چهارشنبه 25 تير 1399 - 0:13
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

علي الله سليمي

 

رونمايي از کتاب«ميراث فاطمي»

 

مراسم رونمايي از کتاب «ميراث فاطمي»(مقام و منزلت حضرت ولي‌عصر (عج) از نگاه مقام معظم رهبري) با حضور سيدمحمد حسيني، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در سالن سينمايي اين وزارتخانه برگزار شد. سيد محمد حسيني در مراسم رونمايي از کتاب «ميراث فاطمي» گفت: اين اثر که توسط محمد باقر حسيني بوشهري گردآوري و تنظيم شده است، مجموعه‌اي از بيانات مقام معظم رهبري (دام ظله) درباره اتفاق‌نظر بشريت در ايمان به منجي، معاني انتظار فرج، ترويج فرهنگ انتظار، درس‌ها و آثار ايمان به مهدويت در جامعه اسلامي، اهداف ظهور و ويژگي‌هاي حکومت عصر ظهور، مقام و منزلت حضرت ولي عصر(عج) و توجه و انس با امام زمان(عج) را در خود جاي داده است.

وي افزود: بشر همواره بايد در طول عمر خويش درباره مقام و منزلت امام عصر (عج) تفکر کند و بيشتر از هر زمان ديگر نسبت به آن حضرت شناخت و معرفت کسب کند.

حسيني با اشاره به مجاهدت‌ها و مبارزه‌هاي ايثارگران در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: به واسطه شکنجه‌هايي که اين افراد تحمل کردند، ظالمان و ديکتاتورها کشور را ترک و شخصيت‌هايي مانند امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري در اوج طاعت خداوند در مملکت حکومت کردند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ادامه سخنانش گفت: بايد اين آمادگي در جامعه بشريت وجود داشته باشد که شخصيت‌هايي مانند مقام معظم رهبري را همراهي کنند، به‌گونه‌اي که اوضاع براي استقرار حکومت اسلامي و ديني در سراسر جهان فراهم شود.

وي با استناد به روايتي از امام سجاد (ع) عنوان کرد: کساني که در دوران غيبت‌ به سر مي‌برند و به وجود و ظهور امام عصر(عج) قايلند، از مردمان هر زمان فضيلت و برتري دارند. امام سجاد علت اين امر را در قدرت کسب درک شهودي منتظران واقعي و فهم و عقل وافر آن‌ها مي‌دانند.

حسيني با بيان اين‌که انتظار يعني آماده‌باش، اميد، نشاط، انگيزه، قوت‌دل، عدم ياس و نااميدي، اظهار کرد: منتظر واقعي هيچ‌گاه خسته نمي‌شود و به راه خود ادامه مي دهد چرا که فرج حضرت ولي عصر (عج) وعده الهي به شمار مي‌آيد و وعده الهي تخلف‌ناپذير است.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي عنوان کرد: از کشورهاي ديگر حتي برخي کشورهاي اسلامي توقعي براي اين‌که منتظر واقعي باشند وجود ندارد و اغلب ملت‌ها نيز از آمادگي لازم برخوردار نيستند. اما افراد بسياري در ايران در مقابل آموزه‌هاي ديني و اسلامي تکريم مي‌کنند و مي‌توانند زمينه‌ساز ظهور امام عصر (عج) باشند و پرچم اسلام را در سراسر جهان به اهتزاز درآورند.

وي با اشاره به برخي فعاليت‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: اين وزارتخانه سال گذشته موسسه هنرمندان پيشکسوت را راه‌اندازي کرد. اکنون با اعتباري که در نظر گرفته شده قرار است مبلغي به صورت ماهانه به اعضاي واجد شرايط اختصاص يابد.

حسيني در پايان با اشاره موضوع به توجه بيشتر به کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي که همواره مورد تاکيد بوده است گفت: بنده پيگير اين موضوع هستم تا هر چه زودتر به اميد خداوند رشد پرداختي کارکنان را شاهد باشيم.

منصور مير، مسئول دفتر امور ايثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ديگر سخنران اين مراسم بود. وي گفت: اين دفتر تاکنون فعاليت‌هاي بي‌شماري به ثمر رسانده است که از آن ميان مي‌توان به برگزاري نمايشگاه‌هاي کتاب، برپايي مسابقه‌هاي کتابخواني، برگزاري ميزگردهاي تخصصي کتابخواني، شرکت در نمايشگاه بين المللي کتاب، توسعه و ترويج آثار ايثارگران اهل قلم و ايجاد پايگاه اطلاع‌رساني ايثار و تامين محتوا اشاره کرد.

وي عنوان کرد: حمايت از آثار علمي و فرهنگي ايثارگران، اهداي بُن خريد کتاب، ديدار از آثار هنرمندان و ايثارگران و معرفي ايثارگران هنرمند براي دريافت مدارک هنري از ديگر فعاليت‌هاي دفتر امور ايثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به شمار مي‌آيند.

«نيمه شعبان و ولادت حضرت مهدي (عج)»، «تشکيل حکومت پيش از ظهور امام زمان (عج)»، «توطئه‌ها و تهديدهاي فرهنگ مهدويت» و «دعاي حضرت ولي عصر(عج)» از ديگر فصول کتاب «ميراث فاطمي» محسوب مي‌شوند.

چاپ نخست اين کتاب با شمارگان پنج هزار نسخه، در 228 صفحه و به بهاي هشت هزار تومان از سوي انتشارات مسيا منتشر شده است.

 

يكشنبه 9 تير 1392 - 11:21


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری