص سازيد و به آهنگي مشخص برسيد. اين که بدانيد کجا بايد تلاش بيشتري بکنيد و کجا بايد استراحت کرده و از تلاش خود بکاهيد، موضوع بسيار مهمي است. اگر زمان مشخصي براي تمام شدن پروژه نداشته باشيد، اين امکان وجود دارد که اولويتي غيرمنتظره از راه برسد و توجه شما را از رسيدن به هدف مورد نظر، به سمت خود منحرف کند.

«و من الله التوفيق و عليه التکلان»

 

چهارشنبه 23 مرداد 1392 - 9:10


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری