يكشنبه 11 خرداد 1399 - 8:26
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

زينب احمدي

 

مهارت پاکيزه زيستن

 

مهارت پاکيزه زيستن

نويسنده: حامد وحيدي

شمارگان: 3000 نسخه

قيمت: 12000 ريال

انتشارات: چاپ و نشر بين الملل

مجموعه مهارت­هاي زندگي شامل 24 جلد کتاب در موضوعات مختلف به اين مسئله پرداخته است. از ويژگي­هاي اين مجموعه، رويکرد کاملاً ديني به مهارت­هاي زندگي است. بهره گيري از آيات و روايات و استخراج مهارت­هاي زندگي از سيره معصومان بر جذابيت محتوايي اين کتاب­ها افزوده است.

در مجموعه کتاب­هاي مهارت زندگي کتاب­هاي مهارت نيک زيستن، مهارت شاد زيستن و لذت بردن، مهارت پاکيزه زيستن، مهارت انتخاب لباس و پوشيدن، مهارت خوردن و آشاميدن، مهارت خوابيدن و بيدار شدن، مهارت رفتن به سفر و مهارت مسکن گزيدن و انتخاب خانه تدوين شده­اند.

دين اسلام بر مبناي طبيعت و مصلحت انسان براي تمامي حيطه­هاي زندگي او دستورهايي داده است. در اين زمينه نيز راه درست پاکيزه زيستن را آموخته است. در اين نوشتار، زبان معصومان درباره نظافت شخصي، نظافت محيط­هاي اجتماعي، پاکيزگي لباس و بدن، شيوه­هاي قوانين تميزي و . . . سخن گفته شده است. به عبارت ديگر آنچه در اين کتاب آمده است صرفاً از روايت ائمه (ع) استخراج شده است.

اين کتاب در دو فصل با عناوين پاکيزگي و آراستگي شخصي و پاکيزگي و آراستگي محيط تدوين شده است. در فصل اول پاکيزگي، بهداشت دندان، وعده­هاي مسواک زدن، کيفيت، بهداشت ناخن­ها، ناخن­ها را چه بايد کرد، حمام؛ اهميت و چگونگي، زدودن موهاي زائد بدن، آداب رفتن به دستشويي، آراستگي، بهداشت مو، آداب آيينه، آداب شانه زني، رنگ کردن موهاي سپيد، هميشه معطر بودن، آداب روغن و کرم ماليدن آمده است.

همچنين در فصل دوم، پاکيزگي و آراستگي محيط؛ درباره بهداشت و نظافت منزل و لباس و ظرف، نظافت و بهداشت مسجد و بهداشت و پاکيزگي کوچه و خيابان مورد بحث و بررسي قرار گرفته­اند.  

گفتني است، کتاب مهارت پاکيزه زيستن نوشته حامد وحيدي با شمارگان 3000 نسخه و قيمت 12000 ريال از سوي انتشارات چاپ و نشر بين الملل منتشر شده است.

 

 

چهارشنبه 19 مهر 1391 - 9:5


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری