چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 8:11
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

زينب احمدي

 

مهارت مديريت زمان

 

مهارت مديريت زمان

تاليف: حميد بيک زاده جلالي

تهيه مجموعه علمي فرهنگي مرآت انديشه

شمارگان: 3000 نسخه

 قيمت: 18000 ريال

انتشارات: چاپ و نشر بين الملل

مجموعه مهارت­هاي زندگي، شامل 24 جلد کتاب در موضوعات مختلف به اين مسئله پرداخته است. از ويژگي­هاي اين مجموعه رويکرد کاملاً ديني به مهارت­هاي زندگي است. بهره گيري از آيات و روايات و استخراج مهارت­هاي زندگي از سيره معصومان بر جذابيت محتوايي اين کتاب­ها افزوده است.

در سبک زندگي اسلامي به همه آنچه انسان براي رسيدن به سعادت دنيوي و اخروي بدان نيازمند است توجه شده است و فن مديريت زمان نيز از اين امر مستثني نيست. در اين کتاب مقصود ما اشاره­اي سريع و اجمالي ولي کاربردي به متون و راهکارهاي مديريت زمان و نيز آفات آن است به همين دليل حتي الامکان از ورود به عرصه بررسي­هاي تخصصي و عميق که مناسب خوانندگان عام نيست دوري شده است.

اين کتاب در سه فصل با عناوين ويژگي­هاي زمان، عوامل تقويت و تهديد مديريت زمان و ترفندهاي مديريت زمان تهيه و تنظيم شده است.

عناوين فصل­هاي اين کتاب عبارتند از:

فصل اول (ويژگي­هاي زمان): کوتاه و گذار بودن، تغيير مدام، موقتي و تمام شدني بودن، تنوع و گوناگوني، محدوديت و عدم تکرار، گراني؛ اما ناشناختگي، سرمايه بودن براي آينده، قابليت براي فرصت و تهديد، تقسيم براساس نيازهاي فطري؛ فصل دوم (عوامل تقويت و تهديد مدريت زمان): عوامل تقويت مديريت زمان، مشخص کردن هدف، برنامه ريزي براساس استعدادها و قابليت­هاي فطري و فردي، ايستادگي و مداومت در برنامه­ها، دورانديشي، دل کندن از گذشته، نگاه مثبت به شکست­هاي زندگي، انجام دادن فعاليت­ها و رفع نيازهاي فطري براساس اصل اعتدال، استفاده از فرصت­ها، شناخت لحظه­هاي فرصت ساز زندگي و استفاده بهينه از آن­ها، اوقات فراغت؛ بزرگ­ترين فرصت، برکت دادن به وقت و عمر، شناخت قوت­ها و ضعف­ها؛ تهديدهاي مديريت زمان، بي نظمي، افراط و کثرت کاري، ؟ و امروز و فردا کردن، دل بستن به آرزوهاي افراطي، عبادت­هاي خسته کننده و کسالت آور، عادت­هاي اشتباه، پرداختن به کارهاي غيرضروري و بي فايده، پرخوابي، تفريح­هاي افراطي، مديريت نکردن بي حوصلگي و خستگي روحي، مديريت نکردن موانع احتمالي؛ فصل سوم: ترفندهاي مديريت زمان: يادداشت برنامه­ها، محاسبه کارها، آهستگي و پيوستگي در کارها، مقايسه نکردن خود با ديگران در برنامه ريزي روزانه، تمرين مديريت زمان با برنامه­هاي يک روزه و کوتاه مدت، مراقبت از دستاوردها، مشخص نکردن نيازها و اولويت بندي آن­ها، مديريت شروع و پايان کارها و مراجعه به متخصصان. 

گفتني است، مهارت مديريت زمان نوشته حميد بيک زاده جلالي با شمارگان 3000 نسخه و قيمت 18000 ريال از سوي انتشارات چاپ و نشر بين الملل منتشر و راهي بازار نشر کتاب شده است.

 

 

دوشنبه 1 آبان 1391 - 8:49


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری