چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 17:48
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

زينب احمدي

 

سيري در مسائل خانواده

 

سيري در مسائل خانواده

تأليف: حبيب الله طاهري

شمارگان: 3000 نسخه

قيمت: 22000 ريال

انتشارات: چاپ و نشر بين الملل

اين نوشتار تلاشي در پيرامون مسائل خانواده در اسلام است و کوشش شده است تا مطالبي ارزنده و مفيد و براساس دستورات اسلام آورده شود و نظرات اسلام در رابطه با تشکيل خانواده و حقوق مترتبه آن و وظيفه تربيت کودکان در خانه و وظايف فرزندان در برابر پدر و مادر و . . . بررسي و بيان شود.

در بخشي از اين کتاب آمده است:

«امام و حاکم مسلمين پشتوانه زن است که در صورت تضييع حق او بايد از حقش دفاع کند و در صورتي که امکان زندگي شرافتمندانه براي اين زن با اين مرد نباشد او را بوسيله طلاق رها کند تا از زندگي رنج و ملال آور نجات يابد ... زندگي خانوادگي يک زندگي صد در صد طبيعي است قهراً حقوق مترتبه بر آن هم يک حقوق طبيعي و فطري خواهد بود زيرا حقوق طبيعي و فطري از آنجا پيدا شده است که دستگاه خلقت با روشن بيني خاص و توجه به هدف حيات موجودات را به سوي تمايلات مطلوبشان سوق دهد، چرا که هر استعداد طبيعي مبناي يک حق طبيعي است و يک سند طبيعي براي آن به شمار مي­آيد مثلاً فرزند انسان حق درس خواندن و مدرسه رفتن را دارد اما بچه گوسفند چنين حقي را ندارد براي اينکه استعداد درس خواندن و دانا شدن در فرزند انسان وجود دارد حال آن که در گوسفند وجود ندارد.»

اين کتاب از بيست و دو فصل به ترتيب با عناوين تعريف خانواده، قرآن و دستور تشکيل خانواده، روايات و دستور تشکيل خانواده، قرآن و دستور تشکيل خانواده، اهميت اجتماعي و اخلاقي خانواده، خانواده در نظام جمهوري اسلامي، مقام زن در جهان بيني اسلامي، حقوق زن در اروپا، نقش استعمار در انحلال خانواده، اهداف ازدواج، معيارهاي انتخاب همسر، حقوق زوجين، فرزند يا وسيله آزمايش پدر و مادر، حقوق فرزندان بر والدين، حقوق والدين، علل و عوامل امنيت و ثبات خانواده، علل و عوامل تزلزل خانواده، نشوز و شقاق، طلاق و آثار آن، وصيت براي خانواده، خانواده در قيامت، تعدد زوجات و ازدواج موقت.

 گفتني است، کتاب سيري در مسائل خانواده مؤلف حبيب الله طاهري با شمارگان سه هزار نسخه و قيمت 22000 ريال از سوي انتشارات چاپ و نشر بين الملل وابسته به سازمان تبيلغات اسلامي منتشر و راهي بازار نشر کتاب شده است.

 

 

دوشنبه 16 بهمن 1391 - 14:7


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری