دوشنبه 5 خرداد 1399 - 21:16
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گفتگو

 

احمد محمد اسماعيلي

 

عاطفه شخصيت جاه طلبي دارد

 

گفت وگو با افسانه پاک رو بازيگر مجموعه تلويويوني تکيه بر باد

 

مقدمه : افسانه پاک رو بيش از يک دهه است که در سينما و تلويزوين حضور جدي را تجربه مي کند . فيلم سينمايي روياي خيس به کارگرداني پوران درخشنده اولين نقش جدي پاک رو در سينما بود که در کنار بازيگران باتجربه اي مثل فرامرز قريبيان و همايون ارشادي به بازي پرداخت . پاک رو با حضور در يکي از نقش هاي اصلي مجموعه تکيه بر باد ( عاطفه ) توانست به خوبي ويژگي هاي خاکستري و متفاوت اين شخصيت را بازي کند .با پاک رو در مورد بازيش در اين مجموعه تلويزيوني گفت وگويي انجام داده ايم .

 

 نقش عاطفه چه ويژگي هايي داشت که بازي در اين مجموعه را پذيرفتيد ؟

در جامعه جوان هاي زيادي وجود دارند که نظير عاطفه به هر قيميتي مي خواهند به رفاه مالي برسند و در راه رسيدن به چنين خواسته اي حاضرند خيلي از چيزها منجمله خانواده شان را قرباني کنند. جاه طلبي بهر حال يکي از ويژگي هاي  عاطفه و خيلي از جوانها است . عاطفه با اين تعاريف در فيلم نامه شخصيت واقعي و قابل باوري داشت و چون به خوبي در فيلم نامه پرداخته شده بود به من اين امکان را مي داد که بازي درستي ارائه کنم . دختري که به لحاظ حسي و عاطفي طيف هاي مختلفي را در وجودش داشت . در سينما و به خصوص تلويويزن کمتر اين نوع نقش ها نوشته مي شود .

 

موقعي که به شما پيشنهاد بازي در اين مجموعه انجام شد چگونه اين پيشنهاد را پذيرفتيد؟

 در قبول پيشنهادات بازيگري به خصوص در تلويزيون سخت گير هستم و کارهاي قبليم در تلويزيون مثل مجموعه در مسير زاينده رود مويد چنين مسئله اي است . بعد از تماس از دفتر تهيه کننده و خواندن فيلم نامه بدون معطلي پيشنهاد بازي دراين نقش را پذيرفتم . زيرا آنقدر نقش خوب و درست نوشته شده بود که جايي براي ترديد و شک براي من باقي نگذاشت . چند قسمت از مجموعه شايد براي شما هم اتفاق بيافتد به کارگرداني محمود معظمي را ديده بودم و به سبک کاريش شناخت داشتم .

  

حضور نام هاي بزرگ در تيم بازيگري مجموعه چقدر براي شما حائز اهميت بود ؟

 نقش مهم واساسي داشت . با فرامرز قريبيان قبلا در فيلم روياي خيس سابقه همکاري داشتم و مهدي فخيم زاده را از زمان حضورم در کلاس هاي آموزش بازيگري حميد سمندريان مي شناختم و علاقه داشتم با ايشان کار مشترکي را بازي کنم . کار کردن با اين بازيگران حرفه اي و کار بلد براي هر بازيگري مي تواند تبعات خوبي داشته باشد .

 

آيا در شروع فيلمبرداري با فيلم نامه کاملي روبه رو بوديد ؟

 بخش هايي از متن نوشته شده بود اما در جلسات مشترکي که با کارگردان داشتم شماي کلي از نقش و ويژگي هايش به من توضيح داده شد و مي دانستم با چه نوع شخصيتي روبه رو هستم .

 

  آيا فاطمه و عاطفه دو طيف از دختران امروز جامعه ما را نمايندگي مي کنند؟

  در ميان تمام افراد جامعه و به خصوص جوانها تفاوت ديگاهي نسبت به تمام مسائل وجود دارد و نگرش فاطمه به زندگي با عاطفه تفاوت هاي زيادي دارد و به طور حتم اين دو طيف تفکر در بين جوانهاي جامعه  وجود دارد .

 

يكشنبه 19 آذر 1391 - 9:16


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری