يكشنبه 10 اسفند 1399 - 13:24
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ضياء آراسته

 

مهارت توسل به معصومان ( ع )

 

مهارت توسل به معصومان ( ع ) / مجموعه کتاب هاي مهارت زندگي

نويسنده : رضا اخوي

چاپ و شمارگان : اول 91/ 3000 نسخه

ناشر : شرکت چاپ و نشر بين الملل

 

کتاب حاضر از چهار فصل با عناوين توسل ، اقسام توسل ، زيارت و همچنين نمونه هاي از توسل تشکيل شده است . تعريف توسل ، جايگاه توسل در زندگي ، فوايد و آثار فردي و اجتماعي توسل ، دميده شدن روح اميد ، تلاش براي سنخيت و همرنگي ، آرامش و اطمينان قلبي ، برآورده شدن حاجات ، توسل هاي مشروع ، توسل به اسما و صفات خدا ، توسل به قرآن کريم ، توسل به اعمال نيک خود ، توسل به دعاي برادر مومن ، توسل به دعاي پيامبر ( ص ) در حال حيات ، توسل به دعاي پيامبر ( ص ) پس از درگذشت وي ، توسل هاي غيرمشروع ، توسل هاي مورد اختلاف ، زيارت ، ن، ذر ، نذر در قرآن ، نذر عبدالمطلب ، نذر مادر متوکل ، اهداي ثواب اعمال ، اعمال مادي ، اعمال معنوي ، اعمال مادي و معنوي ، مسافر نخجواني ، شيرين ترين هاي عطاي آسماني ، پول هاي حرم ، توسل صدرا ، هميشه متوسل ، توسل به اباعبدالله و مدال طلا ، توسل به حضرت مهدي ( ع ) ، اعتقاد راستين ، تاثير آواي قرآن در تحمل شکنجه ، آيه تطهير ، سيدمهدي ! حل مشکلات مادي ، باز شدن قفل ، جواب سلام و نجات از مرگ موضوعات مطروحه در کتاب حاضر توسل نويسنده هستند.

مجموعه علمي فرهنگي مرات انديشه ؛ در سخن آغازين کتاب حاضر بيان مي  کند که آداب زيست مسلماني ، از ديرباز جزو فرهنگ ديني ايرانيان بوده است. اين مجموعه ادامه مي دهد که چگونگي ارتباطات فردي و اجتماعي ، ارتباط با عالم معنا ، نيک انديشيدن و مهارت هاي زندگي در حوزه فردي و خانوادگي از جمله موضوعاتي است که اگر بدرستي آموزش داده شود ، زندگي فرح بخشي را به ارمغان مي آورد . اين مجموعه يادآور مي شود که با دقت در نسلهاي پيشين دريافته مي شود که پدران و مادران از روزگاران گذشته ، اهتمام ويژه اي در تربيت فرزندان برپايه آداب زندگي ديني داشته اند.

 مجموعه علمي فرهنگي مرات انديشه مجموعه کتاب هاي مهارت هاي زندگي را شامل 24 مجلد در موضوعات مختلف مي داند و تاکيد مي کند که از ويژگي هاي اين کتاب ها رويکرد کاملاً ديني به مهارت هاي زندگي است  که استفاده از آيات و روايات و استخراج مهارتهاي زندگي از سيره معصومان بر جذابيت محتوايي اين کتابها افزوده است . رضا اخوي در پيشگفتار خود بيان مي کند که همه انسان ها در زندگي روزمره خود با مشکلات ، موانع و گره هاي متعددي مواجه هستند که ياس از رفع آنها و اضطراب و دلهره از به بن بست رسيدن مسير زندگي ، انسان را به تاريکي هاي گمراهي ، نااميدي ، افسردگي و ناآرامي خواهد کشاند ؛ از اينرو همه موجودات در عالم هستي به دنبال پناه و پشتيباني مي گردند تا با اتصال بدان ها ، مشکلات و موانع احتمالي را برطرف نمايند . اخوي مي افزايد که اين نيازمندي بي ترديد به ملجا و پناه ، در فطرت انسان ريشه دارد ؛ از اينرو ، همواره در کشاکش مشکلات ، ندايي از درون انسان را به قدردي برتر و نيرويي فراتر فرا مي خواند و نوري را فراروي او قرار مي دهد ، تا با تمسک و توسل به آن ، گره از کار فرو بسته – مادي و معنوي – خود بگشايد و به سوي روشنايي و آرامش گام بردارد. وي در پايان پيشگفتار خود زدودن غبارهاي شک و ترديد ، همراه با بازنگري دوباره به باوري اصيل در حوزه آموزه هاي الهي و باورهاي شيعي را مرکز توجه نوشتار خود مي داند به اميد اينکه با دوري از افراط و تفريط ، اين باور در زندگي جاري و ساري شود.

نويسنده در بحث توسل صدرا مي نويسد :

مرحوم محدث قمي مي فرمايد : « از بعضي از اساتيد خود شنيدم که مرحوم ملاصدراي شيرازي هنگامي که به قم مهاجرت کرد و در روستاي « کهک » اقامت نمود ، هرگاه مطالب علمي بر او مشکل مي شد ، آن حکيم فرزانه به زيارت حضرت معصومه ( عليها السلام ) مي آمد و با توسل به آن بزرگوار مشکلات علمي خود را حل مي نمود و مورد عنايت آن منبع فيض الهي قرار مي گرفت.

مهارت توسل به معصومان ( ع ) / مجموعه کتاب هاي مهارت زندگي با همکاري معاونت پژوهشي و آموزشي سازمان تبليغات اسلامي با قيمت 21000 ريال توسط شرکت چاپ و نشر بين الملل انتشار يافته است.

 

شنبه 12 مرداد 1392 - 10:32


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری