چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 4:18
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

زينب احمدي

 

راز نيايش

 

راز نيايش (فوايد طبي و درماني نماز)

گودرز نجفي

شمارگان: 3000 نسخه

قيمت: 10000 ريال

انتشارات: چاپ و نشر بين الملل

در کتاب راز نيايش سعي شده است که مطالب و عبارات کامل کتاب با ذکر سند و با توجه به سخنان ائمه معصومين (ع)، پزشکان، روانشناسان و دانشمندان جهان هرچه ساده­تر و بي آلايش­تر و در عين حال مفيدتر بيان شود تا همگان بويژه طبقه نوجوان و جوان دبيرستاني و دانشگاهي بتوانند از آن هرچه بهتر و بيشتر بهره مند شوند.

دين مبين اسلام نيز اين حق و اجازه را به مسلمانان داده تا از اسرار نماز و ديگر احکام ديني آگاهي يابند. اين بدين معنا نيست که اگر فردي فلسفه يا فايده يکي از احکام و قوانين الهي را نيافت آن حکم را ترک نمايد و يا . . . چقدر زيبا، امام علي (ع) مي­فرمايد:

چنانکه امروزه با پيشرفت علوم، روز به روز پرده از اسرار و فوايد طبي و اخلاقي و رواني احکام و قوانين الهي برداشته مي­شود.

در مقدمه اين کتاب مي­خوانيم:

«ما ادعا نمي­کنيم که در اين نوشتار فلسفه و اسرار اعمال نماز را کاملاً بيان داشته­ايم چرا که دانش محدود بشر در برابر علم بيکران و نامحدود خداوندي مانند قطره­اي است در برابر دريا.»

در بخشي از اين کتاب پيرامون سوره حمد مي­خوانيم:

«آيه مالک يوم الدين آدمي را به ياد روز حساب مي­اندازد و به او هشدار مي­دهد که اي انسان تا هنوز زنده­اي به حساب خود برس تا به حساب تو نرسيده­اند.

آيه فوق الذکر حداقل ده بار توسط نمازگزار در نمازهاي پنجگانه تکرار مي­شود بدين ترتيب نمازگزار فراموش نمي­کند که پس از امروز فردايي هست، اينجا است که او در برابر کوچکترين اعمال خود احساس مسئوليت مي­کند لذا مراقب اعمال، نيات، حالات، کردار و گفتار خود است.»

کتاب حاضر در پنج فصل با عناوين مقدمه، چرا نماز بخوانيم؟، فوايد و آثار رواني نماز، آثار بهداشتي نماز و فوايد طبي حرکات نماز به رشته تحرير درآمده است.

در مقدمه راز نيايش با مباحث فطري بودن پرستش در آيات و روايات، گواهي تاريخ بر فطري بودن پرستش، فطرت خداجويي و پرستش از ديدگاه روانشناسان و جامعه شناسان جهان؛ چرا نماز بخوانيم: نماز از نظر قرآن، اهميت نماز در آيينه روايات، فلسفه نماز از ديدگاه ائمه معصومين (ع)؛ فوايد و آثار رواني نماز: رابطه نماز و آرامش رواني (صبر بر مصائب و مشکلات، ايجاد اوصاف انساني و جلوگيري از فساد و فحشا)، پيام مهم سوره حمد به همه انسان­ها نمازگزار در حال و آينده، چرا بعضي از نمازگزاران به سوي گناه مي­روند؛ آثار بهداشتي نماز: نظافت لباس، نظافت جسم (فوايد بهداشتي وضو، فوايد بهداشتي استنشاق، فوايد بهداشتي مضمضه و مسواک)؛ فوايد طبي حرکات نماز: فايده طبي رکوع و سجود، تاثير نماز در تمرکز فکر و تاثير نماز در طول عمر.

گفتني است، کتاب راز نيايش (فوايد طبي و درماني نماز) نوشته گودرز نجفي با شمارگان سه هزار نسخه و قيمت ده هزار ريال از سوي انتشارات چاپ و نشر بين الملل منتشر شده است.

 

 

دوشنبه 8 آبان 1391 - 13:17


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری