يكشنبه 11 خرداد 1399 - 11:30
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

زينب احمدي

 

انتشار شماره جديد دوهفته نامه تخصصي کتاب «مهر»

 

روابط‌عمومي انتشارات سوره‌مهر وابسته به سازمان تبليغات اسلامي شماره جديد دوهفته نامه تخصصي کتاب «مهر» را منتشر كرد.

 به گزارش روابط‌‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي ، اين شماره از مهر با موضوع توليد محتواي کتاب‌هاي‌ کودک و نوجوان در ايران انتشار يافته است. براساس اين گزارش در اين شماره در پرونده‌اي ويژه و يادداشت‌هاي جداگانه، غلامرضا بکتاش، بومي ‌نويسي براي کودکان و نوجوانان را مورد بررسي قرار داده است، عدم خلاقيت داستان‌نويسان کودکان را آتوسا صالحي؛ نويسنده و شاعر کودک و نوجوان به رشته تحرير درآورده است. همچنين بازنويسي براي کودکان و نوجوانان عنوان نوشتاري است که به قلم مجيد ملامحمدي به نگارش درآمده است.«هزارتوي نويسندگي کودک» گفتگويي است با مريم پوريامين نويسنده داستان «ننه پنبه» که داستان‌نويسي کودک و نوجوان با وي مورد بررسي قرار گرفته، همچنين روانشناسي کتابهاي کودک با حميدرضا شاه‌آبادي نويسنده و پژوهشگر کتابهاي کودک و نوجوان مورد کنکاش واقع شده است.

جديدترين شماره مهر با هدف خلق آثار جذاب براي کودکان و نوجوانان، توليد محتواي کتاب براي اين گروه سني را مورد بررسي قرار داده است.در يکي ديگر از پرونده‌هاي دو هفته نامه مهر هشت پروژه‌ کتاب‌هاي کودک و نوجوان حوزه هنري مورد بررسي قرار گرفته است.همچنين در صفحات پاياني اين دو هفته نامه فهيمه محمد سمسار جايگاه تخيل در ادبيات کودک و نوجوان را به رشته تحرير درآورده است.همچنين علي اکبر اکبري‌تبار نيز کتاب‌هاي کودکان و نوجوانان را درفراسوي مرزها مورد تحليل قرار داده است.

صفحه نقد دو هفته‌نامه مهر نيز طبق روال گذشته به شراره کامراني اختصاص داده شده تا وي در ياداداشتي تحت عنوان «ابهام‌هاي مبهم» مجموعه شعر «مرگ قلابي‌ماهي‌ها» را به نقد بكشاند.

گفتني است دوهفته نامه تخصصي کتاب «مهر» زير نظر روابط عمومي انتشارات سوره مهر منتشر مي‌شود.

 

سه‌شنبه 30 آبان 1391 - 13:29


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری