شنبه 16 اسفند 1399 - 17:32
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

يادداشت

 

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان كردستان

 

رمضان ماه ضيافت نور و رحمت

 

پايان روزهاي باقيمانده شعبان است و به ماهي نزديک مي‌شويم که سرشار از نور و رحمت الهي است، ماه مبارک رمضان ماه ضيافت نور و رحمت.

رمضان مي‌آيد، شکوه مي‌آورد، ايمان مي‌بخشد، تقوا مي‌سازد، گناه‌هان را از وجودت برمي‌چيند، خوبي‌ها را به درونت تزريق مي‌کند، آنچه مي‌برد فقط بدي است و آنچه مي‌بخشد خوبي.

ماه بزرگي است شفاف اما باور نکردني، ساده اما پرهيجان، پاک و شگفت‌انگيز، معجزه مي‌کند بي‌مقدمه، روکش معنويتش را بر گناهان ريز و درشت مي‌گستراند همه را مي‌پوشاند اگر....اگر تو بخواهي.

چه بخواهي چه نخواهي سلام مي‌کند به همه بندگان خدا و وارد خانه‌هايشان مي‌شود اما اين را بايد بداني که او نيست که مهمان تو مي‌شود بلکه تويي که مهمان لحظه لحظه‌هاي او هستي و باتوست که بخواهي شکوفه‌هاي رحمتش را توشه کني و يا چشمانت را بر آنها ببندي و اين همه خوبي را نخواهي ببيني.

مگر مي‌شود مومن باشي و نخواهي و يا محتاج توشه باشي و جمع نکني؟!

با آن همه عظمتش مي‌آيد و سبکبارت مي‌کند، دلت را قرص مي‌کند که آخرت خوبي در پيش داري اما به شرطي که قدر لحظه‌هايش را بداني.

لحظه‌هاي رمضان يعني لحظه بودن، يعني لحظه خدا را حس کردن، يعني دست بر خوبي‌ها کشيدن، يعني لمس ايمان و تقوا، يعني داشتن آخرتي بي‌پايان و زيبا و چه خوشبخت انساني است که درک کند لحظه‌هاي خوب رمضان را.

بي‌دليل نيست که نواي قرائت قرآن بيشتر مي‌شود، فضاي معنويت توسعه مي‌يابد، جرم‌ها هر ساله در اين ماه کم مي‌شود چرا که رمضان است و ما را سوي خود مي‌خواند و دعوتمان مي‌کند به 30 روز با او بودن و يک عمر زندگي پرعزت داشتن.

 

نويسنده : عدالت ناصري

 

شنبه 15 تير 1392 - 9:6


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری