شنبه 16 اسفند 1399 - 17:52
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ستاره سعادت

 

«مهر» وارد دروازه رويا شد

 

«دروازه‌اي به رويا» جديدترين شماره دو هفته نامه «مهر» است که با موضوع توليد محتواي کتاب‌هاي‌ کودک و نوجوان در ايران توسط روابط عمومي سوره مهر منتشر شده است.

به گزارش پايگاه خبري سوره مهر، در اين شماره با هدف خلق آثار جذاب براي کودکان و نوجوانان، توليد محتواي کتاب براي اين گروه سني مورد بررسي قرار گرفته است.

در پرونده‌اي ويژه و يادداشت‌هاي جداگانه، غلامرضا بکتاش، بومي ‌نويسي براي کودکان و نوجوانان را مورد بررسي قرار داده است، عدم خلاقيت داستان‌نويسان کودکان را آتوسا صالحي؛ نويسنده و شاعر کودک و نوجوان به رشته تحرير درآورده است. همچنين بازنويسي براي کودکان و نوجوانان عنوان نوشتاري که به قلم مجيد ملامحمدي به نگارش درآمده است.

«هزارتوي نويسندگي کودک» گفتگويي است با مريم پوريامين نويسنده داستان «ننه پنبه» که داستان‌نويسي کودک و نوجوان با وي مورد بررسي قرار گرفته، همچنين روانشناسي کتابهاي کودک با حميدرضا شاه‌آبادي نويسنده و پژوهشگر کتابهاي کودک و نوجوان مورد کنکاش واقع شده است.

در يکي ديگر از پرونده‌هاي دو هفته نامه مهر هشت پروژه‌ کتاب‌هاي کودک و نوجوان حوزه هنري مورد بررسي قرار گرفته است.

در صفحات پاياني اين دو هفته نامه فهيمه محمد سمسار جايگاه تخيل در ادبيات کودک و نوجوان را به رشته تحرير درآورده است.همچنين علي اکبر اکبري تبار نيز کتاب‌هاي کودکان و نوجوانان را درفراسوي مرزها مورد تحليل قرار داده است.

در صفحه نقد دو هفته‌نامه مهر نيز طبق منوال گذشته شراره کامراني در ياداداشتي تحت عنوان «ابهام‌هاي مبهم» مجموعه شعر «مرگ قلابي‌ماهي‌ها» را به نقد کشيده است.

گفتني است دوهفته نامه تخصصي کتاب «مهر» زير نظر روابط عمومي سوره مهر منتشر مي‌شود.

 

يكشنبه 12 آذر 1391 - 12:28


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری