پنجشنبه 12 تير 1399 - 20:32
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

بابك راكخواه

 

سي و دومين سالگرد مراسم شهداي هفتم تيرماه برگزار شد

 

سي و دومين سالگرد مراسم شهداي هفتم تيرماه شامگاه گذشته، پنجم تيرماه با حضور و المسلمين سيد ابراهيم رئيسي، معاون اول قوه قضائيه، مرتضي بختياري، وزير دادگستري و جمع ديگري از شخصيت‌هاي سياسي و خانواده‌هاي معظم شهدا و جانبازان در محل يادمان شهداي هفتم تيرماه برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم اسدالله بادمچيان، عضو حزب موتلف اسلامي با اشاره به نقش تاثيرگذاري شهيد بهشتي و اقدامات موثر ايشان در كنار شهيد مطهري اظهار كرد: اين شهيد بزرگوار همواره به وظايف خود در خط ولايت، امامت روحانيت و عمل به وظايف شرعي به خوبي عمل كرد.

وي در ادامه سخنان خود افزود: هنگامي كه انقلاب اسلامي پيروز شد وي حزب جمهوري اسلامي را به عنوان حزبي فراگير تاسيس شد تا سلايق مختلف را كه در دروان طاغوت نمي‌توانستند به همفكري برسند را گردهم آورد و مديريت كند و در اين مديريت خود حزبي را تشكيل داد كه براي قدرت نباشد بلكه شيفته خدمت بودند.

اين عضو حزب موتلفه اسلامي با تاكيد بر اينكه نسل جوان بايد با فرهنگ شهيد بهشتي‌ها آشنا شوند، عنوان كرد: بهشتي در تمامي جريانات زندگي خود اخلاق، عدالت و انصاف را از دست نداد.

بادامچيان به ذكر خاطره‌اي از اين شهيد بزرگوار پرداخت و افزود: در مقطع زماني تسخير لانه جاسوسي سفير انگليس طي جلسه‌اي با شهيد بهشتي عنوان كرده بود كه آمريكا چنين شرايطي را تحمل نخواهد كرد و بايد تكليف آن‌ها را هر چه سريعتر مشخص كنيد در غير اين صورت آمريكا به شما حمله خواهد كرد.

وي ادامه داد: شهيد بهشتي در پاسخ به سفير انگليس عنوان كرد ما را از چه مي‌‌ترسانيد، آمريكا كه تابع ما نيست ولي بگويد اگر آمريكا به كشور ما حمله كند جاي هر مهاجم آمريكايي به جز گور نيست، ما عاشق شهادت هستيم، آيا تاكنون ديده‌ايد عاشق را از معشوق بترسانند.

بر اساس اين گزارش، حجت‌الاسلام و المسلمين سيد ابراهيم رئيسي، معاون اول قوه قضائيه نيز در اين مراسم با بيان اينكه جنگ اراده‌ها در قرآن كريم با واژگاني همچون«يُرِيدُ و نُّرِيدُ» ترسيم شده است، عنوان كرد: اين جنگ بين اراده‌ها در طول تاريخ و در داستان‌هاي كه قرآن كريم براي درس زندگي قرار داده به خوبي قابل مشاهده است.

حجت‌الاسلام رئيسي با تاكيد بر اينكه از ديدگاه قرآن كريم ريشه تمامي مفاسد در خودخواهي، خودمحوري و خودبيني تعريف شده است، بيان كرد: دروغ، تهمت، تجاوز به حقوق ديگران، ظلم به خدا و طلم به هستي و طبيعت از جمله مباحثي است كه ريشه در خودخواهي و خودپسندي دارد.

وي با بيان اينكه علت چنين اقداماتي به دليل روحيه‌اي است كه انسان از شر و بلا نفس بر خود مي‌گيرد، اظهار كرد: ولي در مقابل چنين افرادي كساني قرار دارند كه خودستان هستند، افرادي كه خود نفساني خود را زيرپا له كرده و خدا را بر افكار و عمالشان حاكم كرده‌اند.

معاون اول قوه قضائيه با اشاره به اينكه شهادت‌هاي مقطع زماني شهداي 7 تيرماه براي اين بوده كه نظامي به نام دين و مبتني بر ارزش‌هاي ديني پانگيرد، ادامه داد: اما چنين افرادي اراده كردند اين اتفاقات بيفتد ولي اراده خداوند اين بوده كه اين نظام به بركت خون شهدا پاگيرد.

وي با تاكيد بر اينكه دشمن انقلاب در دهه دوم در تلاش بودند تا ناكارآمدي نظام را مطرح كنند، عنوان كرد: پس از گذشت اين مقطع و با ورود به دهه سوم دشمنان در تلاش بودند تا پيام انقلاب به ساير ملل مسلمان كشيده نشود تا آنان هويت خود را بازنشناسند ولي امروز پس از گذشت بيش از سه دهه از پيروزي انقلاب اسلامي پيام اين انقلاب را ملت‌هاي مسلمان را بازيافته‌اند.

 

قرآن خواهي و اسلامي خواهي وجه مشترك بيداري اسلامي كشورهاي مسلمان

حجت‌اسلام رئيسي ضديت با استبداد، استثمار خارجي، قرآن خواهي و اسلامي خواهي را به عنوان وجه مشترك بيداري اسلامي كشورهاي مسلمان برشمرد و افزود: هم اكنون شهيد بهشتي و شهداي هفتم تيرماه تا انقلاب حيات دارد زنده هستند و نظاره‌گر اعمال ما هستند.

براساس اين گزارش، در آستانه فرارسيدن يوم الله هفتم تيرماه و سي و دومين سالگرد شهادت مظلومانه سيد شهيدان انقلاب اسلامي، شهيد سيد محمدحسين بهشتي به همراه هفتاد و دو تن از ياران صديق و وفادار امام راحل(ره) و انقلاب اسلامي؛ ويژه مراسم بزرگداشت شهداي هفتم تير به مدت سه شب از پنجم تيرماه در محل يادمان شهداي هفتم تيرماه برگزار مي‌شود.

در اين سه شب ويژه مراسم بزرگداشت شهداي هفتم تير پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا و بيان خاطراتي از زبان جانبازان و مجروحا زنده فاجعه هفتم تير مداحي توسط ذاكران اهل بيت، مقامات عالي رتبه نظام در خصوص شخصيت بارز شهداي هفتم تير و چگونگي شكل گيري جريان نفاق، راه‌هاي مبارزه با آن، علل و عوامل و زمينه‌هاي بروز فاجعه هفتم تير به سخنراني مي‌پردازند.

اين مراسم بزرگداشت در راستاي تكريم و تجليل از حماسه‌ها و جانفشاني‌هاي شهداي والامقام هفتم تيرماه سال 60، اداي احترام به مقام شامخ و رفيع آن بزرگواران و زنده نگه داشتن نام و ياد و خاطره آنان، تحليل ابعاد مختلف فاجعه و تشريح پيامدها، عبرت‌ها و آسيب‌شناسي موضوعي، درس آموزي از آن واقعه، تبيين شخصيت‌ها و چهره‌هاي شاخص و تعريف جايگاه شهداي هفتم‌ تيرماه در روند تثبيت نظام اسلامي و بارور شدن نهال انقلاب اسلامي برگزار مي‌شود.

 

شنبه 8 تير 1392 - 11:26


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری

 

از اين نويسنده يا گزارشگر