يكشنبه 11 خرداد 1399 - 11:54
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

نظام پيشنهادات

 

سيد داوود تديني
مسئول اطلاع رساني كارگروه نظام پيشنهادها

 

6+1 راه براي ارتقاء سطح بهره وري فعاليتهاي شغلي (بخش پاياني)

 

«لحظه­اي بينديشيد و تأمل فرماييد: تأکيد زياد روي بودجه، اين ابزار مديريت را به يک مانع و سد مديريتي تبديل مي­کند.»

بخش پاياني

 

4- از قضا مرغ خود شما غاز است نه مرغ همسايه!

بيشتر غيرحرفه­اي­ها فکر مي­کنند محيط­هاي کاري ديگر بهتر است. بنابراين هميشه يک غيرحرفه­اي باقي خواهند ماند. حساب شده و با تجربه عمل کنيد. شما مي­دانيد مرغ خودتان پروار و عالي است و مجبور نيستيد براي بهتر از آن در خانه همسايه جست و جو کنيد. وقتي تمام فرصت­هايي را که نياز داريد در سازمان خودتان هست، پس براي پيدا کردن آن خلاق باشيد و نگاه توأم با مسرت به محيط­هاي ديگر را متوقف کنيد.

 

5- بازخوردها را به طور مستمر جست و جو کنيد.

آيا شما چنين عبارتي را به کار برده­ايد: مدير من هيچ بازخوردي به من نشان نمي­دهد، بنابراين من هرگز نمي­دانم چگونه کار کنم. شما واقعاً نمي­دانيد چطور کار مي­کنيد؟ اگر نظر خود شما درباره عملکردتان منفي است، درباره بهبود آن فکر کنيد و يک تلاش صادقانه انجام دهيد. سپس از مدير براي بازخوردش بپرسيد. به او بگوييد شما واقعاً دوست داريد ارزيابي وي را درباره نحوه انجام کار بدانيد. با مراجعه کنندگان هم صحبت کنيد. اگر کاري را که براي آنها انجام مي­دهيد، خوب باشد، بازخورد آنها اين مسئله را تأييد مي­کند. شما مسئول توسعه خودتان هستيد.

 

6- از منفي بافي دوري کنيد.

انتخاب شادي در کار به اين معناست که از گفت و گوهاي زياد، شايعات و افراد منفي و کنجکاو تا حد ممکن دوري کنيد. اينگونه افراد تأثير عميقي روي روانتان دارند. اجازه ندهيد اين و آن شما را از پا درآورند.   

 

7- خلاقيت، کليد کار است.

در ايده­هايتان خلاق باشيد. به زودي خواهيد ديد راه­هاي زيادي وجود دارد که مي­توانيد شيوه کار روزمره را براساس آن تغيير دهيد. از خودتان بپرسيد من چه کار ديگري مي­توانم انجام دهم که هيچ کس به آن فکر نکرده است. يا چه کنم تا 8 ساعت فعال­تر داشته باشم. در اين حالت نه تنها فراخوانده مي­شويد تا کار بيشتري به عهده بگيريد، بلکه توجه مديريت به روش­هاي ابداعي شما گريزناپذير است.

 

«و من الله التوفيق و عليه التکلان»

 

چهارشنبه 29 خرداد 1392 - 12:32


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری