پنجشنبه 8 خرداد 1399 - 5:34
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

داود خسروي

 

توجه صدا و سيما به موضوع نظم و امنيت

 

گزارش مراسم تجليل فرمانده نيروي انتظامي از عوامل مجموعه تلويزيوني «ديوار»

 

به گزارش خبرگزاري فارس، مراسم تجليل فرمانده نيروي انتظامي از عوامل مجموعه تلويزيوني «ديوار» بعد از ظهر  چهارشنبه 3 آبان ماه برگزار شد.

بنا بر اين گزارش، در اين مراسم علي دارابي معاون سيما، محمدحسين صوفي معاون صدا، سيروس مقدم کارگردان، الهام غفوري تهيه‌کننده، مهدي سلطاني، فريبا کوثري، مهرداد صديقيان (بازيگران) و ساير عوامل اين سريال حضور داشتند.

در اين مراسم سردار احمدي‌مقدم در سخناني گفت: من از ناحيه ديگري نگاه مي‌کنم که توجه صدا و سيما به موضوع نظم و امنيت بسيار ارزنده است و حالا نشان دادن نيروي انتظامي خيلي مهم نيست. مهم نشان دادن و پاسخ دادن يک نياز اجتماعي است.

وي افزود: مردم بايد آن چيزي که در يک فيلم مي‌بينند برايشان باورپذير باشد و پرداختن صداوسيما به چنين مطالبي اين موضوع را تقويت مي‌کند.

احمدي مقدم اظهار داشت: نمايش پليس خوب نه تنها تبليغ نيروي انتظامي است بلکه نشان دادن درخواست مردم از اين نيرو است. وقتي انتظارات افزايش پيدا مي‌کند پليس نيز خود را ارتقاء مي‌دهد تا اين درخواست‌ها را تأمين کند. زماني که به مردم مي‌گوييم پليس مطلوب به چه شکل است پس بايد پليس را هماني که مردم انتظار دارند به آنها نشان دهيم.

وي در ادامه افزود: اين سريال‌ها نيز بايد اقتدار مردم را نشان دهند علاوه بر آن نمايش حل معضلات اجتماعي است. البته اگر فقط اقتدار را به مردم نشان بدهد به نوعي ناامني را ترويج داده است.

رئيس پليس کشور ادامه داد: انتظارمان از صدا و سيما بيش از يک دستگاه رسانه‌اي است، انتظار داريم که صدا و سيما خود نيز خلق امنيت کند و اين امنيت را به خوبي نشان دهد.

احمدي‌مقدم در خصوص همکاري با صدا و سيما گفت: همکاري ما در اين سالها با صدا و سيما بسيار خوب بوده و حس مشترکي را به وجود آورده‌ اند.

وي در خصوص جذب مخاطب گفت: با بعضي از رسانه‌ها موافق نيستم که وقتي يک الي دو قسمت از يک فيلم پخش نشده‌ است آن را مي‌کوبند، در هر صورت جذب مخاطب يکي از اهداف مهم صدا و سيما است که بايد به آن پرداخته شود اما نبايد سريال نيز به گونه‌اي ساخته شود که حالت ويتريني و يا کارتوني داشته باشد.

احمدي‌مقدم گفت: پليس دشمن مجرمين نيست پليس دوست دارد آنها را هدايت کند و به دامن قانون آورده و نهايتاً آنچه قانون در مورد آنها حکم مي‌دهد را اجرا کند.

وي در انتها گفت: ساخت چنين سريال‌هايي سخت است اما اين سريال فاخر بود و اميدوارم تأثير خوب خود را در جامعه گذاشته باشد.

دارابي: نيرو و اقتدار پليس را ملموس نشان مي‌دهيم

در ادامه علي دارابي نيز در خصوص هفته دفاع مقدس و پخش سريال ديوار گفت: هفته ناجا بلافاصله بلافاصله بعد از هفته دفاع مقدس شروع مي‌شود اين رخداد نيز متقارن است با جشن آغاز سال تحصيلي به دليل اينکه اين دو هفته يک فضاي نظامي را ايجاد مي‌کند فضاي تبليغاتي سنگيني را در صدا و سيما متحمل مي‌شويم و در عين حال به دليل مناسبت‌هاي ديگر نيز نبايد از اين دو رخداد غافل شويم پس بايد همه توانايي‌مان را بگذاريم تا اين دو رخداد را به درستي نمايش دهيم.

وي در خصوص نمايش اقتدار نيروي انتظامي گفت: در عصري که حضور داريم عصر جنگ نرم است که ما تلاش مي‌کنيم نيرو و اقتدار نظامي نيروي انتظامي را براي مردم ملموس نشان دهيم و در عين حال بايد سعي کنيم اين نمايش به لحاظ فيزيکي کمتر باشد و اين مسئله احتياج به يک کار گسترده را دارد.

دارابي در خصوص سريال ديوار گفت:‌ سريال ديوار به لحاظ رضايت و بيننده در جايگاه فوق‌العاده خوبي قرار دارد و جا دارد که از عوامل سريال تشکر شود.

وي در ادامه افزود: سيروس مقدم نيز مخاطب را به خوبي مي‌شناسد و همکاري‌هاي بين رسانه و سازمان‌هاي مختلف را يک فرصت خوب مي‌داند تا اين فرصت را به يک کار خوب تبديل کند.

فرجي: براي اولين بار از همه چيز راضي بودم

در ادامه اين مراسم، مهدي فرجي گفت: اين اولين باري بود که من از همه چيز راضي‌ام رضايت از نيروي انتظامي آقاي سيروس مقدم، بازيگران و غيره زيرا اين سريال به خوبي فيلم‌برداري و کارهايش انجام شد.

فرجي افزود: ديوار پرمحتوا و جذاب بود و آقاي ضرغامي به من پيشنهاد دادند که در باکس ديگري اين سريال را دوباره پخش کنيم و فقط مي‌توانم بگويم که مردم قدرشناس کارهاي نيروي انتظامي هستند و اين کار نيز قدرشناسي از آنان بود.

ابتدا فکر کردم ديوار يک سريال گل درشت است

به گزارش فارس، سيروس مقدم نيز عنوان داشت: زماني که اين کار به من پيشنهاد شد پيش‌فرض خوبي از آن نداشتم زيرا به نظرم اين کار يک کار سفارشي گل‌درشت با چند پيام اخلاقي بيرون زده و چند بازيگر حساب‌ پس‌ داده است اما اين‌گونه نبود.

وي در ادامه افزود: طي صحبت‌ها و تحقيقاتي که انجام دادم به اين نتيجه رسيدم که اين کار بايد يک کار متفاوت باشد و يکي از کساني که مي‌توانست اين سريال را به خوبي بنويسد و به خوبي از آب درآورد سعيد نعمت‌الله بود.

مقدم خاطرنشان کرد: فکر مي‌کردم که نيروي انتظامي از من يک سري واقعيت مي‌خواهد و من نيز بايد يک سري واقعيات را به نمايش تبديل کنم و اين موضوع جاي بحث پيش مي‌آورد اما خدا را شکر اينگونه نبود.

وي در انتها گفت: ديوار سريال بدون مشکلي نبود اما بايد اين سريال را به گونه‌اي فرهنگ‌سازي کنيم تا نيروي انتظامي در بين مردم اعتمادسازي شود.

به گزارش فارس، در پايان اين مراسم سردار احمدي مقدم با اهداي لوح تقدير و هدايايي از سازندگان مجموعه تلويزيوني ديوار قدرداني کرد.

 

سه‌شنبه 9 آبان 1391 - 9:52


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری