چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 10:56
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

نيما نوربخش

 

فراخوان انيماتورها براي توليد انيميشن ديني

 

گزارشي از اختتاميه هشتمين جشنواره بين‌المللي پويانمايي

 

مديرعامل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خطاب به دستگاه‌ها و نهادهاي مسوول گفت: «اگر به کمک انيميشن بياييد آن را جذاب‌تر از سينمايي که الان در کشور جريان دارد، خواهيم داشت.»

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، آئين اختتاميه هشتمين جشنواره بين‌المللي پويانمايي تهران شامگاه پنجشنبه 17 اسفند ماه در مرکز کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان برگزار شد.

در اين مراسم سيد صادق رضايي مديرعامل کانون در سخناني گفت: «زماني که سخنراني کردن و حرف‌زدن جواب نمي‌دهد ما در کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان سراغ چيزهاي ديگري مي‌رويم که يکي از آنها انيميشن است‌. آنچه ما در کانون از انيميشن انتظار داريم محتواي آن است که حدود هزار مرکز فرهنگي هنري در کشور داريم و مخاطبانمان کودکان و نوجواناني هستند که به اين فرم و قالب هنري گرايش دارند.»

وي با تاکيد بر اينکه اين جشنواره فقط متعلق به کانون نيست،‌ اضافه کرد: «انيميشن کانون همه انيميشن ايران نيست و اين جشنواره بين‌المللي است به همين دليل آن بخش‌هايي که مي‌توانند اقتصاد انيميشن ايران را در دست بگيرند بايد وظايف خود را انجام بدهند.»

وي تصريح کرد: «گمان من اين است که ما حق و کار خود را انجام داده‌ايم اما آيا کمکي شده است تا اين آثاري که فيلمنامه‌هاي خوبي دارند به شبکه‌هاي خارجي راه پيدا کنند. آيا دو ماه به صورت ويژه براي گيشه اين فيلم‌ها در نظر گرفته‌ شده است؟»

رضايي خاطر نشان کرد: «اگر به کمک انيميشن بياييد جذاب‌تر از اين سينمايي خواهد بود که اکنون در کشور جريان دارد.»

مديرعامل کانون فکري پرورش کودکان و نوجوانان همچنين در بخش ديگري از سخنان خود خطاب به مسئولان جشنواره اظهار کرد: «در پوستر جشنواره نهم اشاره کنيد که تمام انيماتورها چه داخلي و خارجي مي‌توانند انيميشن ديني بسازند و حتي چند کليد واژه هم مي‌توان براي آن تعريف کرد تا‌ آثاري که در حوزه ديني و نزديک به گفتمان انقلاب اسلامي هستند‌، بتوانند حضور داشته باشند.»

او با اشاره به اينکه بچه‌ها علاقه‌مند به خلقت هستند و جايشان هم در اينجا خالي است‌، گفت: «بهتر است در جشنواره نهم بخشي را براي اعضاي کانون پرورش اختصاص دهيم.»

رضايي همچنين با اشاره به بازار جشنواره که امسال سومين دوره خود را تجربه مي‌کرد‌، گفت: «اين بازار فيلم که تشکيل شده هنوز به آن اهدافي که مي‌خواستيم نرسيده است بايد قوانين آن را تصويب کنيم تا به اهداف مورد نظر دست يابد. با اين حال افتخار مي‌کنيم که در اين مدت اين بازار تاسيس شده است و شايد تا دو سه سال ديگر شرايطي داشته باشد.»

او با اشاره به اينکه امسال سال مالي خوبي براي دولتي‌ها نبود ولي از همان ابتداي سال اعتبارات جشنواره کنار گذاشته شد تاکيد کرد که همين امشب و پس از پايان مراسم اختتاميه کار جشنواره نهم آغاز خواهد شد.

به گزارش ايسنا،‌ در اين مراسم مدير مرکز ملي فضاي مجازي و دبير شوراي عالي فضاي مجازي که با در نظر گرفتن جوايز غيرنقدي از حاميان اين جشنواره محسوب مي‌شد سخناني را ارائه کرد.

مهدي اخوان با تاکيد بر اينکه اميدوارم در حوزه محتوايي هر روز شاهد پيشرفت‌هاي قابل توجه باشيم درباره‌ مرکز و شوراي فضاي مجازي اظهار کرد: «شوراي عالي فضاي مجازي سال گذشته در چنين روزهايي با حکم مقام معظم رهبري تشکيل شد از آنجا که اين شورا تا پيش از اين در دو سطح شوراي امنيت ملي و شوراي عالي انقلاب فرهنگي که مستقيما زير نظر رهبري هستند،‌ مشابه داشت تشکيل آن نشان از اهميت موضوع فضاي مجازي دارد.»

او يادآور شد: «مصوبات اين شورا در حکم قانون است و عملکرد اين حوزه بيشتر به کارهاي زيرساختي مربوط مي‌شود و در راستاي سياست‌گذاري و تقسيم کار گام برمي‌دارد.»

اخوان گفت: «در اين مرکز سه محور کاري را دنبال مي‌کنيم که مهمترين آن بحث محتوا است. البته فضاي مجازي فقط به اينترنت اختصاص ندارد و موضوعاتي مثل انيميشن در اين حوزه هستند که بايد به طور جدي مورد توجه قرار گيرند.»

او خاطر نشان کرد: «مرکز ملي فضاي مجازي از اين پس جشنواره پويانمايي را به عنوان جشنواره محوري کشور در حوزه انيميشن مي‌شناسد و براي برگزاري آن جوايزي هم از طرف شوراي عالي فضاي مجازي اختصاص خواهد داد. ما قصد برگزاري جشنواره جديدي را به صورت موازي نداريم و مي‌خواهيم اين جشنواره ارتقا يابد.»

اخوان در بخش ديگري از سخنان خود بيان کرد: «يکي از نکاتي که در حوزه انيميشن وجود دارد بحث ورود دستگاه‌هاي ديگر به اين حوزه است. تاکنون روش اينگونه بود که بودجه‌اي تزريق مي‌شد ‌، سفارش کار صورت مي‌گرفت و محصولي خريداري مي‌شد.

هرچند ما مخالف اين روش نيستيم ولي شايد صحيح‌تر اين باشد که به جاي سفارش توليد محتواي خاص زيرساخت‌ها را توسعه دهيم و بخش خصوصي از اين طريق کار را گسترش دهد.»

به گزارش ايسنا،‌ پس از سخنان مهدي اخوان کليپي از استاد وجيه‌الله فردمقدم که در هفتمين جشنواره‌ پويانمايي تهران جزو هيات‌داوران بخش بين‌الملل بود، پخش و اعلام شد که وي در بستر بيماري است.

بعد از آن هم در بخش اهداي جوايز جايزه ويژه دبير جشنواره به فردمقدم اختصاص يافت که به جاي او پسرش جايزه را دريافت کرد.

محمدرضاکريمي‌صارمي دبير جشنواره جايزه ويژه خود را شامل تنديس طلايي و مبلغ 35 ميليون ريال ‌ به پاس نيم قرن تلاش صادقانه و ماندگار در عرصه‌ پويانمايي به وجيه‌الله فردمقدم که پسرش جايزه را گرفت تقديم کرد.

همچنين در بخش اهداي جوايز زماني که تهيه کننده انيميشن «تهران 1500» براي دريافت جايزه خود روي سن رفت خطاب به مسئولين و مدير مرکز ملي فضاي مجازي گفت: «مشکل انيميشن ما بازار است الان همه براي مرکز صبا کار مي‌کنند و هر تغييري که در اين مرکز به وجود آيد مسائل ديگري را هم در پي خواهد داشت به همين دليل بايد بازار جديد و خارجي به جز تلويزيون براي اين آثار پيدا کنيم، شما اين آثار را حمايت کنيد تا پا را از مرزها بيرون بگذارند.»

به گزارش ايسنا‌، در اين مراسم بهرام عظيمي و فاطمه معتمدآريا حضور داشتند.

هيأت داوران مسابقه بين‌الملل اين جشنواره متشکل از ايزابل هرگوئرا (isabel herguera)، پريت پارن (priit pärn)، دراگان ميلينکوويچ فيمون (dragan milinković fimon ) خوان پابلو زاراملا (juan pablo zaramella) و اميرمحمد دهستاني، تنديس طلايي (جايزه ويژه) خود را به کارگردان فيلم «جايي که سگ‌ها مي‌ميرند» (where dogs die) سوتلانا فيليپوا (svetlana filippova) از کشور فرانسه تقديم کرد.

در عين حال، تنديس طلايي بهترين اثر بلند به ماکوتو شينکاي (makoto shinkai) از کشور ژاپن کارگردان فيلم «بچه‌هايي که صداهاي گمشده را تعقيب مي‌کنند» (children who chase lost voices) اختصاص يافت.

بر همين اساس، تنديس طلايي بهترين اثر تبليغي را کارگردان فيلم «گوگل کروم/ نقاشي‌هاي تنجوره» ( google chrome -anjore painting) سورش اريات (suresh eriyat) از کشور هند دريافت کرد.

همچنين تنديس طلايي بهترين اثر تلويزيوني به «بريک وبراک خوش آمديد» (welcome to bric and brac) آماندينه گالراند(amandine gallerand) و متيو شواليه (matthieu chevallier) از کشور فرانسه تعلق گرفت.

هيأت داوران تنديس طلايي بهترين اثر دانشجويي را به هاجر مهراني کارگردان فيلم «نمکي» از ايران اختصاص داد.

بر اساس اين گزارش، تنديس طلايي بهترين فيلم با موضوع کودک و نوجوان به ماريا هرواث (mária horváth) کارگردان فيلم «در جنگل گرد چهار گوش/ گل بچه گربه زيبا» از کشور مجارستان اهدا شد.

در همين حال، تنديس طلايي فيلم اول به جين-من کيم (kim jin-man) کارگردان فيلم «رشته ماهي» (noodle fish) از کشور جمهوري کره اهدا شد.

تنديس نقره‌اي فيلم دوم را شيوا صادق‌اسدي کارگردان فيلم «بچه گربه» از کشور ايران به دست آورد.

تنديس برنزي فيلم سوم به «آسياب پرنده» (fly mill) به کار گرداني آنو-لارا توتلبرگ (tuttelberg anu-laura) از کشور استوني تقديم شد.

همچنين 3 ديپلم افتخار ‌اين جشنواره به ترتيب به ساندرا دسمازيرس (sandra desmazières) کارگردان فيلم «بائو» (bao) از کشور فرانسه، دنيل سوسا (daniel sousa) کارگردان فيلم «وحشي» (feral) از کشور ايالات متحده آمريکا و جوليا گرامسکايا (gromskaya julia) کارگردان فيلم «سيلاب» (flood) از کشور ايتاليا اهدا شد.

گفتني است جايزه ويژه دبير جشنواره شامل تنديس طلايي به فيلم «بيرون از بازي» (out of play) به کارگرداني ايوان ماکسيموف (ivan maximov) از کشور روسيه تعلق گرفت.

هيأت داوران اين بخش در بيانيه خود حضور در هشتمين جشنواره بين‌المللي پويانمايي تهران را افتخاري براي خود دانسته و اظهار اميدواري کرده‌اند که همکاري‌شان موجب خدمت به هنر انيميشن و گسترش آن ‌و همچنين موجب افزايش انگيزه در ميان استعدادهاي جوان در ايران و جهان شود، ‌تا بيش از پيش از اين هنر در جهت تداوم روايت قصه‌هايي با هدف بدل شدن به انسان‌هايي بهتر بهره گيرند.

داوران همچنين در بخش ديگري از بيانيه خود يادآور شدند ما از تماشاي اين همه فيلم‌هاي خوب و با کيفيت لذت برديم و به واقع انتخاب تعدادي معدود از ميان آنان کاري بس دشوار بود.

گاهي داور بودن آسان نيست. بودن در اين هيات و تصميم‌هاي ما هر چند دوستاني جديد براي‌مان به وجود خواهد آورد،‌ ولي احتمالاً ‌دشمناني بيشتر براي‌مان خواهد ساخت! ... و شايد از دست دادن برخي دوستان را به همراه داشته باشد...

برگزيدگان بخش‌هاي مختلف مسابقه ايران هشتمين جشنواره بين‌المللي پويانمايي تهران:

جوايز بخش مسابقه ايران

بر همين اساس هيات داوران بخش مسابقه ايران هشتمين جشنواره بين‌المللي پويانمايي تهران متشکل ازفطيما يثربي، افسانه شعبان‌نژاد، محمدرضا عابدي، کيارش زندي و عليرضا کاويان‌راد، تنديس طلايي و جايزه نقدي 35 ميليون ريالي خود را به شيوا صادق اسدي کارگردان فيلم «بچه گربه» اهدا کرد، اين فيلم تهيه شده توسط کانون يک جايزه ديگر از بخش بين‌الملل به دست آورد.

هيأت داوران همچنين تنديس طلايي و جايزه نقدي 35 ميليون ريالي خود را براي بهترين فيلم با موضوع حمايت از کار و سرمايه ايراني به محمود سلطان‌پور براي فيلم «روياي من» تقديم کرد.

همچنين تنديس طلايي به همراه 35 ميليون ريال جايزه ‌نقدي براي بهترين فيلم با موضوع توليد ملي به سعادت رحيم‌زاده براي فيلم «کودکان دشت» اهدا شد.

در بخش بهترين اثر بلند، هيأت داوران ضمن تقدير از کارگردانان فيلم «آقاي مهربان» و «زکرياي رازي» «علي‌رضا گلپايگاني و بهنام دلداده» و «فرشاد شفيعي»، تنديس طلايي و جايزه نقدي 35 ميليون ريالي جشنواره را به محمد ابوالحسني و عبدالحسين ابوالحسني براي تهيه کنندگي فيلم بلند «تهران 1500» تقديم کرد.

تنديس طلايي به همراه 25 ميليون ريال‌ جايزه نقدي براي بهترين صداگذاري نيز به چنگيز صياد براي فيلم «بچه گربه» توليد کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان اهدا شد.

تنديس طلايي براي بهترين موسيقي نيز به همراه جايزه نقدي 25 ميليون ريالي به پژمان خليلي براي فيلم‌هاي «بچه گربه» و «زني زير يخ ها آواز مي خواند» تقديم شد.

در بخش بهترين فضاسازي، هيأت داوران ضمن تقدير از کارگردانان فيلم «ديو ديگ به سر» اصغر صفار و بابک ‌سبحاني،‌ تنديس طلايي و جايزه نقدي 25 ميليون ريالي‌ را به معين صمدي براي فيلم «آواز شب» و «راز آن درخت» هر دو از توليدات کانون اهدا کرد.

تنديس طلايي به همراه جايزه نقدي 30 ميليون ريالي بهترين پويانما (انيماتور) به حامد اکرمي براي فيلم «کرماندو» تعلق گرفت.

همچنين تنديس طلايي به همراه 25 ميليون ريال وجه نقد براي بهترين فيلم‌نامه به مونا عبداله شاهي براي فيلم «خط قرمز» تقديم شد.

هيأت داوران تنديس نقره‌اي بهترين فيلم تجربي به همراه 25 ميليون ريال وجه نقد را به مهدي آقاجاني براي فيلم «اينسان» اهدا کرد.

در همين حال تنديس طلايي بهترين اثر تبليغي همراه جايزه‌اي 20 ميليون ريالي ‌به طور مشترک به بابک و بهنود نکويي براي فيلم «تيزر تبليغاتي‌ پاکت ‌پلاستيکي پيلگون» تعلق گرفت.

در بخش بهترين اثر تلويزيوني هيأت داوران ضمن تقدير از فيلم «ماجراهاي ميرزا بلد»،‌ تنديس طلايي همراه با 30 ميليون ريال ‌وجه نقد را به خاطر نورپردازي لطيف و شاعرانه و نگاه تصويرگرانه به ادبيات کودک و تلفيق ظريف مهارت دو بعدي و سه بعدي به صورت مشترک به علي حسينخان و مرتضي احمدوند براي فيلم «اين هم پول ماهي» تقديم کرد.

تنديس طلايي بهترين فيلم با موضوع کودک و نوجوان به همراه 35 ميليون ريال وجه نقد ‌به دليل استفاده از تکنيک کلاسيک پويانمايي در خدمت ادبيات عاميانه نيز به صادق جوادي براي فيلم «کچل کفتر باز» از توليدات کانون اهدا شد.

در همين حال تنديس طلايي فيلم اول نيز به همراه 35 ميليون ريال وجه نقد به عليرضا هاشم‌پور براي فيلم «آلزايمر» تعلق گرفت و تنديس نقره‌اي اين بخش را سارا طبيب‌زاده کارگردان فيلم «خانم گل ميخکي» به همراه 25 ميليون ريال از آن خود کرد.

هيأت داوران همچنين تنديس برنزي و 20 ميليون ريال‌ وجه نقد را براي فيلم «بخش زايمان» به بهنام دلداده تقديم کرد.

اولين تا سومين ديپلم افتخار جشنواره توسط هيأت داوران، به همراه 10 ميليون ريال وجه نقد به بهروز شهامت براي صداگذاري فيلم‌هاي «اينسان»، «توکا در قفس» و «ماسوله»، مهناز يزداني براي فيلم‌نامه «مرد، بت،‌ گربه» ومهدي علي‌بيگي به خاطر انيميت شايسته و پرتحرک فيلم «لينا لوک» اهدا شد.

همچنين ديپلم افتخار بخش کودک و نوجوان و 10 ميليون ريال وجه نقد به فاطمه جعفري براي فيلم «حکايت کلاه غيبي» به خاطر نگاهي نو به شيوه سنتي پويانمايي عروسکي و آخرين ديپلم افتخار هيأت داوران به همراه 10 ميليون ريال به طور مشترک به فاطمه خادمي و حميد حسني براي طراحي شخصيت زاغي،‌ در فيلم «زاغي» تعلق گرفت.

افسانه شعبان‌نژاد که بيانيه‌ي گروه داوري را قرائت مي‌کرد در بخشي از اين بيانيه به هجوم تکنيک در مقابل فراموشي انيميشن سنتي اشاره کرد و در عين حال گفت که متاسفانه مراکز متولي توليدات انيميشن، به جاي توجه به کيفيت توجه اصلي خود را معطوف به کميت کرده‌اند به نحوي که تعداد آثار ارزنده و قابل توجه به لحاظ کيفي در حدي نبود که هيأت داوران را براي انتخاب اثر برتر به چالش بکشاند.

در بخش ديگري از اين بيانيه نيز آمده است: درهشتمين جشنواره پويانمايي تهران، با توجه به اهميت طراحي شخصيت در يک اثر،‌ براي اولين بار هيأت داوران اين دوره جايزه‌اي به اين بخش نيز اختصاص داده و بهترين طراحان شخصيت‌هاي پويانمايي را معرفي کرده‌اند.

دو فيلم، برگزيده بخش ديني و آثار ارزشمند انقلاب اسلامي

داوري دو بخش «ديني» و «آثار ارزشمند انقلاب اسلامي» (معناگرا) را حميدرضا کفاش، محمدحسين نيرومند و عرفان نظرآهاري بر عهده داشتند.

اين گروه تنديس طلايي جشنواره را به همراه جايزه نقدي 35 ميليون ريالي در بخش ديني به سيدعلي‌رضا گلپايگاني و بهنام دلداده براي فيلم بلند «آقاي مهربان» اختصاص داد و ديپلم افتخار و جايزه نقدي به مبلغ 15 ميليون ريال را به فيلم «آنها زنده‌اند» به کارگرداني محمد لطفعلي در بخش انقلاب اسلامي اهدا کرد.

بر اساس اين گزارش عرفان نظر آهاري قرائت بيانيه هر دو بخش را بر عهده داشت.

در قسمتي از بيانيه‌ي بخش ديني آمده است:« اي کاش هنرمندان فيلم هاي ديني باور کنند همان قدر که تکنيک و فن و عناصر صوتي و بصري در ارايه يک اثر ديني اهميت دارد،‌ فيلم‌نامه و قصه و روايت و کلمه و محتوا نيز مهم است. غفلت از اين موضوع و عدم مشاوره و همکاري با نويسندگان متبحر،‌ خللي بود که در بسياري از آثار مشاهده مي‌شد.»

اين داوران همچنين اضافه کرده‌اند که «اي کاش هنرمندان قلمرو دين تلاش کنند بيش از نمايش خشنوت و تندي از دين، لطافت،‌ مهرباني و رقت در دين را به تصوير بکشند و جنبه‌هاي لطيف و زيبايي از زندگي ايماني را نشان بدهند ... هرچند که مومن تجربه بيم و اميد هر دو را، در سنت الهي درک مي‌کند؛ اما کاش هنرمند ديني امروز آيينه‌دار اميد باشد تا پرچم دار بيم.

بر همين اساس در بيانيه‌ي بخش فيلم‌هاي ارزشمند انقلاب اسلامي،‌به تمام کساني که با التزام به انقلاب اسلامي سعي در پر فروغ‌تر کردن هنر انقلابي دارند،‌ اداي احترام و از پاي ورزي و اهتمامشان سپاس‌گذاري شده است.

داوران همچنين هنرمندان پويانما را به تازگي در انديشه و محتوا، ‌رعايت اصول قصه‌پردازي و روايت،‌ پردازش تکنيکي و هنرمندانه‌تر و نوآوري در شيوه‌هاي بيان توجه داده‌اند.»

هيأت داوران بخش دانشجويي متشکل از علي‌اکبر صادقي، ابوالفضل رازاني و سعيد توکليان، 3 تنديس طلايي به همراه جايزه نقدي 25 ميليون ريالي را به ترتيب به حميدرضا بيات کارگردان «فيلم ببين من چه خوب ميگم» براي بهترين کارگرداني، هاجر مهراني براي فيلم‌نامه فيلم «نمکي» و الهه بهين کارگردان «داستان يک سنگ» براي بهترين انيماتور اهدا کرد.

بيانيه‌ داوران اين بخش را سعيد توکليان قرائت کرد و در ابتداي سخنان خود با اشاره به شعرخواني دو نماينده‌ي گروه‌هاي داوري قبلي (افسانه شعبان نژاد و عرفان نظرآهاري) به شوخي گفت که من با خود شعري نياورده‌ام.

در اين بيانيه با بيان ‌اين‌که به يقين ايده‌هاي نو و متفاوت و اجراي شيوه‌هاي جديد دانشجويان راه را بر جامعه انيميشن حرفه‌اي ايران روشن‌تر مي‌کند و منظري نو را به نمايش مي‌گذارد، به ضعف‌هاي اين آثار مانند کم‌رنگ شدن انيمه، دور شدن ازتکنيک‌هاي سنتي و توجه به همه اجزاي سازنده يک فيلم در کنار هم تاکيد شده است.

سازمان بين‌المللي فيلم براي کودک و نوجوان سيفژ ايران و انجمن سينمايي فيلم‌سازان انيميشن ايران(آسيفا) به صورت جداگانه برگزيدگان خود را در هشتمين جشنواره بين‌المللي پويانمايي تهران معرفي کردند.

هيات داوران سيفژ متشکل از ابراهيم فروزش، کارگردان و مستندساز باسابقه ايران، دکتردراگان ميلينکويچ فيمون استاد صربستاني و ايزابل هرگورا رييس سابق جشنواره انيمک کاتالان از اسپانيا جايزه خود را به فيلم «پدر»(father) به کارگرداني «ايوان بوگدانف» (ivan bogdanov) محصول مشترک کشورهاي بلژيک، کرواسي و آلمان اهدا کردند.

براي اهداي اين جايزه محسن چيني‌فروشان دبيرکل سازمان بين‌المللي سيفژ - که دبيرخانه‌ي آن در تهران مستقر است - حضور داشت.

در همين حال داوران آسيفاي ايران شامل نورالدين زرين‌کلک، احمد عرباني، سعيد توکليان، اسماعيل شرعي و روانبخش صادقي سه جايزه خود را به دکتر اکبر سلطاني به نمايندگي از دانشجويان انيميشن دانشگاه سينما تئاتر گروه انيميشن، دکتر صفورا به نمايندگي از

گروه انيميشن دانشگاه تربيت مدرس و دکتر ناصر گل محمدي نيز به نمايندگي از گروه انيميشن و هنرهاي ديجيتال دانشگاه صدا اهدا کردند.

اين گروه در بيانيه‌ي خود از کاهش حمايت‌هاي اقتصادي نهادهاي دولتي از انيميشن ايران اظهار نگراني کرده‌اند ويادآور شده‌اند که اين روند ممکن است باعث وارد شدن لطمات جبران ناپذير بر بدنه‌ي نحيف انيميشن شود.

آنان در ادامه آورده‌اند که آسيفا بر اساس مسووليت و وظيفه‌ي خود با رصد هميشگي جريان‌ها و حرکت‌هاي پيش برنده انيميشن و نيز حمايت از نگاه هنرمندانه و فرهنگي در اين زمينه، اعلام مي‌دارد در بخش‌هاي مختلف توليدات انيميشن حتي در ميان سازندگان حرفه‌اي و به‌نام پيشين - بنا به دلايل گوناگون با ساده انگاري و تنزل کيفي توليدات - مواجه هستيم که نشانه‌هاي خوبي براي انيميشن ايران نيست.

داوران اين بخش در عين حال گفته‌اند که علي‌رغم کمبودهاي موجود در امر آموزش و پژوهش در محيط‌هاي دانشگاهي، فعاليت و تلاش دانشجويان در ساخت و ارايه‌ي آثار برتر و هنرمندانه بدون دغدغه‌هاي کاسب مدارانه را مستحق سپاس و تقدير دانسته و به اين تشخيص رسيده‌اند که لوح‌هاي تقدير خود را به دانشجويان گروه‌هاي انيميشن سه مرکز دانشگاهي تقديم کنند.

 

سه‌شنبه 22 اسفند 1391 - 11:32


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری