شنبه 10 خرداد 1399 - 4:41
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

علي الله سليمي

 

رونمايي از کتاب «قله‌هاي تهذيب» در نمايشگاه قرآن

 

طي مراسمي مجموعه سه جلدي کتاب «قله‌هاي تهذيب» که درباره «امام‌خميني(ره)»، آيت‌الله «بهجت» و آيت‌الله «قاضي طباطبايي» است به همراه نرم‌افزار چندرسانه‌اي جرعه‌هاي معرفت با حضور آيت‌الله «سيد‌احمد خاتمي» عضو مجلس خبرگان رهبري و امام جمعه موقت تهران در بخش قله‌هاي تهذيب نمايشگاه قرآن رونمايي شد و طي روز‌هاي آينده وب‌سايت قله‌هاي تهذيب به نشاني www.gholleha.ir رونمايي خواهد شد.

بخش بر آستان قله‌هاي تهذيب نمايشگاه قرآن کريم به معرفي چهار عالم رباني شهر تهران شامل آيت‌الله «عبد‌الکريم حق شناس»، آيت‌الله «احمد مجتهدي تهراني» آيت‌الله «عزيز‌الله خوشوقت» و آيت‌الله «مجتبي تهراني» مي‌پردازد.

در اين بخش آثار اين بزرگان به همراه سخنراني‌ها و سلسله درس‌هاي آنان در قالب کتاب و لوح فشرده عرضه شده است. برگزاري نمايشگاهي از کتاب و محصولات اين بزرگان از ديگر برنامه‌هاي اين بخش است که طي آن محصولاتي چون مجموعه پرسش و پاسخ‌هاي آيت‌الله خوشوقت، شرح خطبه متقين، سخنراني‌هاي آقا مجتبي تهراني، ولايت فقيه، حکومت اسلامي، حديث پارسايي، شرح کوتاه بر خطبه فدک عرضه شده است.

تاکنون چهار نشست در بخش قله‌هاي تهذيب نمايشگاه قرآن برگزار شده که يکي درباره آيت‌الله خوشوقت با حضور مسئول ستاد تنظيم و نشر آثار وي برگزار شده و در آن توصيه‌ها و فرمايشات آيت‌الله خوشوقت ارائه شده است.

نشست ديگر با حضور پزشک آيت‌الله حق‌شناس برگزار شده و در آن مباحثي درباره اين عالم رباني مطرح شده است، همچنين در نشست ديگر اين بخش، مکتب تربيتي علامه طباطبايي با حضور آقاي مرادي برگزار شده است.

يکي ديگر از فعاليت‌هاي بخش بر قله‌هاي تهذيب برگزاري مسابقه پيامکي است که طي آن شرکت‌کنندگان با ارسال عدد 9 به سامانه 100008070 سؤال مسابقه را دريافت مي‌کنند و به قيد قرعه به برندگان جوايزي اهدا خواهد شد.

حجت‌الاسلام «احسان طريق‌الاسلامي» مدير بخش بر قله‌هاي تهذيب نمايشگاه قرآن، اين بخش را يکي از بخش‌هاي جديد نمايشگاه عنوان کرد و گفت: بخش بر قله‌هاي تهذيب يکي از 14 بخش جديد نمايشگاه قرآن است که با رويکرد اخلاقي و تربيتي به معرفي چهار شخصيت فقيد اخلاقي تهران که در سال‌هاي اخير از دنيا رفته‌اند مي‌پردازد.

وي از ارائه آثار اين چهار عالم تهراني در نمايشگاه قرآن خبر داد و گفت: آثار مکتوب و ديجيتال اين بزرگان و شاگردان آنها در قالب ارائه محصولات و برگزاري نشست‌هاي تخصصي معرفي و ارائه مي‌شود. طريق‌الاسلامي از معرفي برخي علماي ديگر در کنار معرفي چهار عالم تهراني خبر داد و گفت: در کنار معرفي اين چهار عالم تهراني از قله‌هاي تهذيب ديگري مانند «امام‌خميني(ره)»، آيت‌الله «بهجت» و آيت‌الله «قاضي طباطبايي» معرفي مي‌شود.

مدير بخش قله‌هاي تهذيب نمايشگاه قرآن، اين بخش را يک نمايشگاه قرآني دانست و گفت: بخش قله‌هاي تهذيب عملاً خلاصه‌اي از يک نمايشگاه کتاب در حوزه‌هاي اخلاقي، تربيتي، شرح حال و ترجمه آثار بزرگان اخلاق و تربيت است که اين آثار با تخفيف به بازديدکنندگان عرضه مي‌شود.

 

برگزاري 10 نشست ديگر تا پايان نمايشگاه

وي از برگزاري 10 نشست تا پايان ماه مبارک رمضان در اين بخش خبر داد و گفت: تاکنون سه نشست در بخش قله‌هاي تهذيب برگزار شده و تلاش مي‌کنيم 10 نشست ديگر تا پايان ماه رمضان برگزار کنيم.

طريق‌الاسلامي از برگزاري دوره‌هاي ترتيل‌خواني قرآن کريم در اين بخش خبر داد و گفت: يکي از موضوعاتي که فقدانش در نمايشگاه قرآن حس مي‌شود ترتيل‌خواني کامل قرآن است، از اين رو ما برنامه ترتيل‌خواني را راه انداختيم و آن را به روح 14 معصوم و قله‌هاي تهذيب هديه مي‌کنيم.

در اين بخش سه مجموعه نمايشگاهي با عنوان مجموعه «نسيم رحمت» شامل 40 پوستر و تابلو از آيات اخلاقي قرآن، به همراه مجموعه‌اي از روايات اخلاقي برگرفته شده از «اصول کافي» و مجموعه 10 شماره‌اي «قنوت دل» که سخنان و آيات و روايات بزرگان درباره نماز شب است ارائه شده است. 

 

يكشنبه 6 مرداد 1392 - 11:18


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری