يكشنبه 11 خرداد 1399 - 8:30
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

زينب احمدي

 

مهارت نوزادداري

 

مهارت نوزادداري

مرضيه سادات موسوي

تهيه: مجموعه علمي فرهنگي مرآت انديشه

شمارگان: 3000 نسخه

 قيمت: 12000 ريال

انتشارات: چاپ و نشر بين الملل

مجموعه مهارت­هاي زندگي، شامل 24 جلد کتاب در موضوعات مختلف به اين مسئله پرداخته است. از ويژگي­هاي اين مجموعه رويکرد کاملاً ديني به مهارت­هاي زندگي است. بهره گيري از آيات و روايات و استخراج مهارت­هاي زندگي از سيره معصومان بر جذابيت محتوايي اين کتاب­ها افزوده است.

اين کتاب در سه فصل به ترتيب با عناوين آداب بارداري، آداب تولد و پس از تولد نگارش يافته است که در فهرست به ترتيب با عناوين ذيل مبسوط يافته است:

فصل اول: آداب بارداري، جايگاه معنوي زن باردار، آداب قبل از بارداري، دعاها و ذکرهاي هنگام بارداري، خوردني­ها و آشاميدني­هاي مناسب (خرما، سيب، به، انار، خربزه، عسل، انجير، کندر، ماست و زعفران)، مراقبت­هاي دوران بارداري (رعايت نکات بهداشتي، مسافرت، روابط زناشويي، ورزش)؛ فصل دوم: آداب تولد: دعاها و ذکرهاي هنگام تولد، قابله و خصوصيات او؛ فصل سوم: پس از تولد (هفت روز اول، پذيرش کودک، غسل نوزاد پس از ولادت، قرائت اذان و اقامه در گوش نوزاد)، کام گيري از نوزاد با آب فرات و تربت سيد الشهداء، کام گيري از نوزاد با خرما، لباس نوزاد، آداب شير دادن، بعد از هفت روز، نام گذاري، تراشيدن سر، ختنه، ذبح عقيقه، اطعام مردم (وليمه)، کتابنامه.

در بخشي از اين کتاب مي­خوانيم:

«به دليل وضعيت دوران بارداري و تغيير و تحولات جسماني و رواني که در مادر باردار به وجود مي­آيد، وي گاهي به اضطراب و هيجان­هاي روحي دچار مي­شود، سلامت رواني کودک در پرتو سلامت روحي و رواني مادر است. در دوران بارداري مادر بايد آرامش و روحيه خوبي داشته باشد و از فشارها و هيجان­هاي مختلف دور بماند زيرا اين مسائل ممکن است بر روح و روان و حتي جسم جنين آثار سوئي بگذارد.»

گفتني است، مهارت نوزادداري از سري کتاب­هاي مهارت خانواده است. در اين سري کتاب­هاي مهارت انتخاب همسر و ازدواج، مهارت همسرداري و رعايت حقوق زناشويي و مهارت تربيت فرزند نيز به چشم مي­خورد. کتاب مهارت نوزادداري نوشته مرضيه سادات موسوي با شمارگان 3000 نسخه و قيمت 12000 ريال از سوي انتشارات چاپ و نشر بين الملل منتشر و راهي بازار نشر کتاب شده است.

 

 

دوشنبه 1 آبان 1391 - 8:43


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری