شنبه 25 مرداد 1399 - 21:18
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

زينب احمدي

 

مهارت خوابيدن و بيدار شدن

 

مهارت خوابيدن و بيدار شدن

نوشته: ابوالفضل ابوالقاسمي

تهيه کننده: مجموعه علمي و فرهنگي مرآت انديشه

شمارگان: 3000 نسخه

قيمت: 15000 ريال

انتشارات: چاپ و نشر بين الملل

مجموعه مهارت­هاي زندگي شامل 24 جلد کتاب در موضوعات مختلف به اين مسئله پرداخته است. ويژگي اين مجموعه رويکرد کاملاً ديني به مهارت­هاي زندگي است. بهره گيري از آيات و روايات و استخراج مهارت­هاي زندگي از سيره معصومان بر جذابيت محتوايي اين کتاب­ها افزوده است.

در شاخه مهارت نيک زيستن از مجموعه کتاب­هاي مهارت زيستن کتاب­هاي مهارت شاد زيستن و لذت بردن، پاکيزه زيستن، انتخاب لباس و پوشش، خوردن و آشاميدن، خوابيدن و بيدار شدن، رفتن به سفر، مهارت گزيدن و انتخاب خانه منتشر شده است.

شايد براي شما هم اتفاق افتاده است که هنگام درس خواندن، کسل يا در وقت خواب، بي خواب مي­شويد، آيا تاکنون، کسالت در عبادت به سراغ شما نيامده است؟ يا هنگام فعاليت­هاي روزانه تمرکز خود را از دست نداده­ايد؟ و ده­ها پرسش ديگر از اين نوع که مي­توان مجموع دانسته­هاي آن را پيش نياز مديريت خواب دانست؛ بنابراين بايد با بازنگري در وضعيت استراحت جسمي و روحي خود موقعيت بهتري را براي استفاده بهينه از عمر گرانمايه فراهم آوريم.

در اين گفتار تلاش شده است تا نخست با استفاده از آيات و روايات، تصويري از جايگاه خواب در زندگي انسان به دست دهد و سپس از طريق تبيين آداب خواب، براي پرسش­هاي پيش گفته، پاسخ­هايي مطمئن پيش نهد.

اين کتاب در پنج فصل به ترتيب با عناوين جايگاه خواب در زندگي، چگونگي خوابيدن، آداب خوابيدن، شب زنده داري و حقيقت و رويا تدوين شده است.

فصل اول درباره جايگاه خواب در زندگي سخن مي­گويد. فصل دوم نيز عناوين ذيل را محور سخنان خود قرار داده است:

چقدر بخوابم؟، زيان­هاي پرخوابي، ضايع کردن عمر، تهي دستي در آخرت، ضررهاي دنيوي، کي بخوابم و کي نخوابم؟، کي نخوابيم؟، ساعات نخستين شب، خواب قيلوله، چگونه بخوابيم و کجا نخوابيم؟.

فصل سوم نيز درباره آداب پيش از خواب، قضاي حاجت، قانون سلامت، وضو، محاسبه نفس، خواندن قرآن، خواندن ذکر و دعا، آداب پس از خوابيدن، بنده من راست گفت، لا اله الا انت، الحمدالله الذي احياني، لاتاخدک سنه، بحث مي­ کند.

فص چهارم نيز پيرامون خواب بدون سحر، دشمني با خدا، فرشتگان صدايت زدند، خداوند به روي سه نفر مي­خندد، هفتاد هزار فرشته، بر تو باد نماز شب، پاداش بي نهايت و زمان بيداري شبنه سخن به ميان آمده است.

در فصل پنجم هم اقسام خواب، چند پرسش درباره خواب، اگر رويا بدي ديديم چه کنيم؟، خواب را براي چه کسي مي­ توان تعريف کرد؟، احتمال صادق بودن خواب، در چه زمان يا حالت­هايي بيشتر است؟، اگر خواب بدي ديديم، چه کنيم مورد بحث قرار گرفته­اند.

کتاب مهارت خوابيدن و بيدار شدن نوشته ابوالفضل ابوالقاسمي با شمارگان 3000 نسخه و قيمت 15000 ريال از سوي انتشارات چاپ و نشر بين الملل منتشر و راهي بازار نشر کتاب شده است.

 

 

چهارشنبه 19 مهر 1391 - 9:4


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری