جمعه 16 خرداد 1399 - 23:2
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

زينب احمدي

 

در طلب راه راست (تاملات يک تازه مسلمان)

 

در طلب راه راست (تاملات يک تازه مسلمان)

نويسنده: دايانا (معصومه) بيتي

مترجمان: مينا فلاح – ستاره صادقي محمدي- آذين سادات بصير

انتشارات: چاپ و نشر بين الملل

 

در کتاب در طلب راه است نويسنده در ابتداي کتاب پيرامون نوشتار خود گفته است:

«داستان خود معايبي دارد بنابراين چنانچه ايرادي در آن يافتيد اشتباه از سوي من است. من اين داستان را چندين سال پيش نگاشتم. اکنون تازه مسلمان بودن من همچنان بخشي از داستان من و شخصيت من است، اما من خود را فردي همچون باقي افراد مي­پندارم که تلاش مي­کنند شيعه باشند به اهل بيت (ع) عشق بورزند، طالب حقيقت و در پي قرب الهي باشند. نه فردي متفاوت يا متمايز از افراد بسياري که شايد مثل من، طالبان حقيقت هستند.»

داستان اين کتاب شرح حقيقت جويي و سختي­هاي راه نيل به آن در زندگي يک دختر آمريکايي است. شرح حال اين تازه مسلمان گواه حقانيت ديني است که بسياري بدون رنج و زحمت از آن بهره مند شده­اند. ديانا پس از سال­ها دقت و پژوهش شخصي فارغ از هرگونه تعصب دين ناب و اصيل را جستجو مي­کند و به تشيع روي مي­آورد. از اين جهت کتاب وي قوت قلبي است براي اهل دين و ارزش و ضرورت حمد و سپاس اين نعمت الهي را پررنگ مي­کند. در اين راستا تلاش گروه مترجمان بر اين بوده است که با ترجمه­ي اين اثر خالصانه به زبان فارسي، قدم کوچکي در راه جهاني شدن پيام دايانا و ساير تازه مسلمانان در سرتاسر جهان برداريم.

ديانا (معصومه) بيتي در خانواده­اي مسيحي اما نه چندان مذهبي در کلورادوي آمريکا متولد شد و در سال 1994 به اسلام روي آورد و در سال 1999 به حج مشرف شد. ديانا مدرک ليسانس خود را با کسب رتبه­ي عالي همزمان در رشته­ي فيزيک و در رشته­ي رياضي و گواهينامه­ي تدريس خود را در سال 1998 از دانشگاه دولتي کولورادو دريافت کرد.

داستان مسلمان شدن او که سال­ها پيش به رشته­ي تحرير درآمد توسط شبکه جهاني اسلام منتشر شد و نسخه­ي الکترونيکي آن به صورت رايگان در اختيار متقاضيان قرار مي­گيرد.

اين کتاب در پنج بخش به ترتيب با عناوين چگونه امکان داشت تمام کساني که به عمرم مي­شناختم در اشتباه باشند؟، آيا مسلمان بودن خوب است، نتيجه گيري و يک دعاي کوتاه تقرير يافته است.  

گفتني است، کتاب «در طلب راه است» نوشته دايانا بيتي از سوي مينا فلاح، ستاره صادقي محمدي، آذين سادات بصير با شمارگان 3000 نسخه و قيمت 32000 ريال از سوي انتشارات چاپ و نشر بين الملل منتشر و راهي بازار نشر کتاب شده است.

 

 

چهارشنبه 3 آبان 1391 - 10:15


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری