شنبه 10 خرداد 1399 - 2:42
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

زينب احمدي

 

مهارت زيارت معصومان و ابرار

 

مهارت زيارت معصومان و ابرار

نويسنده: رضا اخوي

شمارگان: 3000 نسخه

قيمت: 16000 ريال

انتشارات: چاپ و نشر بين الملل

مجموعه مهارت­هاي زندگي، شامل 24 جلد کتاب در موضوعات مختلف، به اين مسئله پرداخته است. از ويژگي­هاي اين مجموعه رويکرد کاملاً ديني به مهارت­هاي زندگي است. بهره گيري از آيات و روايات و استخراج مهارت­هاي زندگي از سيره معصومان بر جذابيت محتوايي اين کتاب­ها افزوده است.

در اين نوشتار افزون بر بررسي محتوايي بحث زيارت، بر آثار و فوايد آن و نيز نقد شبهات آن خواهيم پرداخت.

اين کتاب در هفت فصل به ترتيب با عناوين معناي زيارت، پيش نيازهاي زيارت، انواع زيارت، آثار و فوايد زيارت، آفات زيارت، مخالفان زيارت و معرفي چند زيارت نامه تهيه و تدوين شده است.

فصل اول پيرامون معناي زيارت تدوين شده است. در فصل دوم، پيش نيازهاي زيارت، درباره شناخت و معرفت، عشق و شور، همراهي دل و طهارت ظاهري و باطني بيشتر مي­خوانيم.

حضور بر سر مزار و زيارت از راه دور از جمله مطالب فصل سوم، انواع زيارت؛ به شمار مي­روند.

همچنين در فصل چهارم نيز پيرامون برخي از آثار و فوايد زيارت، برآورده شدن حاجات، تلاش براي اصلاح نگرش و رفتار و دستگيري اخروي از زائر به ميان آمده است.

در فصل پنجم هم عناوين برخي از آفات زيارت، اصل زيارت، قرباني مرغ سوغات، ارتکاب گناه، به نام زيارت، به کام تجارت، عادي شدن زيارت و غلبه جنبه سياحتي بر زيارت آمده است.

وهابي و دانشجو و زيارت قبور عناوين فصل ششم و زيارت نامه­ها، زيارت جامعه، زيارت آل ياسين، زيارت عاشورا، زيارت وارث محورهاي فصل هفتم، معرفي چند زيارت نامه، به شمار مي­روند.

در مجموعه کتاب­هاي مهارت زندگي، مهارت­هاي معنوي، مهارت ارتباط با خدا، مهارت انس با قرآن، مهارت انس با نماز، مهارت توسل به معصومان (ع) مهارت زيارت معصومان (ع) و ابرار (ره) گنجانده شده است.         

گفتني است، کتاب مهارت زيارت معصومان و ابرار نوشته رضا اخوي با شمارگان 3000 نسخه و قيمت 16000 ريال از سوي انتشارات چاپ و نشر بين الملل منتشر شده است.

 

دوشنبه 29 آبان 1391 - 9:37


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری