جمعه 26 دی 1399 - 21:30
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گفتگو

 

سازمان تبليغات اسلامي

 

ويژه برنامه هاي سازمان دارالقرآن در ماه رمضان

 

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي و به نقل از مهر: مهدي قره شيخلو رئيس سازمان دارالقرآن الکريم در گفتگويي عنوان كرد: در خصوص برنامه هاي سازمان دارالقرآن در ماه مبارک رمضان گفت: برنامه هاي آموزشي طبق سنوات گذشته در بخش مفاهيم، تفسير، روخواني و روانخوني در استانها اجرا مي شود. همچنين برنامه‌هاي تبليغي- ترويجي داريم که از جمله آنها طرح «با قرآن در رمضان» است که جلسات جزءخواني است که امسال سومين دوره آن در استانها با استقبال مؤمنان و روزه داران برگزار مي شود. همچنين کرسي هاي ثابت تلاوت قرآني را داريم که با تعداد بيشتر آن شاء الله در اين ماه پر برکت انجام مي شود.

وي افزود: سه برنامه داريم که اطلاع رساني و ثبت نام آن در ماه مبارک انجام مي شود. يکي مسابقات «تفسير نورالهدي» است که اين مسابقات به صورت ملي در آبان ماه برگزار مي شود اما اطلاع رساني و ثبت نام آن از نيمه رمضان آغاز مي شود. همچنين امسال «نخستين دوره مسابقات تلاوت» را با رويکرد جديد برگزار مي کنيم که بحث مفاهيم و حفظ قرآن را به قرائت اضافه کرديم يعني قاري که در اين مسابقات شرکت مي کند هم بايد به مفاهيم بخشي از آيات آشنا باشد و هم آيات را حفظ باشد. اين مسابقات در دو مرحله استاني و ملي برگزار مي شود که مرحله استاني آن در مهر و آبان و مرحله کشوري آن در ايام دهه فجر برگزار خواهد شد و اطلاع رساني آن از نيمه رمضان آغاز مي شود.

قره شيخلو اعلام کرد: «دومين دوره مسابقات تسنيم» ويژه دستگاه هاي فرهنگي کشور برگزار مي شود که ويژه کارکنان و مديران فرهنگي بعلاوه همسران آنها است که ثبت نام و اطلاع رساني آن از نيمه ماه مبارک آغاز مي شود. علاوه بر آن امسال برنامه حفظ جزء 29 را همراه با طرح 1447 شبکه قرآن برگزار مي کنيم.

وي در مورد برنامه هاي سازمان دارالقرآن در حوزه تفسير نيز گفت: برنامه هاي متنوعي در حوزه مفاهيم و تفسير داريم از جمله اينکه دوره آموزشي مفاهيم در قالب سه سطح و با تدريس 9 کتاب آموزشي در طول سال در استانها برگزار مي شود و در حوزه تفسير طرح نسيم حيات، بينات، نورالرحمان و... داريم که که بخش عمده اين طرحها در ماه مبارک رمضان شروع شده و در طول سال ادامه دارد.

رئيس سازمان دارالقرآن در مورد اعزام قاري در ماه مبارک رمضان نيز اعلام کرد: دارالقرآن استانها محافل قرآني و دعوت از حفاظ و قرا را دنبال مي کنند و در برخي از استانها ممکن است به شکل کارواني صورت گيرد مثلا چند سال است که در استان گلستان اينگونه عمل مي کنند که 30 شب محافل قرآني را در سطح استان برگزار مي کنند و 5 تا 7 قاري را از سراسر کشور دعوت کرده و اين گروه به صورت چرخشي در اين يک ماه به اجراي برنامه مي پردازند.

 قره شيخلو در پايان در مورد چگونگي حضور سازمان دارالقرآن الکريم در نمايشگاه قرآن امسال نيز گفت: امسال تصميمي براي حضور در نمايشگاه قرآن نداريم. در طي چند سالي که در نمايشگاه شرکت کرديم آنطور که انتظار مي رفت همکاري با مجموعه سازمان به عنوان متولي بخشي از فعاليتهاي قرآني صورت نگرفته است؛ سازمان دارالقرآن به عنوان سازماني که مجوز بيش از 2 هزار مؤسسه قرآني را صادر مي کند، نياز به فضاي فيزيکي مناسب براي ارائه محصولات و فعاليتها دارد يعني اگر بخواهيم فقط فعاليت دفتر نظارت بر چاپ و نشر قرآن را در نمايشگاه عرضه کنيم حداقل يک فضاي 200 متري را مي طلبد اما متأسفانه هر ساله يک فضاي 40 تا 50 متري و آن هم بدترين جا را در اختيار ما مي گذارند، به همين دليل تا الان قصدي براي شرکت در نمايشگاه قرآن نداريم.

 

يكشنبه 9 تير 1392 - 12:2


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری