سه‌شنبه 17 تير 1399 - 21:31
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

زينب احمدي

 

مهر 162 از كودكان و نوجوانان مي گويد

 

صد و شصت و دومين شماره از ماهنامه مهر پيرامون نشر كودك و نوجوان، از سوي انتشارات سوره مهر وابسته به سازمان تبليغات اسلامي منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين نشريه در دو بخش گزارش و نقد و نظر انتشار يافته است.

مهدوي هنرمند هميشگي حوزه هنري است/ مراسم توديع رضا مهدوي، پنج وجبي براي كودكان منتشر مي شود/ مجموعه اي نه جلدي به قلم زهره پري رخ، پاييز نارنجي با سما/ حضور سوره مهر الكترونيك در نمايشگاه بين المللي رسانه هاي ديجيتال، واقعه نگاري نمايشگاه/ همراه با بازديدكگنندگان پخش كتاب ديجيتال، كتاب ديجيتال چيست/ درباره نشر الكترونيك؛ نقد و نظر:از پس كاروان ادبيات امروز، درباره مجموعه شعر با كاروان حوله، از مطالب برگزيده در اين نشريه به شمار مي رود.

در سخن آغازين مهر، درباره وضعيت كتاب هاي كودك و نوجوان در ايران، دو هفته نامه تخصصي كتاب مهر در اين شماره، براي هم سو شدن  با اين برنامه ريزي ها، به صورت تخصصي به كتاب كودك و نوجوان و ويژگي هاي آن مي پردازد. وضعيت بازار كتاب كودك عناويني كه با استقبال مواجه مي شوند، بررسي مولفه هايي كه كتاب هاي توليدي بايد داشته باشند و هر آنچه مسولان امر بايد درباره كتاب كودك و نوجوان بايد بدانند از مواردي است كه در اين مجله تخصصي به آن ها پرداخته شده است.

در بخشي از مطلب حضور سوره مهر الكترونيك در نمايشگاه بين المللي رسانه هاي ديجيتال با عنوان پاييز نارنجي با سما، مي خوانيم:

نرم افزار آوابوك همان طور كه در نسخه اختصاصي انتشارات سوره مهر نيز درج شده است امكان مطالعه كتاب به صورت شنيداري را فراهم مي كند كه در صورت موجود بودن صوت خوانده شده متن كتاب مخاطب مي تواند به آن گوش فرا دهد و در حين مطالعه متن كتاب از نسخه صوتي آن  نيز بهره ببرد. همچنين مي تواند قسمت هايي از متن كتاب را انتخاب و علامتگذاري كند و يا بخش هايي را انتخاب و ضمن قرار دادن يادداشت اضافي برآن ها براي ديگران ارسال نمايد.

از ديگر فعاليت هاي واحد سوره مهر الكترونيك عرضه كتاب هاي انتشارات سوره مهر بر روي بستر كتابخان همراه سامسونگ، افتتاح باشگاه مخاطبان  مجازي انتشارات و وب سايت جديد انتشارات سوره مهر با امكانات و ويژگي هاي كاملا تعاملي و اجتماعي است كه بازديدكنندگان مي توانند با مراجعه به اين نمايشگاه از نزديك با آنها اشنا شوند.

گفتني است، صد و شصت و دومين شماره از ماهنامه مهر پيرامون نشر كودك و نوجوان، از سوي انتشارات سوره مهر وابسته به سازمان تبليغات اسلامي منتشر شده است.

 

 

 

چهارشنبه 3 آبان 1391 - 10:7


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری