شنبه 21 تير 1399 - 11:30
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

بابك راكخواه

 

گزارشي از مراسم رو‌نمايي از وب‌سايت دارالقرآن بانك رفاه

 

مراسم رونمايي از وب‌سايت دارالقرآن بانك رفاه كارگران با حضور مهدي قره‌شيخلو، رئيس سازمان دارالقرآن‌الكريم و رئيس و اعضاي هيات مديره بانک رفاه در ساختمان مركزي بانك رفاه كارگران برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم، سرود ملي كشور طنين انداز شد و در ادامه آن امين پويا، قاري بين‌المللي كشورمان به تلاوت آياتي از كلام‌الله وحي پرداخت و پس از آن نيز پيام محمدرضا نظري، رئيس بانك رفاه كارگران توسط محمد رئيسي، مدير روابط عمومي و حوزه مديريت بانك رفاه قرائت شد كه متن اين پيام به شرح زير است:

انشاءا... طاعات و عبادات همه شما بزرگواران مقبول درگاه حضرت حق واقع شده باشد. بسيار موجب خرسندي است که اين افتخار نصيب بانک رفاه و مجموعه خدوم، پر تلاش و ديندار آن فراهم شد که امروز به فضل خداوند رحمان اولين دارالقرآن مجازي سيستم بانکي کشور را افتتاح کنيم. باور قلبي ما اين است که در سايه کلام ا... مجيد که انوار متجلي خداوند متعال و پيامبر صبر و اسوه نيکوکاري حضرت محمد مصطفي (ص) را پر فروغ مي سازد، بسيار پر توان تر از هميشه خواهيم توانست خدمات خود را به مردم شريف ميهن عزيز و اسلاميمان ارائه کنيم.

قدوم مبارک همه شما سروران گرامي را ارج مي نهم و خوشامد مي گويم و از اين جا از همه شما بزرگواران که قدم رنجه فرموده و در اين مراسم نوراني و معنوي شرکت نموديد، تقاضامندم در ادامه راه الهي پيش رويمان، ياريگرمان باشيد و از خداوند منان مي خواهم اين توفيق را نصيبمان گرداند تا ادامه دهنده راه پر فروغ انبياء و اوصياء الهي باشيم. انشاء ا...

از همه دست اندرکاران و تلاشگران مجموعه دارالقرآن کشور به ويژه جناب آقاي قره شيخ لو رياست محترم سازمان دارالقرآن کل کشور، اعضاي محترم کميته فرهنگي بانک رفاه و رياست آن جناب آقاي محقق نيا و ساير متوليان امر صميمانه تشکر مي نمايم.

"خدايا اين قرآن را به حق نازل کرده اي و به حق هم نازل گشته است، خداوندا ميل و رغبت مرا بدان فراهم ساز و آن را نور ديده و شفاي سينه و زداينده غم و اندوه من گردان. خداوندا بدين قرآن زبانم را زينت ده و چهره ام را بدان زيبا و بدنم را بدان نيرومند و ترازوي عملم را سنگين ساز و توفيق تلاوت آن را در تمام ساعات شب و روز به من روزي کن و مرا با پيامبر خودت محمد (ص) و آل برگزيده و نيکوکار او محشور فرما".

 در ادامه اين مراسم حجت‌الاسلام والمسلمين محقق‌نيا، از اعضاي هيئت مديره بانك رفاه كارگران و رئيس كميسيون فرهنگي اين بانك طي سخناني گفت: اولين دارالقرآن سيستم بانكي كشور براي ترويج و توسعه فعاليت‌هاي قرآني در اين بانك تأسيس شده است و اين امر مي‌تواند در سيستم بانكي تحول عظيمي را ايجاد كند.

وي در ادامه با تأكيد بر اينكه بانك رفاه بيش از 10 هزار كارمند در سراسر كشور دارد، افزود: اگر هر كدام از اين افراد روزي يك صفحه از قرآن كريم را تلاوت كنند، روزانه 10 هزار صفحه قرآن تلاوت مي‌شود و در اين راه بايد خانواده‌هاي كاركنان را در اين كار ارزشمند سهيم كنيم.

رئيس كميسيون فرهنگي بانك رفاه كارگران با اشاره به اينكه بايد اين دارالقرآن‌ ارتقاء پيدا كند، تصريح كرد: از اين ‌گونه دارالقرآن‌ها بايد در سيستم بانكي كشور هر چه بيشتر راه‌اندازي شود تا فضاي بانكي كشور بيش از پيش قرآني و معنوي شود.

حجت‌الاسلام محقق‌نيا در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با اشاره به حديث شريفه ثقلين، گفت: بايد در تمام كارها چه فردي و چه اجتماعي از قرآن و اهل ‌بيت عصمت و طهارت(ع) استفاده كنيم، زيرا سعادت دنيا و آخرت ما در گرو تمسك به اين دو يادگار پيامبر اسلام(ص) است.

وي تلاوت قرآن كريم را موجب افزايش يافتن بركات زندگي دانست و خاطرنشان كرد: اگر قرآن در خانه‌اي تلاوت شود، شياطين و صفات پليد از آن خانه خواهند رفت. طبق آيه 57 سوره مباركه يونس «يَا أَيُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءتْكُم مَّوْعِظَةٌ مِّن رَّبِّكُمْ وَشِفَاء لِّمَا فِي الصُّدُورِ وَهُدًى وَرَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِينَ»، قرآن شفا و رحمت است و باعث هدايت انسان مي‌شود.

اين عضو هيئت مديره بانك رفاه كارگران با تأكيد بر اينكه تلاوت قرآن كريم باعث اجابت دعا مي‌شود و اگر مي‌خواهيم دعاهايمان مورد اجابت خداوند قرار گيرد، بايد با قرآن مأنوس باشيم، خاطرنشان كرد: بايد تلاوت و ختم قرآن را به اهل‌بيت(ع) هديه كنيم تا در روز قيامت در زير سايه و حمايت اهل‌بيت عصمت و طهارت(ع) قرار گيريم و سعادتمند شويم.

اجراي سه قطعه تواشيح توسط گروه تواشيح «طه النبي(ص)» يكي ديگر از برنامه‌هاي مراسم رونمايي از وب‌سايت دارالقرآن بانك رفاه كارگران بود و در ادامه آن نيز مهدي قره‌شيخ‌لو، رئيس سازمان دارالقرآن‌الكريم در سخناني حلول ماه مبارك رمضان را تبريك گفت.

وي در ادامه افزود: در سوره مباركه «حديد» تصويري از روز قيامت براي انسان‌ها ترسيم شده است. زماني كه صف مجرمان از مؤمنان جدا مي‌شود، مجرمان رو به اهل ايمان مي‌كنند و مي‌گويند كه از نور خود مقداري به ما بدهيد تا نجات پيدا كنيم و مؤمنان نيز به مجرمان مي‌گويند كه اينجا جاي كسب نور نيست و بايد اين نور را در دنيا كسب مي‌كرديد.

وي در ادامه با اشاره به آيه اول سوره مباركه ابراهيم(ع) گفت: خداوند در اين آيه شريفه مي‌فرمايد «الَر كِتَابٌ أَنزَلْنَاهُ إِلَيْكَ لِتُخْرِجَ النَّاسَ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ بِإِذْنِ رَبِّهِمْ إِلَى صِرَاطِ الْعَزِيزِ الْحَمِيدِ»، يعني اي پيامبر(ص) كتابي كه نازل كرده‌ايم، مردم را از تاريكي به روشنايي مي‌برد. پس نتيجه مي‌گيريم كه كسب نور از طريق مأنوس شدن با قرآن كريم به دست مي‌آيد و اگر مي‌خواهيم در آخرت جزء رستگاران و داراي نورانيت باشيم، بايد وجودمان با قرآن ارتباط داشته باشد و از تعاليم و مفاهيم قرآني استفاده كنيم.

 

سيستم‌هاي اداري كشور بايد با قرآن همراه شوند

رئيس سازمان دارالقرآن‌الكريم با تأكيد بر اينكه تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها بايد داراي دارالقرآن باشند، خاطرنشان كرد: ما بايد به جايي برسيم كه همه نهادهايمان براي قرآن كريم سرمايه گذاري كنند، زيرا يكي از كارهاي كاركنان به ويژه در سيستم بانكي احترام به ارباب رجوع است و دستورات قرآن در اين زمينه مي‌تواند براي ما راهگشا باشد.

قره‌شيخ‌لو با اشاره به اينكه اگر كارها را درست انجام دهيم، در اصل در حق خود كار كرده‌ايم و اگر براي كسي مشكلي ايجاد كنيم، در حقيقت براي خود مشكل ايجاد كرده‌ايم، اظهار كرد: قرآن نازل شده است كه زندگي انسان‌ها را در مسير درست قرار دهد و اگر مفاهيم قرآن كريم در زندگي انسان‌ها به طور كامل پياده شود، بسياري از مشكلات جامعه برطرف مي‌شود، در همين راستا بايد سيستم‌هاي اداري كشور با قرآن همراه شوند.

وي افتتاح دارالقرآن بانك رفاه كارگران در ماه مبارك رمضان را الگوي خوبي براي ديگر سيستم‌هاي بانكي كشور عنوان كرد و گفت: بايد خانواده‌هاي كاركنان نيز درگير فعاليت‌هاي قرآني شوند تا بتوانيم جامعه قرآني به طور مطلوب در كشور ايجاد كنيم.

قره‌شيخ‌لو افزود: بايد كاري كنيم تا تبليغات دستگاه‌ها، سازمان‌ها و ادارات با مفاهيم قرآني عجين شود، زيرا اين كار باعث رفع مشكلات اين دستگاه‌ها خواهد شد. بايد به اين امر هم توجه داشته باشيم كه هزينه كردن در راه قرآن در اصل سرمايه‌گذاري است.

وي در پايان خاطرنشان كرد: سازمان دارالقرآن‌الكريم آماده است با دارالقرآن بانك رفاه كارگران همكاري نزديكي داشته باشد.

در ادامه اين مراسم سيد‌الهام صالحي به عنوان مسئول دارالقرآن بانك رفاه كارگران معرفي شد و سپس از سايت اين دارالقرآن به آدرس www.serat-bankrefah.ir رونمايي شد.

 

چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 11:33


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری

 

از اين نويسنده يا گزارشگر