شنبه 14 تير 1399 - 3:50
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

بابك راكخواه

 

تشريح برنامه‌هاي کميته‌هاي تخصصي ستاد مرکزي دهه فجر انقلاب اسلامي

 

مسئول کميته انجمن ها، هيات ها و کانون هاي مردمي ستاد مرکزي دهه فجر انقلاب اسلامي  در نشست خبري به تبيين برنامه‌ هاي اين کميته پرداخت.

حجت الاسلام حسين روحاني نژاد سه شنبه 3 بهمن در نشستي خبري با بيان اينکه امسال در حالي به استقبال جشن هاي سي و چهارمين  سالگرد انقلاب اسلامي مي رويم  که شرايط ويژه اي در دنيا نسبت به انقلاب اسلامي ايران به وجود آمده است، گفت: اين شرايط در برنامه ريزي هاي کميته موثر بوده است بعد از 34 به برکت انقلاب اسلامي شاهد بيداري اسلامي در کشورهاي اسلامي هستيم. دست نشاندگان قدرتهاي جهاني يکي پس از ديگر ي همانند نظام منحوس پهلوي به زباله دان تاريخ مي پيوندند.

وي ادامه داد: ما در حال مصاف با قدرتهاي استکباري به ويژه امريکا در عرصه اقتصادي و همين طور فرهنگي هستيم. ما با جنگ فرهنگي عليه ارزش هايمان مواجه هستيم همانطور که با اقتصاد مقاومتي و پايداري ملت مقابل تحريم ها ايستادگي کرديم از اين مرحله نيز عبور مي کنيم.

معاون فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي با بيان اينکه ماهيت کميته  انجمن ها، هيات ها و کانون هاي مردمي ستاد مرکزي دهه فجر فرهنگي است، گفت: در اين کميته به عرصه فرهنگ به ويژه جنگ نرم توجه ويژه شده است.

وي ادامه داد: همه تلاش اين کميته دراين است که مراسم يوم الله 22 بهمن که تجلي حضور مردم است هرچه باشکوهتر برگزار شود که اين حصر ميليوني مردم بسياري از م عادلا سياسي اجتماعي فرهنگي دنيا را نسبت به نظام جمهوري اسلامي ايران تغيير خواهد داد.

حجت الاسلام روحاني نژاد با اشاره به انتخابات يازدهم رياست جمهوري و شوراها ادامه داد: اين کميته در رابطه با موضوع انتخابات نيز غفلت نکرده و به اين موضوع توجه ويژه اي دارد.

وي با اشاره به 80 هزار تشکل ديني در سطح کشور افزود: بزرگي اين تشکلها به اندازه جغرافياي جمهوري اسلامي ايران است و کانون هاي فرهنگي گسترده ترين شبکه مردمي به صورت اين تشکل ها هستند.

وي با بيان اينکه بسياري از اين برنامه ها در قالب گفتمان بر گزار مي شود، يادآوردشد: کساني که در انقلاب پيشکسوت بوده به صورت خاطره گويي و اشخاصي که قدرت تحليل دارند به صورت  گفتمان در ا جراي اين برنامه ها شرکت دارند.

وي با اشاره به 13 بهمن ماه که دومين روز دهه فجر است، گفت: در اين روز که مصادف با نماز جمعه است به طور ويژه اي به موضوعاتي چون نقش ايران در بيداري اسلامي، مقايسه مردم سالاري ديني با ليبرال، نقش ولي فقيه در خنثي سازي جنگ نرم، بررسي دموکراسي در ايران  غرب و ولايت مداري و بصيرت مردم پرداخته مي شود.

مسئول کميته انجمن هاي هيات ها و کانون هاي مردمي ستاد مرکزي دهه فجر انقلاب اسلامي گفت: علاوه بر اين برنامه ها سازمان تبليغات در چندين عرصه از بيش از 50 هزار مبلغ در طول دهه فجر استفاده خواهد کرد.

وي با بيان اينکه سازمان تبليغات در محيط هاي مجازي به طور ويژه اي ورود پيدا خواهد کرد، ادامه داد: بيش از 150 وب سايت در اين مدت به طور ويژه اي فعاليت خواهند داشت. سايت تبيان ويژه برنامه هايي خواهد داشت و خبرگزاري مهر نيز بسته هاي ويژه اي را در خصوص انقلاب اسلامي کار خواهد کرد.

وي افزود: براي اينکه اين بستر فراهم شود بيش از 612 همايش و 715  نشست تخصصي برگزار شده که حضور در گلزار شهدا، گلباران مزار شهدا حضور در مراسم 12 بهمن، آذين بندي فضاهاي عمومي از ديگر فعاليتهاي اين کميته خواهد بود.

در ادامه اين نشست حجت الاسلام سليماني مسئول کميته مساجد ستاد مرکزي دهه فجر انقلاب اسلامي با پرداختن به اهميت جايگاه مسجد آنرا پايگاه ديانت و سياست دانست و افزود: انقلاب اسلامي ايران فرزند و مولود مسجد است و ادامه آن جز در سايه سار مسجد امکان پذير نيست.

وي با تشريح برنامه هاي پيش بيني شده در دهه مبارک فجر افزود: پيش بيني اجراي ويژه برنامه ها و آئين هاي گرامي داشت انقلاب اسلامي در 34 هزار مسجد، اجراي بالغ بر 100 هزار برنامه مراسم و طرح با مشارکت دستگاه هاي کميته در سطح مساجد کشور از جمله اقدامات اين کميته در دهه فجر است.

وي از اعزام 2 هزار نفر از مبلغان به مساجد کشور به ويژه مساجد مناطق محروم خبر داد و گفت: مرحله پاياني اولين جشنواره سرود مساجد روستايي کشور با بخش ويژه امام خميني(ره) انقلاب اسلامي و دهه فجر به ميزباني روستاي کر در شهرستان ميناب استان هرمزگان برگزار مي شود.

سليماني از برپايي  جشنواره و برنامه هاي مختلف با موضوع مسجد و انقلاب در هفته وحدت به مناسبت دهه فجر دراستاهاي کرمانشا، سيستان و بلوچستان، هرمزگان و کردستان خبر داد.

وي خبرگزاري هاي ايرانا، مهر و شبستان و سايت مهر را از ظرفيت پايگاه اطلاع رساني تحت پوشش دستگاههاي عضو کميته مساجد خواند.

مسئول کميته مساجد ستاد مرکزي دهه فجر انقلاب اسلامي با تاکيد بر اهميت حضور مردم در روز 22 بهمن ماه افزود: برنامه ريزي هاي لازم به منظور برپايي نماز  جماعت ظهر وعصر روز 22 بهمن با محوريت ستاد اقامه نماز کشور صورت گرفته است.

درادامه برنامه نصرت الله لطفي معاون حقوقي مجلس و استانهاي شوراي هماهنگي سازمان تبليغات گزارشي کلي از برنامه هاي اين دهه در استانها  و شهرستانها ارائه کرد.

مسئول کميته امور استانها در ستاد مرکزي دهه فجر انقلاب اسلامي با بيان اين نکته که ايام الله دهه فجر در سال جاري به دو دليل اهميت ويژه اي دارد، گفت: بعد از تشديد تحريم ها و مشکلات اقتصادي اين اولين حماسه حضور مردم است که پاسخ کافي به ايادي دشمن خواهد بود.

وي اهميت ديگراين مراسم را احتمال واقع شدن در فتنه اي جديد دانست و گفت: در انتخابات 88 کليد واژه فتنه گران بحث تقلب بود اما اکنون پيشي گرفته و بحث انتخابات آزاد را مطرح مي کنند.

لطفي تقارن ورود به دهه فجر و هفته مبارک وحدت را نقطه عطفي دانست و گفت: اين تقارن موجب شور و نشاط همگاني براي ورود به جشن هاي انقلاب اسلامي خواهد بود.

وي ادامه داد: از 5 بهمن تا 11 بهمن هفته استقبال خواهد بود که آنچه در تهران هماهنگ شده حضور در مرقد امام و اداي احترام به آرمان ها بنيانگذار جمهوري ا سلامي است.

وي در ادامه برنامه هاي کميته استاني افزود: اعزام سخنران به مراکز استانها را  جزو برنامه هاي اصلي خود قرار داده ايم.

لطفي در خصوص برنامه هاي هماهنگ شده در روز 12 بهمن در تهران گفت: ابتداي اين برنامه ها راس ساعت 9.30 در فرودگاه بين المللي مهرآباد با سخنراني نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي آغاز شده و ساعت 9 تا 11 در حرم مطهر امام با سخنراني يکي از سران قوا ادامه خواهد داشت.

وي با بيان اينکه در دو شهرستان برنامه هاي ويژه اي داريم، افزود: اداي احترام و گلباران زادگاه امام در خمين و مکمل آن در بيت امام در شهر قم شاهد برگزاري مراسم خاصي خواهيم بود.

وي غبار روبي مزار شهدا با بالگرد را از جمله برنامه هاي 19 بهمن ماه دانست و گفت: نور افشاني و طنين نداي الله اکبر به صورت کشوري در شامگاه 20 بهمن انجام خواهد شد.

وي با تاکيد بر برگزاري يادواره هاي شهداي انقلاب اسلامي در همه شهرستانها افزود: شب شعر و خاطره انقلاب، تاکيد بر تجليل از خانواده معظم شهداي ، اجراي سرود 1357 نفري دانش آموزان در شهرستانها و اجراي سرود 22 هزار نفري در تهران را از ديگر اين برنامه ها عنوان کرد.

لطفي غبار روبي حرم مطهر امام (ره) با گلاب ناب کاشان را از حرکات نمادين در اين دهه دانست و گفت: درايام دهه فجر شاهد برگزاري  بيش از 75 عنوان مراسم در سطح کشور هستيم.

 

چهارشنبه 4 بهمن 1391 - 12:41


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری

 

از اين نويسنده يا گزارشگر