سه‌شنبه 24 تير 1399 - 10:52
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

زينب احمدي

 

شماره سي‌ام ماهنامه «انشا و نويسندگي» به طنز اختصاص يافت

 

شماره سي‌ام ماهنامه «انشا و نويسندگي» به بررسي طنز در عرصه‌هاي مختلف از جمله نظم، نثر، داستان، مطبوعات و راديو و تلويزيون اختصاص يافت.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي و به نقل از فارس، در سي امين شماره از ماهنامه «انشا و نويسندگي» مطالبي چون به احترام احترامي، طنز اينترنتي رقيبي قدرتمند براي طنز در رسانه هاي رسمي، گونه شناسي شعر طنز راديويي، خيلي جدي درباره سريال‌هاي کمدي تلويزيوني، هيچ بازار نديده است چنين کالايي آمده است.

همچنين در بخشي از اين ماهنامه آموزشي، پژوهشي، خبري، تحليلي و اطلاع رساني به بررسي نقش طنز در آموزش و آموزش در طنز پرداخته شده است.

در بخش طنز منظوم اين نشريه با ابوالفضل زرويي نصرآباد، در بخش داستان طنز با محمد علي علومي، در بخش نثر طنز با اسماعيل اميني، در بخش طنز مطبوعاتي با گيتي صفرزاده، در بخش طنز اينترنتي و وبلاگي با رويا صدر، در بخش طنز کودک و نوجوان با فرهاد حسن زاده، در بخش انيميشن با مهدي خرميان و در بخش طنز راديويي با صادق عبداللهي گفت و گو شده است.

معرفي تاثيرگذارترين طنزنويسان عرصه طنز منظوم، طنز منثور، داستان طنز و طنز مطبوعاتي از مشروطه تا امروز از ديگر بخش‌هاي خواندني ويژه نامه طنز انشا و نويسندگي است.

سرمقاله اين شماره ماهنامه به قلم سيد حسين محمدي حسيني نژاد مدير مسئول ماهنامه و عضو شوراي علمي گروه آموزش زبان و ادبيات فرهنگستان زبان و ادب فارسي نوشته شده و نسيم عرب اميري شاعر و طنز پرداز مسئوليت دبيري اين ويژه نامه طنز را بر عهده داشته است.

 

شنبه 18 خرداد 1392 - 11:23


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری