جمعه 16 خرداد 1399 - 19:36
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

نظام پيشنهادات

 

غلامعلي نقوي

 

6+1 راه براي ارتقاء سطح بهره‌وري فعاليتهاي شغلي (بخش اول)

 

«هر ظرفي هرچه در آن نهند تنگ‌تر گردد، جز ظرف دانش که وسعت يابد.»

«مولاي متقيان حضرت علي عليه السلام»


 «بخش اول»

همکار گرامي و مدير محترم؛ با سلام و احترام

آيا زماني که صبح‌ها از خواب بيدار مي‌شويد و سرکار مي‌رويد مسئوليتي که روي دوشتان است سنگيني مي‌کند؟ آيا شما با شغل خود شاد نيستيد؟ پس تلاش فرماييد اين راه‌هاي ساده اما مؤثر را امتحان کنيد تا ببينيد چگونه مي‌توانيد از کارتان راضي‌تر باشيد و استيصال و غمگيني را از خود دور کنيد چون اگر با کار شاد نباشيد، اين مسأله روي تمام جنبه‌هاي زندگيتان اثر خواهد گذاشت.

 

1- بخواهيد که در کارتان شاد باشيد.

شادي در حد زيادي يک انتخاب است. داشتن بهترين مدير آرزوي همه است ولي بپذيريد که شايد اينطور نباشد. بنابراين درباره کارتان بصورت مثبت فکر کنيد. هر برداشتي نسبت به شغل محصول افکار است و از آنجايي که شما در کنترل کامل افکارتان هستيد در واقع در کنترل برداشت‌تان هستيد. روي جنبه‌هايي از کارتان که به آن علاقه داريد، انگشت بگذاريد.

 

2- براي حرفه‌اي شدن تلاش کنيد.

شما حتماً‌ برنامه‌اي براي پيشرفت شغلي خود داريد. حالا اين راه‌ها را هم امتحان کنيد:

- کارهايي را که انجام مي‌دهيد با يادداشت برداري بررسي کنيد و آن را (حتي اگر شده براي يک ساعت در روز) تمرين کنيد. با علاقمندي به کارتان و دانسته‌هايي که به دست آورده‌ايد که تمايل طبيعي براي پرشور بودن خواهد داشت.

- فکر نکنيد به يک تعداد کار مشخص، محدود هستيد. نبايد خودتان را محصور کرده و کارآيي کمتر از قابليت‌تان داشته باشيد. توانايي‌هايتان را به کار بگيريد و آن را توسعه دهيد.

- ايده‌هايي را که در طول سالها ياد گرفته‌ايد، بنويسيد. تغييرات در جريان کاري را دنبال کنيد و هميشه در مورد آخرين رويه‌ها و تغييرات حوزه کاري روزآمد باشيد. اگر ايده‌هايتان مي‌تواند به سازمان کمک مي‌کند، پس آنها را تا حد ممکن به کار گيريد.

 

3- خودتان و کارتان را قبول داشته باشيد.

مهم نيست که شما يک کارمند ساده هستيد يا رئيس يک واحدي از سازمان. قبول داشتن کاري که انجام مي‌دهيد و احساس رضايت از آن، نخستين قدم رضايت شغلي است. وظايفتان را به بهترين نحو انجام دهيد و هميشه به دنبال کيفيت باشيد. در پايان روز تصور اينکه بهترين کار را ارائه داده‌ايد به شما حس غرور و رضايت مي‌دهد.

ادامه دارد ...

 

يكشنبه 19 خرداد 1392 - 10:18


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری