چهارشنبه 8 بهمن 1399 - 14:9
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

يادداشت

 

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان

 

ديو چو بيرون رود فرشته در آيد

 

 

   از هنگامي که خورشيد انقلاب اسلامي در آسمان اين سرزمين به رهبري حضرت امام خميني (ره) طلوع کرد ، بعد از چند سال شعاع انديشه هاي ناب و نوراني اين شمس پر فروغ تا قلب زمين و زمان پيش رفت به گونه اي که هيچ نقطه اي از اين کره خاکي نيست که نام خميني کبير و انقلاب اسلامي ايران به رهبري حضرت آيت اله خامنه اي را نشنيده باشد .

    انقلاب امام خميني (ره) با جوهره دين و مختصه هاي ظلم ستيزي ، عدالت خواهي و مردم مداري همراه بود . عناصر قدرتمندي که وقتي با فره مندي و رهبري اين مرد بي نظير در آميخت ، طوفاني سهمگين از خيزش مردمي برپا گرديد که تنها يک دولت مستقر و مورد حمايت قدرتهاي بزرگ دنيا را که يک حکومت 2500 ساله شاهنشاهي را از بيخ و بن بر کند ، بلکه مدنيّت غرب و موجوديت دنياي استکبار را نيز به لرزه و چالش کشاند .

   از اين رو ، انقلاب اسلامي همچنان که فرصتي براي رويش مجدد ( از صدر اسلام ) و حيرت انگيز گلواژه هايي نظير خدا ، ايمان ، عدالت و معنويت ، بر شاخه هاي خشکيده و ترک خورده فطرت انسان معاصر بود ، تهديدي بي نظير نيز براي دو ابر قدرت جهان آن روز يعني آمريکا و شوروي سابق به حساب مي آمد چرا که اين رويش عمومي ، نويد بخش افول مکتبهاي مادي و مرگ تمدن منحط غرب بود و اين حقيقتِ انقلابي است که ( ميشل فوکو ) جامعه شناس فرانسوي به زيبايي تمام از آن به ( روح جهان ) تعبير مي کند . به راستي اگر اين روح ، دير يا زود با پرچم صاحب الزمان (عج) بر تمام جغرافياي عالم مستولي شود ، آيا در آن صورت ، باز هم بازوان و پنجه هايي وجود خواهند داشت تا در جهت مطامع زورمداران و ظالمان قرار گيرد . براي همين بود که جبهه کفر ، از نخستين روزهاي تولد اين انقلاب شکوهمند با تمامي توان در برابر آن صف آرايي کرد ، تا شايد بتواند اين نور را پيش از آن که کانون آن متوجه ساير مسلمانان و ملل آزادي خواه جهان گردد خاموش سازد و يا از گسترش نفوذ آن در جهان بکاهد .

 

مقايسه اي از قبل و بعد

   حضرت حق تعالي در سوره ابراهيم آيه 5 خطاب به قوم موسي مي فرمايد : با آمدن موسي مقايسه اي با زمان فرعون داشته باشيد تا ظلم هايي که از ناحيه فرعون بر شما وارد آمد فراموش نگردد . جايگاه ظلمت و نور را بدانيد ، يکي امام نار بود و ديگري امام نور ، يکي ادعاي ربوبيت و دنيا طلبي سر داد و ديگري دعوت به عبوديت و آخرت طلبي ، ديدگاه ها متفاوت است.

اگر چه ما بعد از 34 سال از انقلاب اسلامي هنوز در نيمه راه هستيم و تا مدينه فاضله فاصله زياد است اما جوانان ما از شعار ها و برنامه هاي زمان محمدرضا شاه پهلوي و پدرش چندان اطلاعي ندارند که در بُعد اقتصادي ، ايران بازاري بود براي اجناس وارداتي آمريکا و اروپا چون نفت و گاز که بزرگترين سرمايه اين کشور بود تقسيم شده بود بين آمريکا و شوروي و به ازاي آن اجناس وارد کشور ما مي شد ، با تقسيم اراضي ، کشاورزي و دام ايران رو به نابودي بود . فراموش نشود که حتي سيب و پياز ما هم وارداتي شد .

    در بُعد فرهنگ ، ترويج فرهنگ مبتذل غرب و آزادي غربي را سرلوحه خود قرار داده بودند و هفتاد هزار مستشار آمريکايي و اروپايي با افکار و عقايد خودشان آزادانه در ايران زندگي و فرهنگ غرب را در ايران ساماندهي مي کردند . در تمام پادگان ها و خانه هاي سازماني ارتش، عشرت کده و سالن هاي رقص برقرار بود.

در زمينه‌ي پيشرفت هاي علمي و صنايع بايد گفت از آنجا که کشور دربست در اختيار آمريکا بود و ايران بايد بازار سرمايه در راستاي منافع آمريکا باشد نبايد در هيچ زمينه اي  پيشرفت کند ، فراموش نمي کنيم که اکثر دکترهاي علوم پزشکي از هند و پاکستان و بنگلادش بودند . انتقاد يک افسر خلبان هوانيروز در پادگان باغين کرمان را فراموش نخواهيم کرد که گفت : در عقب نگهداشتن ما ايرانيان در صنعت، تا آنجا بود که حتي اگر فيوز هلي کوپتر نقض پيدا مي کرد ما نبايد به او دست بزنيم ، آمريکائيها بايد مي آمدند و تعمير مي کردند .

   مهندسين همه کارخانه هاي ريسندگي و بافندگي کشور حتي کارخانه روغن نباتي، خارجي بودند و بايد سؤال شود که ايران از خودش چه داشت ؟! بله خفقان داشت چون  99% مردم مي‌گفتند حرف نزن که ديوار موش دارد و موش هم گوش دارد . فراموش نمي‌کنيم در آن روزي که شاه گفت: مردم ايران، کسي توهين به اسرائيل نکند زيرا اسرائيل از دوستان ما است ، آن روزها امثال آيت اله مشکيني (ره) و شهيد دکتر بهشتي (ره) در زندان بودند و آيت اله سعيدي ها زير شکنجه به شهادت رسيدند . چرا که نبايد از قرآن و اهل بيت (ع) سخني گفت و جمله اي که باعث بيداري مردم شود هرگز. ضمن آنکه هزاران هکتار از زمينهاي قزوين جهت کشت به اسرائيل واگذار شده بود . فراموش نخواهيم کرد در زماني جشن 2500 ساله شاهنشاهي در تخت جمشيد شيراز با صدها ميليون دلار هزينه برگزار شد که اکثر روستاهاي کشور از داشتن آب بهداشتي و برق و جاده مفيد محروم بودند و در مناطق دور کشور بسيار از آن ها کپر نشين و زاغه نشين بودند. وقتي در تهران به عنوان پايتخت کشور محلي به نام حلبي آباد وجود داشت و مردم روي مقوا زندگي مي کردند، وضعيت در مناطق دوردست روشن است. زماني اين پول ها هزينه شد که حقوق يک کارگر 8 تومان بود. در آن جشن تمام رؤساي کشورهاي جهان همراه با همسران شان حضور پيدا کردند و تمام امکانات از چادرها گرفته تا سبزي و آب آشاميدني همه از خارج کشور فراهم شد و با پول اين ملت ليوان هاي مشروب را به يکديگر تعارف کردند و تبريک گفتند و از آن پس تاريخ هجرت پيامبر (ص) را تبديل به شاهنشاهي نمودند ( تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل ) و تحقير ملت ايران تا آنجا پيش رفت که براي مصونيت و حفظ حرمت مستشاران آمريکائي قانون کاپيتولاسيون وضع کردند که امام خميني (ره) فرياد بر آورد و مردم ايران را منقلب نمود و آن شد که ديديد و نظاره مي کنيد .

 

دستاوردهاي انقلاب اسلامي

   اولين برنامه جهت محروميت زدايي و کرامت به روستائيان زحمت کش ( که امام خميني (ره) فرمودند من يک موي زاغه نشينان را به کاخ نشينان معاوضه نمي کنم) تأسيس جهاد سازندگي جهت خدمات رساني به آنان بود که امروز حتي با نصب دکلهاي مخابرات ، ارتباط با تلفن همراه در روستاها نيز ميسر است .

   و جاي تقدير از دولت و مردم است که هرگاه در مناطقي از ايران مواجه با بلاياي طبيعي ويرانگر شود در اولين فرصت حضور پيدا کرده و در اقل زمان بازسازي صورت مي گيرد که همکاري به اين شکل در هيچ کجاي دنيا ديده نشده است .

   اگر قبل از انقلاب ايران برخوردار از دو يا سه سدّ آن هم جهت تأمين برق توسط خارجي ها تأسيس شده بود امروز جهت توسعه کشاورزي دهها سد توسط مهندسين ايراني تأسيس و دهها سدّ ديگر در دست اقدام است و ايران در پيشرفت کشاورزي رتبه 13 جهان را دارا مي باشد .

   دومين برنامه : جهت دفاع از انقلاب اسلامي ، تشکيل سپاه و بسيج مردمي با ساماندهي ارتش تحقق پيدا کرد که توانستند در ان جنگ تحميلي 8 ساله با پشتيباني غرب و شرق از کيان ايران اسلامي دفاع و آن ها را با ذلت و خاري از مرزهاي ايران بيرون کنند.

سومين برنامه: خودکفايي در صنايع نظامي، در ساخت کليه مهمات و موشک هاي دوربرد، ساخت هواپيما، هلي کوپتر، کشتي، زيردريايي تا ارسال ماهواره و پهپاد براي شناسايي از وضعيت ناوهاي آمريکا در خليج فارس است و چون دست حق تعالي را بهمراه داريم، گوئيم : آمريکا هيچ غلطي نمي تواند بکند . اگر يک روزي حتي سيم خاردار هم به ما فروخته نشد ، چشمشان کور امروز ايران به 40 کشور سلاح مي فروشد .

   چهارمين برنامه : توسعه علمي و فن آوري است که امام خميني (ره) بار ها فرمودند اعتماد به نفس داشته باشيد که شما مي توانيد همه چيز را خودتان درست کنيد . لذا با توسعه دانشگاهها و تلاش شبانه روزي ، دانشمندان ما دستاوردهاي شگرفي را بوجود آوردند که جهانيان مبهوت شده اند .

الف ) دستيابي به فناوري هسته اي ، هوا فضا ، ديجيتال

ب ) پيشرفت در دانش استنساخ و شبيه سازي

ج ) دستاورد در زمينه سلولهاي بنيادين

د ) عدم نياز بيماران به خارج از کشور

هـ ) ساخت داروهاي کمياب و دارو جهت درمان ايدز

و ) ريشه کن نمودن بيماري فلج اطفال در سراسر کشور

و امروز ايران از لحاظ پيشرفت علمي در رتبه يازده جهان قرار دارد.

   مقام معظم رهبري فرمودند : همانطور که نسل اول انقلاب تحريم ها را به فرصت تبديل کردند امروز هم اين چنين است .

از همه مهمتر عزتي است که ملت ايران در سايه‌ي انقلاب اسلامي با همدلي يکديگر و توجه خاص حضرت صاحب الزمان (عج) بوجود آمده است.

   

 

مولف: حجت الاسلام صنعتکارفر

کارشناس فرهنگي اداره تبليغات اسلامي شهرستان کاشان

 

 

شنبه 14 بهمن 1391 - 8:47


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری