يكشنبه 11 خرداد 1399 - 7:54
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

زينب احمدي

 

مهارت ايجاد خلاقيت و نوآوري

 

مهارت ايجاد خلاقيت و نوآوري

تاليف: صادق منتظري

تهيه کننده: مجموعه علمي فرهنگي مرآت انديشه

شمارگان: 3000 نسخه

قيمت: 18000 ريال

انتشارات چاپ و نشر بين الملل

مجموعه مهارت­هاي زندگي شامل 24 جلد در موضوعات مختلف به اين مسئله پرداخته است. از ويژگي­هاي اين مجموعه رويکردهاي کاملاً ديني به مهارت­هاي زندگي است. بهره گيري از آيات و روايات و استخراج مهارت­هاي زندگي از سيره معصومان، بر جذابيت محتوايي اين کتاب­ها افزوده است.

در مجموعه کتاب­هاي مهارت زندگي در شاخه مهارت نيک انديشيدن کتاب­هاي مهارت تقويت تفکر براي زندگي عقلاني، مهارت ايجاد خلاقيت و نوآوري و مهارت مديريت زمان قرار دارد.

امروزه مهارت کسب خلاقيت و نوآوري از جمله موضوعات مهم و کارآمد در سيستم­هاي آموزشي کشورهاي پيشرفته است. نکته مهم آن است که خصوصيات اقليمي و فرهنگي، بر نگاه به خلاقيت بسيار تاثيرگذار است. اما به راستي چگونه تفکري انساني را به خلاقيت مي­رساند و اصولاً در فرهنگ ديني خلاقيت و نوآوري چگونه تعريف مي­شود؟ انسان چه مهارت­هايي را بايد کسب کند تا قوه خلاقه را در خود تقويت کند؟ چه موانعي باعث مي­شود تا شخص نتواند خلاقيت خود را پرورش دهد؟ اين اثر با نگاه به سيره و مقام اهل بيت (ع) بر آن است خلاقيت را تعريف و راه­هاي تقويت آن را بررسي کند.

اين کتاب در شش فصل به ترتيب با عناوين خلاقيت و جايگاه آن در زندگي، شناخت، شاه راه رسيدن به خلاقيت و نوآوري، خودباوري و خلاقيت، ابزارهاي خلاقيت، شرط رسيدن به خلاقيت و نوآوري و موانع خلاقيت و نوآوري به بحث و بررسي پيرامون اين مهارت مي­پردازد.

محمد صادق منتظري در فصل اول به خلاقيت مي­پردازد تا در فصل دوم به مراحل خودشناسي، شناخت توانمندي­هاي انسان، شناخت صفت­هاي انسان، آشنايي با جامعه پيرامون، شناخت سرگذشت پيشينيان و خلاقيت از جنسي ديگر بپردازد.

در فصل سوم خودباوري و خلاقيت نيز نويسنده به بحث و بررسي پيرامون موضوعاتي همچون استقلال و عزت ملي، تفکر توليد محور، اهميت تفکر، انواع تفکر و تقليد همراه با عقلانيت مي­پردازد.

علم آموزي، کسب تجربه، مشورت، نظم در کارها، استاد، برنامه ريزي، هدف گذاري، تدبير و سرعت و عجله نکردن نيز از عناوين آمده در فصل چهارم به شمار مي­رود.

همچنين در فصل پنجم پيرامون همدلي و تعاون، مسوليت پذيري، نقدپذيري، تلاش و فعاليت، صبر و بردباري، شجاعت، درس آموزي از شکست­ها، اميدواري، توکل و توسل به اهل بيت (ع) سخن به ميان آمده است.     

کتاب مهارت ايجاد خلاقيت و نوآوري نوشته محمدصادق منتظري با شمارگان 3000 نسخه و قيمت 18000 ريال از سوي انتشارات چاپ و نشر بين الملل منتشر شده است.

 

چهارشنبه 19 مهر 1391 - 8:57


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری