پنجشنبه 12 تير 1399 - 20:7
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

آرش معظمي

 

ضريح جديد مطهر امام حسين (ع) در قم رو نمايي شد

 

 ساخت ضريح مطهر امام حسين (ع) بعد از 6 سال به پايان رسيد که درهفته گذشته و در آستانه ميلاد با برکت امام رضا (ع) با حضور رئيس مجلس شوراي اسلامي و حجت الاسلام محمدي گلپايگاني در قم رونمايي شد.
 در آستانه ميلاد با برکت امام رضا(ع) طي مراسمي که با حضور علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي، حجت الاسلام محمدي گلپايگاني رئيس دفترمقام معظم رهبري، محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام، حجت الاسلام قاضي عسگر نماينده مقام معظم رهبري در امور حج و زيارت، حجت الاسلام شهرستاني نماينده آيت الله سيستاني در قم، پيريايي استاندار، حجت الاسلام سيد علي خميني و مسئولان توليت حرم امام حسين(ع)، کاظمين، سامرا و نجف اشرف و مهماناني که از کشورهاي بحرين، عربستان، لبنان، کويت و پاکستان برگزار شد، از ضريح مطهر اباعبدالله الحسين (ع) رونمايي شد.

 

ساخت ضريح امام حسين(ع) مايه افتخار ايرانيان است

 دکتر علي لاريجاني در مراسم رو نمايي ضريح جديد و مطهر امام حسين(ع) در قم، اين مراسم را شورانگيز خواند و افزود: کار ساخت ضريح مطهر امام حسين(ع) بدست هنرمندان با کفايت کشور و با تلاش‌هاي بي‌وقفه و شبانه روزي آنها به پايان رسيد.

 وي با تشکر از هيئت امناي ساخت ضريح مطهر امام حسين(ع) ابراز داشت: عنايات خاص مقام معظم رهبري و همچنين مراجع عظام تقليد باعث مشارکت همه مردم در اين اقدام مهم شد و هنرمندان کشور و به خصوص هنرمندان استان قم تحت فرمان استاد فرشچيان اين کار بزرگ را سامان دادند.

 نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه از زمان ظهور اسلام ايرانيان با آغوش باز اسلام را پذيرفتند افزود: ايرانيان همواره تفکر شيعي را دنبال مي‌کردند و از محبان اهل بيت(ع) بودند.

 وي ادامه داد: با ورود امام رضا(ع) به خراسان که با مکر مأمون همراه بود تفکر شيعي و معارف اسلامي گسترش يافت.

 لاريجاني با بيان اينکه امام رضا(ع) فکر اصيل شيعي را در لابه لاي احاديث منتشر کرد افرود: قمي‌ها در راستاي گسترش مکتب شيعه نقش مهم و برجسته‌اي بر عهده داشتند و شخصيت‌هاي بزرگي در اين زمينه کتاب‌هاي زيادي نوشتند.

 رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه فهم تفکر ولايي در عالم اسلام به تشييع اختصاص دارد، افزود: نگه داشتن تفکر شيعي نمادهايي داد که گاهي در کارهاي کلامي و فلسفي جلوه مي‌کند و گاهي نيز در عرصه هنر خود را به نمايش مي‌گذارد.

 وي با بيان اينکه ايرانيان در زمينه‌هاي معماري، خطاطي و نگارگري مهارت‌هاي ويژه‌اي دارند ابراز داشت: کارهاي استاد فرشچيان نمونه‌اي از اين برجستگي است که آثار ايشان از يک پختگي ولايي برخودار است که به حق اين صلاحيت را داشتند تا ضريح مطهر امام حسين(ع) را با انديشه‌هاي خود بسازند.

 لاريجاني با بيان اينکه ساخت ضريح مطهر امام حسين(ع) کاري بزرگ، ماندگار و براي همه ايرانيان مايه افتخار است، گفت: اين کار در نتيجه همکاري ستاد بازسازي عتبات عاليات و مسئولان عراقي به سرانجام رسيده است که اميدواريم منشاء کارهاي بزرگتري در عتبات عاليات باشد.

 رئيس قوه مقننه ابراز داشت: امروز مردم عراق ديکتاتوري را کنار زدند و مردم سالاري را حاکم کردند که مسئولان آنها نيز توجه خاصي به نمادهاي ديني دارند که اين زمينه خوبي براي انجام چنين اقداماتي است.

ضريح جديد تا سه ماه آينده در حرم امام حسين(ع) نصب مي‌شود

 رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات کشور ، از نصب ضريح جديد امام حسين (ع) تا سه ماه ديگر در حرم مطهر اباعبدالحسين (ع) خبر داد.

وي با بيان اينکه مراحل ساخت اين ضريح در شوراي سياستگذاري ستاد بازسازي عتبات عاليات به سه مرحله تقسيم بندي شد افزود: طراحي و ساخت ضريح درمرحله اول قرار داشت که خوشبختانه اين مرحله با حمايت‌هاي مراجع تقليد و مردم ولايي ايران به پايان رسيده است.

 رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات کشور انتقال به کربلا را مرحله دوم اين پروژه برشمرد و افزود: برنامه‌اي براي وداع و زيارت مردم استانهاي مختلف کشور خواهيم داشت تا در‌‌نهايت با بدرقه مردم ولايي ايران اين ضريح مطهر به کربلاي معلي انتقال يابد.

 وي ادامه داد: مرحله سوم نصب ضريح جديد است که اين امر نيازمند ارتباط تنگاتنگ با توليت حرم امام حسين(ع) دارد که با هماهنگي‌هاي بوجود آمده تا سه ماه ديگر اين امر محقق خواهد شد.

 پلارک پروژه ساخت ضريح جديد مطهر امام حسين(ع) در قم را گل سر سبد پروژه‌هاي ستاد بازسازي عتبات عاليات برشمرد و افزود: از ديگر پروژه‌هاي بزرگي که در دست اجرا داريم بازسازي گنبد حرم امام حسين(ع) است که اين توفيق نصيب مردم کرمان شده است.

 وي با اشاره به پروژه‌هاي عظيم ستاد بازسازي عتبات عاليات ابراز داشت: در ابتدا کار با هماهنگي مسئولان عراقي اقداماتي همانند مفروش کردن صحن‌ها، سنگ کاري و نور‌پردازي، اصلاح تاسيسات حرم‌هاي مطهر را در دستور کار قرا داديم.

 رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات کشور ادامه داد: در مرحله بعدي در گسترش و توسعه حرم‌هاي مطهر اقدام و تا حد ممکن نيازهاي حرم‌ها را در بخش‌هاي مختلف تامين کرديم.

 پلارک با بيان اينکه بيمارستان امام سجاد(ع) در 17 ربيع‌الاول در کربلاي معلي افتتاح خواهد شد، افزود: در نجف نيز صحني به نام حضرت زهرا(س) به حرم مطهر حضرت علي (ع) با 218 هزار متر مساحت اضافه شد که مراحل اجرايي اين پروژه از ابتداي سال جاري آغاز و با جديت ادامه داد.

 رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات کشور با بيان اينکه در کاظمين نيز بازسازي مسجد صفوي فضاي اين حرم را تا سه برابر گسترش مي‌دهد افزود: بدنبال اجراي دو طبقه کردن صحن‌ها در حرم کاظمين هستيم.
 

 ضريح جديد مطهر امام حسين(ع) داراي ويژگي‌هاي منحصر به فردي است

قائم مقام توليت امام حسين (ع) گفت: ضريح جديد مطهر امام حسين (ع) داراي ويژگي‌هاي منحصر به فردي است که امروز ما اتمام اين اثر هنري ممتاز را جشن مي‌گيريم.

 وي با تقدير از تلاش همه دست اندرکاران ساخت ضريح جديد مطهر امام حسين(ع) اظهار داشت: بين ملت‌هاي ايران و عراق مشترکات فراواني وجود دارد که اميدواريم ساخت اين ضريح ارتباط بين دو کشو را گسترش دهد.

 قائم مقام توليت امام حسين(ع) عنوان کرد: دو کشور در خصوص اعزام کاروان‌هاي زيارتي ارتباط خوبي دارند که اميدواريم مشارکت در بازسازي اماکن متبرکه در عراق گسترش يابد.

 وي قم را حرم اهل بيت(ع) دانست و افزود: ضريح جديد مطهر امام حسين(ع) داراي ويژگي‌هاي منحصر به فردي است که امروز ما اتمام اين اثر هنري ممتاز را جشن مي‌گيريم.

 سيد افضل شامي ادامه داد: توليت حرم امام حسين(ع) از نظام ايران و به خصوص از هيئت امناي ساخت صريح به خاطر اين اقدام ارزشمند و همه مردم ايران که با کمک‌هايم مادي و معنوي خود در اين امر مشارکت داشتند سپاسگزاري مي‌کند.
 

در روزهاي گذشته مراجع عظام تقليد، حضرات آيات مکارم شيرازي، صافي گلپايگاني، شبيري زنجاني، نوري همداني، سبحاني، جوادي آملي، موسوي اردبيلي  و تعدادي ديگر از علماي قم با حضور در محل کارگاه ساخت ضريح امام حسين(ع) از نزديک در جريان چگونگي ساخت آن قرار گرفتند.

آيت الله مکارم شيرازي: ضريح جديد امام حسين(ع) روحانيت و عظمت خاصي دارد
 آيت الله العظمي ناصر مکارم شيرازي در بازديد از ضريح جديد امام حسين(ع) در محل کارگاه ساخت ضريح در مدرسه علميه معصوميه قم در سخناني با بيان اينکه اين ضريح باشکوه داراي عظمت خاصي است، اظهار داشت: همه کساني که در راستاي ساخت اين ضريح مسئوليت داشتند با خلق اين اثر، همه ارادت خود را نسبت به ساحت سيدالشهداء (ع) در معرض نمايش گذاشتند.

 وي عنوان کرد: به دليل اينکه نام امام حسين (ع) بر روي اين ضريح مطهر قرار داشت براي آنکه ارادت و علاقه خود را به سيدالشهداء (ع) نشان دهيم به ديدن اين ضريح آمديم.

 استاد حوزه علميه قم عنوان کرد: خستگي هيئت امناء ساخت ضريح و همه کساني که در اين راستا تلاش کردند روزي برطرف خواهد شد که اين ضريح مطهر در حرم امام حسين(ع) و بر روي قبر سيدالشهداء(ع) نصب شود.

وي عنوان کرد: اميدواريم به برکت سيدالشهداء(ع) مشکلاتي که امروز جامعه اسلامي ما با آن مواجه است هر چه زود‌تر برطرف شد.

 آيت الله مکارم شيرازي در حاشيه بازديد از ضريح جديد امام حسين(ع) در گفتگو با خبرنگاران نيز اظهار داشت: عشق نسبت به سيدالشهداء(ع) باعث شد تا چنين اثري باشکوهي توسط هنرمندان خلق شود.

  وي عنوان کرد: ما به طلا و يا نقره‌هاي به کار رفته در اين ضريح کاري نداريم وآنچه که باعث شده اين ضريح براي ما داراي ارزش و قابل احترام باشد نام مبارک سيدالشهداء(ع) است که بر روي آن قرار گرفته است.

 اين مرجع تقليد شيعيان جهان عنوان کرد: ما به اباعبدالله الحسين(ع) عشق مي‌ورزيم و در همه احوال به ياد آن حضرت هستيم.

 

آيت الله صافي گلپايگاني:ضريح جديد امام حسين(ع) هويت مکتب شيعه را به دنيا نشان مي‌دهد

آيت الله العظمي لطف الله صافي گلپايگاني در بازديد از ضريح جديد امام حسين (ع) در محل کارگاه ساخت ضريح در مدرسه علميه معصوميه قم در سخناني اظهار داشت: اين ضريح با همه عظمتش و برنامه‌هايي همانند آن حکايت از بزرگي مقام امام حسين(ع) دارد.

 وي با بيان اينکه ضريح جديد امام حسين(ع) هويت مکتب شيعه را به دنيا نشان مي‌دهد افزود: ماندگاري اسلام مديون فداکاري‌هاي سيدالشهدا(ع) است و ما هر چه داريم به برکت خون امام حسين(ع) است.

 استاد حوزه علميه قم عنوان کرد: ابراز احساسات مردم و مشارکت آن‌ها در ساخت ضريح مطهر امام حسين(ع) نشاندهنده ارادت و عشق به سيد الشهداء(ع) و به عنوان تعظيم شعائر الهي است.

 وي هنرمندي به کار رفته در ساخت ضريح مطهر امام حسين(ع) را امري مقدس و از عنايات غيبي برشمرد و افزود: آثار و بناهاي اسلامي به دليل اينکه از سر اعتقاد به پروردگار و خاندان اهل بيت عصمت و طهارت(ع) صورت مي‌گيرد از والا‌ترين نمونه‌هاي هنر بشري به حساب مي‌روند.

 آيت الله صافي ابراز داشت: هنرمندي‌هاي به کار رفته در ساخت ضريح مطهر امام حسين (ع) و همچنين همکاري، مشارکت و کمک‌هاي مردم امري ارزشمند و باعث افتخار است و کساني که اهل هنر و ذوق هستند مي‌توانند زيبايي‌هاي به کار رفته در اين ضريح مطهر را درک کنند.

وي بر ضرورت پاسداري از اهداف قيام امام حسين(ع) تاکيد کرد و افزود: هويت و هدف قيام سيدالشهداء(ع) را بايد هر روز در جامعه تقويت کرد.

 اين مرجع تقليد شيعيان ساخت ضريح مطهر امام حسين(ع) در قم را از افتخارات مردم و اين شهر برشمرد و افزود: اين اقدام ارزشمند که در قم صورت گرفته شده است برکات فراواني به همراه خواهد داشت.

 وي عنوان کرد: همه فعاليت‌هايي که در شهر مقدس قم صورت مي‌گيرد در راستاي تجليل دين مبين اسلام است و اين اقدامات به برکت وجود کريمه اهل بيت (س) و امام زمان (عج) است.

 آيت الله صافي گلپايگاني ادامه داد: امام حسين(ع) براي هدايت مردم و نجات آنها از تيرگي قيام کرد و اگر قيام سيدالشهداء (ع) نبود اسلامي باقي نمي‌ماند و بني اميه دين اسلام از بين مي‌برد.

 وي با تقدير از همه دست اندرکاران و کساني که در ساخت اين ضريح مطهر تلاش کردند، افزود: بي‌شک کساني که در راستاي تعظيم شعار الهي و اعتلاي دين تلاش مي‌کنند اجر آن‌ها نزد خداوند محفوظ است و من افتخار مي‌کنم که شما را که در تحقق اين امر مهم تلاش کرديد دوست داشته باشم و اين امر را ذخيره‌اي براي نجاتم مي‌دانم.


 آيت الله سبحاني:ساخت ضريح امام حسين(ع) تجسم عملي محبت به خاندان پيامبر(ص) است

  آيت الله العظمي جعفر سبحاني در بازديد از ضريح جديد امام حسين(ع) در محل کارگاه ساخت ضريح در مدرسه علميه معصوميه قم در سخناني با بيان ايکه اهل بيت(ع) در قرآن کريم داراي جايگاه و مقام عصمت هستند، ابراز داشت: ابراز محبت و ارادت به خاندان پيامبر(ص) و ائمه معصومين(ع) به عنوان بخشي از اجر رسالت عنوان شده است.

 وي با بيان اينکه چندين آيه در قرآن پيرامون حب النبي وارد شده افزود: دوست داشتن پيامبر(ص) از وظايف مسلمانان است که در قرآن هم به آن اشاره شده و ساخت ضريح مطهر امام حسين(ع) نيز مظهر دوستي پيامبر(ص) و اهل بيت(ع) است.

 اين مرجع تقليد شيعيان با تقدير از تلاش‌هاي صورت گرفته در راستاي ساخت ضريح مطهر امام حسين(ع) افزود: از همه هنرمندان و صنعتگراني که با چيره دستي و هنرمندي، اين اثر عظيم را خلق کردند قدرداني مي‌کنيم.

 وي در وصف کار دست اندرکاران ساخت ضريح امام حسين(ع) اظهار داشت: اين کار اظهار ارادت به مصباح الهدي و سفينة النجاة است و کار سازندگان ضريح امام حسين(ع) در واقع تجسم عملي محبت به خاندان پيامبر(ص) است.

 آيت الله سبحاني کرد: امروز تنها کشوري که علي ولي الله دارد ايران است که بايد همه در راستاي حفظ و حراست از اينجايگاه با ترويج صحيح معارف ائمه معصومين (ع) تلاش کنيم.

 وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشار به آيات تطهير، مودت ومباهله با بيان اينکه اين آيات در وصف اهل بيت(ع) نازل شده است افزود: پيامبر به امام حسن و حسين(ع) فرمودند هر وقت من دعا کردم شما آمين بگوييد و اين بدان معنا است که آمين ايشان موجب استجابت دعاي پيامبر(ص) مي‌شود.

 استاد برجسته حوزه علميه قم با بيان اينکه دوستي با اهل بيت(ع) موجب تقرب به خدا مي‌شود افزود: پيامبر(ص) حسنين را به دوش خود گرفتند و فرمودند هرکه اين دو را دوست بدارد مرا دوست دارد.

 وي با بيان اينکه بي‌خردان کساني هستند که با از بين بردن ارزش‌ها و اصالت‌هاي مذهبي خود آينده دين را با ترديد مواجه مي‌کنند افزود: بايد همواره تلاش کرد تا اصالت‌ها محفوظ بماند و امت‌هاي معتقد و داراي تمدن، پيشينه و اصالت‌هاي خود را حفظ مي‌کنند و کساني هم که نسبت به اين ارزش‌ها و اصالت‌ها بي‌توجه‌اند از بي‌خردان هستند.

 مرجع تقليد شيعيان جهان در ادامه با اشاره به عدم وجود اعتقاد به اصالت‌ها در اديان ديگر اظهار داشت: امروز مردم برخي از کشور‌ها همانند فرانسه و آلمان تنها مسيحي جغرافيايي و يا شناسنامه‌اي هستند و فکر مي‌کنند ماجراي حضرت عيسي(ع) افسانه است.

 وي افزود: غربي‌ها همه چيزشان غربي است و تنها مذهبشان از شرق آمده به همين دليل اطلاعات درستي از آن ندارند و جوانان آن‌ها نيز اعتقادي به حضرت مسيح(ع) نداشته و حتي در برخي از موارد نسبت به وجود اين پيامبر الهي ايجاد تشکيک و ترديد مي‌کنند.

 استاد برجسته حوزه علميه قم بر حفظ اصالت‌ها و ارزش‌هاي دين اسلام، توسط مسلمانان تاکيد کرد و افزود: همه ما مسلمانان وظيفه داريم آثاري که از رسول اکرم(ص) و ائمه معصومين(س) باقي مانده است را حفظ و حراست کنيم چرا که حفظ ارزش‌ها، حفظ دين را در پي دارد.

 

آيت الله جوادي :استقلال و ماندگاري کشور مرهون سيدالشهداء(ع) است

 آيت الله العظمي عبدالله جوادي آملي در حاشيه بازديد از ضريح جديد امام حسين(ع) در محل کارگاه ساخت ضريح در مدرسه علميه معصوميه قم در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: آنچه که مي‌تواند يک نظام را حفظ کند الهي بودن است والهيت نظام نيز در پرتو کلام ناطق و صامت است.

 وي افزود: قرآن و عترت پيام آور توحيد الهي است و ايران اسلامي نيز به برکت قرآن و عترت نظام الهي را مستقر کرده و مسئول است که اين نظام را تا ظهور صاحب اصلي‌اش از هرگونه آسيب و خطر حفظ کند.

 استاد حوزه علميه قم با بيان اينکه بهترين وسيله صيانت اين نظام رجوع به قرآن و عترت است، ادامه داد: جريان سيدالشهداء(ع) يک ويژگي دارد که در طي سالهاي دفاع مقدس که 8 سال آن جنگ با بيگانگان و دو سال آن نيز جنگ داخلي و رويارويي با منافقان بود اشتياق به شهادت را براي ما تامين کرده و اشتياق به شهادت را نيز حسين بن علي(ع) به ما هديه کرده است.

 وي تصريح کرد: استقلال، پوياي، بالندگي، مانايي و ماندگاري کشور مرهون وجود با برکت اهل بيت(ع) عموما و به خصوص حضرت سيد الشهداء (ع) است.

 آيت الله جوادي آملي در پايان عنوان کرد: هيئت امناء ساخت ضريح مطهر امام حسين(ع) و همه مردم که در ساخت اين ضريح مطهر تلاش و کوشش کردند گوشه‌اي از دين خود را به نظام اسلامي ادا کردند که اميدواريم خداوند از همه به احسن وجه قبول کند و اين خدمت را وسيله پوياي نظام قرار دهد تا ظهور صاحب اصلي‌اش از هرگونه خطري محفوظ بماند.

آيت الله شبيري زنجاني:عاشورا و مهدويت دليل حفظ مکتب تشيع است

 يکي از مراجع تقليد شيعيان توجه به فرهنگ عاشورا و موضوع مهدويت را دليل حفظ مکتب تشيع عنوان کرد.

  وي عنوان کرد: بسياري از قدرت‌هايي که در تاريخ موجود بوده امروز اثري از آن‌ها نيست و تنها قدرت امام حسين(ع) باقي مانده است که اگر قيام سيدالشهداء (ع) نبود چيزي از دين نيز باقي نمي‌ماند.

 آيت الله شبيري زنجاني افزود: در دوره‌هاي مختلف همانند دوره رضاخان تلاش‌هاي بسياري به منظور از بين بردن فرهنگ عاشورايي صورت گرفت که همه اين اقدامات نه تنها بي‌ثمر ماند بلکه به عزت آن نيز افزوده شد.

 اين مرجع تقليد دليل حفظ مکتب تشيع را فرهنگ عاشورا و موضوع مهدويت برشمرد و افزود: برگزاري آيين‌هاي عزاداري امام حسين(ع) يکي از راه‌هاي حفظ دين و فرهنگ عاشورا است که اميدواريم تلاش‌هاي دستندرکاران ساخت ضريح مطهر امام حسين(ع) در اين راستا موثر واقع شود.

آيت الله مصباح يزدي:ايران به برکت سيدالشهداء(ع) از بلا‌ها دور ماند

آيت الله محمد تقي مصباح يزدي در بازديد از ضريح جديد امام حسين(ع) در محل کارگاه ساخت ضريح در مدرسه علميه معصوميه قم، در سخناني اظهار داشت: خدا را شاکريم که به ما فرصت حيات داد تا اين توفيق را بدست آوريم در کنار ضريح سيدالشهداء حضور يابيم و اميدواريم دست اندرکارن و مسئولان ساخت ضريح با نيت خالص و مهارت لازم اين ضريح جديد را به کربلا انتقال و در حرم امام حسين(ع) نصب کنند.

 وي با بيان اينکه برکات سيد الشهداء(ع) موجب افزايش روح ايمان و همچنين اميد بيشتر به شفاعت آن حضرت است، افزود: اميد است کساني که در طي ۶ سال در راستاي ساخت اين ضريح مطهر متحمل سختي شده و زحمات فراواني کشيدند مورد شفاعت امام حسين(ع) قرار گيرند.

 نماينده مجلس خبرگان رهبري افزود: به برکت وجود سيد الشهداء(ع) اميد است کساني که به اين ضريح نگاه و آن را زيارت مي‌کنند نيز مورد عنايت و شفاعت آن حضرت قرار گيرند و کشور ايران نيز به برکت وجود ايشان از بلا‌ها دور ماند.

 وي در ادامه اظهار داشت: بايد براي علو درجات امام راحل دعا کرد چرا که توفيقاتي که در اين چند دهه بعد از انقلاب اسلامي به وقوع پيوسته است مرهون حرکت و قيام خالصانه ايشان براي خدا بود.

 آيت الله مصباح يزدي با بيان اينکه امام راحل تأکيد داشتند که ما هر چه داريم به برکت امام حسين(ع) است و بايد مجالس عزاداري هر چه باشکوه‌تر برگزار شود، افزود: از خداوند مي‌خواهيم که به برکت سيد الشهداء دين و ايمانمان را تا آخرين لحظه حفظ و نسل ما را تا روز قيامت از عاشقان سيدالشهداء قرار دهد.

لازم به ذكر است هيئت امناء ساخت ضريح مطهر امام حسين(ع) آخرين ديدار عمومي از ضريح مطهر را از روز سه شنبه 11 مهرماه تا 25 مهرماه اعلام کردند که در اين مدت علاقمندان و ارادتمندان به سيدالشهداء از سراسر کشور مي‌توانند با حضور در محل کارگاه ساخت ضريح امام حسين(ع) از آن بازديد کنند. ساعات بازديد از ضريح مطهر امام حسين(ع) نيز هر روز صبح‌ها از ساعت 8 تا 12 و بعد از ظهرها از ساعت 16 تا 20 اعلام شده است.

  به گفته مسئولان ساخت ضريح مطهر امام حسين(ع) بعد از بازديد عمومي از ضريح که به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت قرار است با راه اندازي کارواني اين ضريح مطهر در استانهاي مختلف کشور مورد بدرقه مردم قرار گيرد و در نهايت در مدت زماني بين عاشورا و اربعين حسيني امسال اين ضريح با انتقال به کربلاي معلي در حرم امام حسين(ع) نصب و جايگزين ضريح فعلي شود.

 

شنبه 15 مهر 1391 - 9:22


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری