پنجشنبه 19 تير 1399 - 8:31
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

فرهنگي و هنري

 

سيد داوود تديني
مسئول اطلاع رساني كارگروه نظام پيشنهادها

 

بياييم مانند افراد موفق فكر كنيم...

 

مپندار كه تنها عاشوراييان را بدان بلا آزموده اند و لاغير...

صحراي بلا به وسعت همه تاريخ است؛ اي دل! تو چه مي كني؟ ميماني يا ميروي؟ داد از آن اختيار كه تو را از حسين زمان جدا كند.

شهيد آويني

 

بخش اول

اگر علاقمند هستيد جزو كساني باشيد كه در زمينه فكر كردن موفق بوده اند؛ بد نيست با چند فرمول مهم براي پيشرفت در اين مسير آشنا شويد:

1-    براي فكر كردن وقت بگذاريد

اگر مي خواهيد بهتر فكر كنيد بايد روي آن كار كنيد و وقت بگذاريد. بايد در هفته يك زمان مشخص براي فكر كردن داشته باشيد. اكثر افراد موفق و مديران برگزيده بخشي از زمانشان را به فكر كردن اختصاص مي دهند.

2-    عقايد عمومي را قبول نداشته باشيد.

اگر عموم مردم چيزي را قبول داشته باشند دليل نمي شود كه شما هم آن را قبول كنيد. در بسياري از موارد مهم موردي را بدون فكر قبول مي كنند چون افراد زيادي آن عقيده را قبول دارند (كه آن هم نتيجه فكر نكردن است) بسياري از ايده هاي نو و محصولات با قبول نكردن تفكرات عامه به موفقيت رسيده اند. بنابراين در مورد هر ايده و عقيده اي خودتان فكر كنيد. البته توجه به فكر و عقيده خبرگان موضوع امري ضروري و حائز اهميت مي باشد.

3-    با افراد خبره و باهوش ارتباط برقرار كنيد

اگر مي خواهيد خوب فكر كنيد سعي كنيد در ارتباطات اجتماعي تان با افرادي زندگي كنيد  سرو كار داشته باشيد كه آنها هم خوب فكر مي كنند و انسانهاي خبره و باهوش در موضوعات مرتبط با كار و فعاليت خود به شمار مي آيند. كمك آنها سبب مي شود كه شما هم ايده ها و تفكرات بهتري را پرورش بدهيد.

اين جمله معروف را شنيده ايد كه «هر انساني را مي توان از روي دوستش شناخت» واقعيت اين است كه اطرافيان روي فكر كردن شما تاثير مي گذارند بنابراين آنها را با دقت انتخاب كنيد.

ادامه دارد...

خالصانه و عاشقانه با خدا سخن بگوييد همه موفقيت ها از جانب اوست.

و من الله التوفيق و عليه التكلان

 

چهارشنبه 13 دی 1391 - 10:33


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری